Dekorasyon Örnekleri

Apartman ve Evlerde Sık Karşılaşılan 7 Dekorasyon Sorunu

2024 Apartman Dairesi Dekorasyon Modelleri

Apartmanlarda karşılaşılan dekorasyon sorunu, sınırlı alan ve benzer tasarımların tekrarı nedeniyle ortaya çıkar.

Farklılık ve özgünlük arayışındaki sakinler, kısıtlı seçeneklerle başa çıkmak zorundadır. Bu zorluk, yaratıcı çözümlerle aşılabilecek bir fırsat sunuyor.

Pratik ve estetik unsurları birleştirerek, her dairede kendine özgü bir atmosfer oluşturmak mümkün.

ana yatak odası dekorasyonu

Her dekorasyon sürecinde engeller ve zorluklar ortaya çıkar. Ancak bazı değişkenler vardır ki günümüzde sıklıkla tekrarlanmaktadır. Decorau.Com’da, çözüm gerektiren bir dizi zorluğu paylaşıyoruz.

1. Alan sınırlaması

oturma odasında-mavi-renkli-yastıklı-kanepe

Genel olarak veya belirli bir odada algılanabilecek en yaygın engellerden biridir. Bu nedenle, çeşitli ürünleri güvenli bir yerde saklamak için depolama alanını genişletmenizi sağlayan bir formül olarak depolama odaları talep edin.

2. Dekorasyon trendlerine uygun alan ve bağlamı verin

düz çizgili mobilyalar

Mobilya, aydınlatma ve aksesuarlardaki trendler belirli bir sezonda çok belirgindir. Bu nedenle ilhamlar, bir mülkün döşenmesi, tasarlanması veya yenilenmesi ile ilgilenenler üzerinde iz bırakır. Bununla birlikte, estetik düzeyde neyin moda olduğuna ilişkin görüş zaman içinde önemli ölçüde değişir. Bu durum genellikle bir zorlukla sonuçlanır: çevrenin güzel zamansızlığından ödün vermeden istenen alanı yaratmak için trendler arasındaki dengeyi bulmak.

3. İskandinav tarzının ötesinde

İskandinav tarzı dekorasyon

İskandinav tarzı, şu anda daire ve evlerde zafer kazanan önerilerden biridir. Parlaklığı, sadeliği, zarafeti ve sürdürülebilirliği ile karakterize edilir. Ancak bu projeksiyonu üst düzeyde gerçekleştirmiş bir referans olması, gerçekten benzersiz, farklı ve özgün bir alan yaratmanın zorluğunu ortaya koyuyor. Yani, çok benzer renk kombinasyonları ve süslemelere sahip diğer İskandinav esintili evlerden farklı bir ortam.

4. Mutfaktan oturma odasına (açık alanlarda) gelen koku ve sesler

ahşap-mutfak ve-oturma odası

Açık planlı alanlar, yenileme sürecinde gerçek bir dönüm noktası olduğu için yenileme sırasında özellikle ilgi uyandırır. evin dağılımı. Açık plan tasarım Mutfak ve oturma odasını görsel olarak genişleten ve evin gerçek merkezi haline gelen bir sahneye sahip olmak isteyenler için mükemmeldir. Ancak, bu trendin avantaj ve faydalarını sıraladıktan sonra dezavantajlarından da bahsetmek önemlidir. Örneğin, mutfaktaki kokular, sesler ve dağınıklık başka açılardan da algılanabilir.

Bu nedenle insanlar genellikle yarı açık plan düzeni gibi pratik çözümler ararlar.

5. Çok farklı işlevleri aynı odada birleştirin

oturma odasındaki kahverengi kanepe

Günümüz yaşam tarzının gerektirdiği konforu sağlamak için bir mülkün mobilyaları pratik olmalıdır. İşte bu noktada ortak bir engel ortaya çıkıyor: Çok farklı işlevlerin aynı mekana entegre edilmesi. Örneğin, günümüzde birçok salon aynı zamanda küçük bir ofise de ev sahipliği yapmaktadır.

6. Çok farklı zevk ve tercihleri ​​hizalayın (çiftler ve ailelerde)

oturma odasında-sandalyeli-masa

Bir evi dekore ederken, zevk, stil ve tercihlerde önemli farklılıklar ortaya çıkabilir (diğer açılardan çok yakın olan insanlar arasında bile). Bu nedenle, dekorasyon süreci bir ekip olarak ele alındığında büyük bir zorluk ortaya çıkar: Sürece dahil olan herkesin kendini rahat hissetmesi, özdeşleşmesi ve ortaya çıkan sonuca aşina olması önemlidir.

7. Bazı odalarda ışık eksikliği

az doğal ışık alan oda

Doğal ışık evdeki en önemli faktörlerden biridir. Yaşam kalitesini artıran bir değişkendir. Bir ev başka birçok olumlu niteliğe ve özelliğe sahip olabilir, örneğin: Ferahlık veya iyi bir barınak. Ancak belirli bir alanda ışık eksikliği gibi başka eksiklikleri de olabilir.

Kısacası, herhangi bir mülkü dekore etme veya yenileme süreci kendi zorluklarıyla birlikte gelir. Bazen eylem planı sırasında yaygın zorluklar ortaya çıkar. Decorau.Com’da bugün yaygın örneklerden bir seçki sunduk.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu