Dekorasyon Örnekleri

Az ışık alan küçük odaları dekore etmek için 7 ipucu

duvarın yanındaki beyaz masa

Küçük, loş bir salon, iyi bir dekorasyon planı ile estetik ve fonksiyonel açıdan maksimum potansiyeline ulaşabilir. İçinde dekorasyon blogu Kapsamı ve netliği artırmak için yedi ipucu paylaşıyoruz.

1. Beyaz veya bej tavan: küçük odalar için ideal kaplama

beyaz duvarlı oturma odası

etkileyen birkaç faktör vardır. parlaklık odanın. Tavan, oturma odası planındaki konumu nedeniyle önemli bir öneme sahiptir: oturma alanını yukarıdan aydınlatabilir. Bunun için yüzeyin beyaz, bej veya yumuşak bir tonda boyanması tavsiye edilir.

2. Pencerenin yanında boş ve boş alan

kitap-yakın-the-pencere

Pencere ve odaya erişim kapısı, odadaki iki stratejik noktadır. analiz etmeniz önemlidir konum oda içinde ortama en uygun dağılımı sağlamak. Hangi dekoratif hata, bağlama olumsuz olarak müdahale eder? Özellikle pencere kenarındaki alanda aşırı büyük mobilyalar seçmekten kaçının. Bu köşe, en ilgili odak noktasının, yani dışarının görünümleri ve doğal ışık girişinin belirginliğini artırmak için net olmalıdır.

3. Küçük bir oturma odası için iki kişilik kanepe

oturma odasında iki kişilik kanepe

Az ışık alan küçük bir odada ferahlık hissini pekiştirmek istiyorsanız ikili bir kanepe çözüm olabilir. Ölçümlerinin bu özelliklere sahip bir senaryoya çok iyi uyum sağladığını unutmayın. Öte yandan kompakt bir format, mobilyaların görsel ağırlığını azaltır. Sonuç olarak, yalnızca koltuk seçme olanağına sahip olmakla kalmazsınız. açık renkaynı zamanda diğer koyu tasarımlar.

4. Zeminde, duvarlarda ve tavanda görsel sürekliliği artırır

gri-kanepe-oturma odasında

Oturma odası veya yemek odası için mobilya satın almadan önce eğer oda ile entegre olacaksa zemin, duvar ve tavan estetiğinin planlanması tavsiye edilir. Her ne kadar belirtilen alanların her biri için zıt yüzeyler seçmek mümkün olsa da, belirtilen bölümlerde görsel sürekliliği güçlendirmek daha iyidir. Örneğin, bir kat hafif ahşap Beyaz duvarlar ve tavan ile birleşir. Kısacası, çevrenin imajını planlamak için bütüncül bir yaklaşım gerektirir.

5. Uygun ölçülerinde tekstil ürünleri

pencere-ile-beyaz-perdeler

Tekstiller, büyük, orta veya küçük bir odada çok istenen sıcaklık dokunuşunu ekler. Diğer bir deyişle yumuşak, hoş ve narin kumaşlar, odadaki ev hissini artırıyor. Bir yaşam alanında da çok fazla bulunabilecek unsurlar miktar azaltılmış.

Aşırı ayrıntılardan ve çok koyu tonlardan kaçınmak daha iyi olsa da. Örneğin ışığın içeri girmesini sağlayan ince perdeler bütünle çok iyi bütünleşiyor. Minderler de iki kişilik bir kanepeyi süsleyebilir. Bu durumda simetrik bir kompozisyon seçin: her iki tarafa da aynı sayıda parça yerleştirin.

6. Küçük odalarda kulpsuz açık dolap veya mobilyalar

oturma odasında alçak dolap ve ayna

Az ışık alan küçük bir odaya en çok yakışan güncel dekorasyon trendlerinden biri açık depolamadır. Birincisi, azaltan bir tekliftir. görsel ağırlık (odadaki detayların ve dekorasyonların etkisini artıran çekici bir vitrin haline gelebilir). Oturma odanızı süslemek için başka stil önerileri mi arıyorsunuz? Çağdaş bir his uyandıran kulpsuz tasarımlar çok çekici.

7. Bir ayna için mükemmel açıyı bulun

ayna-in-yaşam-rahat

Mekandaki ferahlığı ve ışığı pekiştirmek için küçük bir odayı az ışıkla nasıl dekore edebilirim? A ayna anahtar parçadır. Özel bir makale seçin ve en iyi perspektifi arayın.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu