Dekorasyon Örnekleri

Açık bir alanı dekore etmek için renkler nasıl birleştirilir

kanepe-masa-mutfak
Açık dekor, evleri yeni bir görünümle dönüştürür. Reform sayesinde mutfak, yemek odası ve oturma odasıyla birleşiyor. Açık alanlar, ferahlığı ile karakterize edilen bir sahneye yeni bir bakış açısı sağlıyor. Ortamdaki güzelliği arttırmak için mekanın detaylarını planlamak önemlidir. Açık bir alanın dekorasyonunda renkler nasıl birleştirilir? İçinde Decorau.Com Doğru yapmak için size bazı fikirler veriyoruz.

1. Güzel bir ortam yaratmak için iki ana renk tonu kullanın

mutfak-ve-oturma-odası-dekorasyonu
İç peyzajı oluşturan tüm alanlarda mevcut olan bir taban oluşturun. Tekrarlama formülü, her ortam aynı şeyi yansıttığı için bir süreklilik hissi yaratır. kromatik kompozisyon. Her bir bileşeni bağlamla olan ilişkisi içinde gözlemleyin. Bu nedenle, son sette sunulduğunda güzelliğini artıran iki veya üç renk seçin.

2. Salona açılan mutfakta mekanları ayırmak için renkler

kanepe ve masa
Açık bir alanda, mutfak ve oturma odası arasında kesin bir sınır olmamasına rağmen, her alanın yeri vardır. Mobilyaların dağılımı, her bir detayı ilgili yerde çerçevelemenin anahtarıdır. Renk kullanımı, bir ortamda bir ayrım oluşturmak için pratik bir araç olarak kullanılabilir. boş alan tüm unsurların mükemmel bir şekilde birbirine bağlı olduğu. Örneğin, duvarlardan biri farklı bir renge sahip olabilir.

3. Mavi, gri ve beyaz: zarif ve zamansız bir kombinasyon

dekorasyon-mavi-gri-beyaz
Yapmak istediğiniz kombinasyonu düşündüğünüzde, sadece malzemeleri değil, her birinin önem derecesini de seçersiniz. Rahat bir alan yaratmak için binom kullanmanın yanı sıra sete bir ton daha ekleme alternatifi var.

Size ilham verebilecek şemalardan biri mavi, açık gri ve beyazdan oluşan şemadır. Mavinin en temsili tonlarından biri Doğa, hoş bir sakinlik hissi uyandırır. Öte yandan, beyaz çok parlaktır ve diğer renklerle birleşir. Gri çok şık.

Bu resimdeki örnek, ahşap zeminli açık bir oda üzerinde çerçevelenmiş bir renk şemasını göstermektedir.

4. Rengi vurgulamak için aksesuarların önemi

oturma odası-mutfağa bağlı
Mekanın estetiğini tamamlamak için kullanılan aksesuarlar olmazsa olmaz parçalardır. Bütüne dinamizm katan nüanslar sağlar ve düz bir dekorasyondan kaçınır. Aksesuarlar, dekoratif bakış açılarının ötesinde sadece bir işlevi yerine getirmekle kalmaz. Ayrıca vurguyu bir renge de koyabilirler. Bir getiren güzel kontrast ya da daha nötr bir temelde bir canlılık dokunuşu.

5. Beyaz bir arka plan üzerinde bir rengi vurgulayın

beyaz-açık-alan-dekorasyon
Çoğu zaman, beyaz bir açık alanın ana unsuru haline gelir. Bağlamda bir süreklilik duygusu yaratan zamansız bir gölge. Bu teklifin avantajları nelerdir? Taban, yükseltilebildiği için çok yönlüdür. çoklu eklentiler. Ve diğer herhangi bir gölge, hafif bir arka plana karşı daha da öne çıkıyor. Bu nedenle mekanı yeniden dekore etmek uygulamaya koyabileceğiniz fikirlerden biridir.

6. Ayrı ortamlara zıt tonlar

kanepe-on-ahşap-zemin
Açık bir alanın güzelliği, iç mekanı tanımlayan ayrıntılarla algılanır. Ortamı süslemek için seçilen tonlar, setteki her alanı görsel olarak ayırmak için mükemmel olan hoş bir kontrast oluşturabilir. Bu şekilde mutfak ve oturma odası bir bağlantı sağlar, ancak aynı zamanda kendi varlığına da sahiptir.

Açık bir alanı dekore etmek için en sevdiğiniz renkler nelerdir? Mekanın estetiğini özelleştirin çünkü etrafınızda algıladıklarınızla çok rahat hissetmeniz olumlu.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu