Kendin Yap

Artık sevmediğiniz bir oda nasıl yeniden dekore edilir

geniş pencereli oda
Dekorasyonda yaygın bir deneyim, bir odanın görünümünün bir süre sonra daha az çekici hale gelmesidir. Her detayı kişisel kriterlere göre seçmiş olsa da zevkler ve ihtiyaçlar da değişiyor. Ve bir zaman gelir ki mekan, mevcut beklentilerden farklı bir görüntü sergiliyor. Artık sevmediğiniz bir odayı nasıl yeniden dekore edersiniz?  Decorau.Com İçinde size bazı fikirler veriyoruz.

1. İhtiyaç analizini güncelleyin

mutfak-dekorasyon-in-beyaz
Çevrenizde algıladıklarınızla özdeşleşmemenizin sebeplerinden biri belki de mevcut rutininizin farklı olmasıdır. Ve oda artık çok işlevsel ve pratik değil. Bu nedenle, gerçekleştirebileceğiniz süreçlerden biri, çalışmanın çalışmasını güncellemektir. ihtiyaçlar son dönemde neyin alakalı olduğuna odaklanmak.

2. Arta kalanları ortadan kaldırın

aynalı kapılı gardırop
Eşyaların birikmesi, düzensizliğe ve alan kullanımı eksikliğine neden olan hatalardan bir diğeridir. Neden önemli bir yer kaplayan, ancak pratik bir kullanımı olmayan veya estetik olarak dekoratif görünmeyen şeyleri saklayın?

Artık sevmediğiniz bir odayı yeniden dekore etme arzusu, mülkte bir dönüm noktasıdır. Bunu yapmak için yapmanız gereken görevlerden biri, hayatınızın bir parçası olmaya devam etmek istediğinizi ve tam tersine bağışlanabilecek ürünleri seçmektir. neden çalışmalarını yoğunlaştırmalı? Emir bu süreçte? Yeniye yer açmak için.

3. Üç dekorasyon hedefi seçin

Banyo mobilyası
Dekoratif hedefler gerçekçi ve ulaşılabilir olmalıdır. Farklı değişkenlerin araya girdiği bir projede her hedefin bağlamsallaştırıldığını unutmayın: mevcut bütçe, seçilen dekoratif stil, odanın metrekaresi …

Yaratıcı sürece nasıl yön verilir? Mevcut durumdan istenen senaryoya geçmenize yardımcı olacak üç hedef seçin. Yani bu yön, bir odanın dönüşümünü son görünümünden potansiyel görüntüsüne günceller. yapmak için gerekli tüm zamanı harcayın. hedefler çünkü bu soruyu bir kez netleştirdiğinizde, yaratıcı süreçte önemli bir adım atmış olursunuz.

4. Kendinizi yenilenmiş bir odada hayal edin

büyük perdeli yatak odası
Çevrenin özellikleri nelerdir? Mekanda ne gibi hisler yaşıyorsunuz? Yeni ortamda en çok neyi seviyorsunuz? Odadayken nasıl hissediyorsun? Görüntüle Gerçekte henüz gerçekleşmemiş olanı hayal gücünüzde tahmin etmenizi sağlar. Yine de değişim sürecinde motivasyonu artıran bir deneyimdir.

5. Verdiğiniz kararları bağlamsallaştırın

mutfak-ve-yemek odası-dekorasyon
Bu oda, kendine has özellikleri olan bir tesiste yer almaktadır. Mekan ve çevresi arasında görsel bir süreklilik yaratmak istiyorsanız, evinizin bir parçası olan dekorasyon önerilerinde ilham arayın. Örneğin, zaten iç peyzajın bir parçası olan renkleri ve bu odaya aktarılan detayları tekrarlamanın etkisini güçlendirebilirsiniz.

6. Çok yönlü bir temel oluşturun

geniş kalmak
Kendi deneyiminiz, değişime uyum sağlama yeteneği ile esnek bir temel oluşturmanız için sizi motive edebilir. İlk başta beğendiğiniz bir odanın görüntüsünü şimdi tam tersi bir bakış açısıyla algılıyorsunuz. Ve bu potansiyel düzeyde tekrar olabilecek bir şey çünkü zevkler evrimleşiyor. Bu nedenle, bu olasılığı şu şekilde tahmin edebilirsiniz: planlama kendi varlığına ve aynı zamanda gelişme yeteneğine sahip bir yer.

Evinizde hangi odayı artık eskisi kadar sevmiyorsunuz? Hayatınızın bir parçası olan bu ortamı yenileme sürecinin tadını çıkarın.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu