Faydalı Bilgiler

Antika ve modern mobilyalar: stiller nasıl karıştırılır

Bir evin klasik ya da modern bir tarza sahip olması gerektiği nerede yazılır?

İki farklı tarzın birbiriyle birleşemeyeceği, aksine benzersiz, özel ve zevkli bir ortam yaratabileceği hiç de doğru değil.

Antika ve modern mobilyalar: stiller nasıl karıştırılır

Bir evin tefrişi aynı zamanda klasik ve modern olabilir, benzersiz ve benzersiz bir karışım içinde. Önemli olan, iki stilin doğru şekilde iletişim kurmasına izin vermek için bazı temel kuralları takip etmektir.

Sonraki paragraflarda modern bir evi antika mobilyalarla nasıl döşeyeceğinizi öğrenin.

Aynı zamanda klasik ve modern bir dekor: başarılı bir karışım

Ebeveynleriniz veya büyükanne ve büyükbabanız size antika mobilyalar teslim etti ve bunları evinizin modern dekoruna nasıl sığdıracağınızı bilmiyorsunuz. Onların uyumsuz olabileceğini ve tamamen göze hoş gelmeyen bir bütün oluşturabileceğini düşünüyorsunuz.

Aslında daha fazla yanlış bir şey yok. Evinizin başına gelebilecek en kötü şey, aynı tarz ve renkteki mobilyalarla, kişiliğinden yoksun standartlaştırmadır.

Elbette farklı tarzlara ait mobilya parçalarını bir eve yerleştirmek kolay değildir ve zevk ve kesinlik gerektirir. nasil OLDUĞUNU biliyorum elemanların dengelenmesinde.

Hem başarılı hem de dengeli, modern ve antika bir mobilya elde etmek, bazı ipuçlarını takip etmek iyidir:

  • Antika ve modern mobilyaların kombinasyonu çok güzel, ancak bir tane olmalı baskın tarz. Tersine değil, bazı klasik unsurlarla parçalanmış modern mobilyaları tercih ediyoruz. Size bir fikir vermesi için modern bir odaya iki veya üçten fazla antika yerleştiremezsiniz.
  • Renklere dikkat edin. Antika bir mobilya parçası, rengi odanın diğer unsurlarıyla çakışmıyorsa, modern bir bağlama çok yakışır. Örneğin, çok açık renkli bir ahşap parke üzerine koyu kırmızımsı bir ahşap büfe sığmayacaktır.
  • Odaya yerleştirdiğiniz antika mobilyalar, aynı gölge. Bu sorunu çözmek için onları boyatabilirsiniz.

karma modern ve antika mobilyalar

Modern ve klasik mobilyalar birlikte nasıl oluşturulur?

Antik ve nostaljik arasında önemli bir fark var. Antika mobilyalar, 20. yüzyılın ilk yarısına kadar geçmiş yüzyıllara aittir. 80’li ve 90’lı yılların mobilya aksesuarları bunun yerine eski modele atfedilebilir.

Modern ve klasik mobilyalar bir arada için bile, uyulması gereken kural, vintage öğelerle aşırıya kaçmamaktır. Modern bir ortama yerleştirilmek için az sayıda olmaları daha iyidir.

Doğru denge 20/80 kuralı ile verilir. % 80’i çağdaş tarzda mobilyalar, geri kalan% 20’si ise vintage tarzıdır. Bu kural sadece büyük mobilyaları değil, aynı zamanda lambalar, saatler, eski baskılar ve antika kitaplar gibi küçük mobilya aksesuarlarını da içerir.

birlikte klasik ve modern

Oturma odasını antika ve modern mobilyalarla döşeyin

Oturma odası genellikle evdeki en büyük odadır ve misafirleri ağırlamak için kullanılır. Bu nedenle, mobilyalarına özel dikkat gösterilmelidir.

Klasik ve modern bir oturma odası birlikte ilginç sonuçlar verebilecek bir kombinasyondur.

Temel kural her zaman aynıdır: bazı antika mobilya öğelerinin dahil edilmesiyle benzersiz ve taklit edilemez hale getirilecek olan esas olarak modern bir mobilyadan başlayarak. Bir gardırop, bir büfe, bir köşe dolabı.

Antika bir parçayı gözle görülür şekilde çağdaş bir mobilya parçasıyla birleştirmek, harika bir tarzı ifade eden şaşırtıcı bir sonuca sahiptir. Örneğin şeffaf polipropilen sandalyelerle tamamlanan antika bir masa hayal edin. Veya antika bir büfe yanında modern bir masa.

antika ve modern mobilyalarla döşenmiş oturma odası

Eski ve modern yatak odası

Yatak odasında, antik ve modernin karışımı güven verici ve şık bir ortam yaratır.

Antika ve modern bir yatak odasını nasıl bir araya getirirsiniz?

Oldukça modern bir suni deri yatağı, eski bir sandık veya antika bir şifonyer ile birleştirmek. Veya antika bir masanın üzerine yerleştirmek için en yeni nesil tasarım lambayı seçerek.

Sonuç, öne çıkan zarif mobilyalardır.

Eski ve modern mutfaklar

Antik ile modernin en güzel kombinasyonları mutfakta gerçekleşir. Yeni bir mutfak ortamında modern sandalyeli antika bir masa.

Ya da mutfağımıza taşınan tarih ve geleneğin bir parçası olan büyükannenin büfe veya dolabı.

modern mutfakta antika masa

Sizi ikna ettik mi? Antika mobilyalarınızı modern bir iç mekana entegre etmenin en iyi yolunun ne olduğunu anladınız mı? Oturma odanızın, mutfağınızın veya yatak odanızın fotoğraflarını bizimle paylaşın.

Antika ve modern mobilyalar: stiller nasıl karıştırılır
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu