Kendin Yap

ARÇELİK’ten Dünyanın En Az Elektrik Harcayan Fırını…

Arçelik Dünyanın En Az Elektrik Tüketen ve En Sessiz Ankastre Fırını gibi oldukça iddialı bir sloganla Ankastre piyasasını salladı. 9657 ETI Adı altında çıkan bu ürün Arçelik verilerine göre (A-%30) elektrik tüketimi ile Dünyanın En Az Elektrik Tüketen ve aynı zamanda  (43 dBA) ile En Sessiz Ankastre Fırını. Ürünün diğer özelliklerini ve fiyatını sizler için inceledik.

İç Hacmi 65 lt, Dokunmatik Kontrollü, Nanocelanzone Komple Cam İç Kapağa sahip, Parmak İzi Bırakmayan Inox Ankastre  9657 ETI Fırının FİYATI : 4.739 TL

En az elektrik yakan fırın 2025

arçelik ankastre fırın ARÇELİKten Dünyanın En Az Elektrik Harcayan Fırını...

Birçok evde pişirme, elektrik faturasıyla ilgili endişeler nedeniyle nadiren yapılan bir şeydir. Bu bizi meraklandırıyor, gazlı mı yoksa elektrikli fırın mı daha iyi? Doğalgaz ile enerji maliyetlerinden tasarruf edebilir miyim? Aynı özelliklere ve yeteneklere sahipler mi?

Mutfak teknikleriniz, evdeki alanınız ve ihtiyaçlarınız için en uygun seçeneğin hangisi olduğunu öğrenin.

ısıtma süresi

Elektrikli fırınlarda, sıcaklık seçilen dereceye ulaşana kadar fırının içinde dağıtılır, bu da cihazın tamamen soğumasından kademeli olarak ısınmasına geçtiği için birkaç dakika ısınmasını beklemeniz gerektiği anlamına gelir.

Elektirikli veya doğalgaz sobalı fırınlar ile çok fazla bekleme süreniz yok. Alevi yandığında, ısı anında yayılmaya başlar ve istenilen sıcaklığa ulaşmak için seviyesi ayarlanabilir. Ayrıca daha yüksek sıcaklıklara çok daha hızlı ulaşırlar.

en az elektrik yakan fırın

Elektrikli veya gazlı fırın: hangisi daha iyi?

Bir evi döşemeye gelince, birçok insan hangi fırını alacağından şüphe duyar. Gazlı fırınlar geleneksel olarak kullanılmasına rağmen, elektrikli fırın neredeyse herkes için ekonomik olarak uygun bir seçenek haline geldi. Ancak, hangisini tercih edeceğimiz sorusu devam ediyor. Bu notta, karar vermenize yardımcı olmak için her birinin artılarını ve eksilerini size anlatıyoruz.

Ekonomi: Genel olarak, bir elektrikli fırın veya gazlı fırın satın almanın ilk maliyeti, aynı aralıkta kaldığı sürece çok fazla değişmez. Ekonomik olarak neyin uygun olduğunu düşünmeye gelince, yaşadığınız yerdeki hizmetlerin her birinin maliyeti verilir. Arjantin’de bugün gaz hala biraz daha ucuz. Ancak, hizmete erişiminizin ne olduğunu göz önünde bulundurmalısınız: Birçok kır evi, şişelerini boşa harcamamak için doğal gazları olmadığı için elektrikli fırın kullanır.

“Enerji verimliliği”: Burada bir fırının ısınması için geçen süreyi ve bu ısıyı koruyabildiği süreyi kastediyoruz. Gazlı fırının ısınması için zamana ihtiyacı yoktur: açıldığında, bu ısı hemen gelir. Öte yandan elektrikli fırının iletken elemanı ısıtması biraz zaman alır. Aynısı tersi için de geçerlidir: elektrikli fırınların soğuması gazlı fırınlardan çok daha uzun sürer.

Temizleme: Elektrikli fırının düz yüzeyi, derin temizliği boruların ve brülörlerin çıkarılmasını gerektiren gazlı fırınların aksine, temizlemeyi kesinlikle kolaylaştırır.

Isı: Mutfak artık yemek pişirilen bir yer değil ve hepsi bu: bir ev tasarlamak, bu ortamı sadece işlevsel değil, geniş anlamda bir alan olarak düşünmek demektir. Bu anlamda fırının çevreye neden olduğu ısının bulaşması anahtardır: Elektrikli fırın, gazlı fırına göre çevreye daha az sıcaklık iletir.

Pişirme: Elektrikli fırınların daha homojen bir sıcaklık sağlayabildiğini ve bu nedenle daha eşit pişirme yapabildiğini söylerdik; günümüzde bu değişti ve gazlı fırınlar çok yol kat etti. Bu kategoride “bağlıdırlar” ve satın aldığınız belirli modeli tanımlayan şey, gazlı veya elektrikli olması değil.

en az elektrik yakan fırın

Güncel Arçelik fırın fiyat listesi için buraya tıklayınız.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.
Başa dön tuşu