Bahçe FikirleriDekorasyon ÖrnekleriHer Telden

Popüler Bahçe Mobilyaları Trendleri

En Popüler Bahçe Mobilyaları Trendleri 2021Modern bahçe mobilyası trendleri 2025, kişisel arsa, teras, yazlık ve özel evin temel unsurlarından biridir. Tasarımcılar 2025’te bahçe mobilyalarında hangi trendleri sunabilir ve moda trendlerinin ve tasarım yeniliklerinin uygulanması için en iyi ne tür malzeme seçilir?

2025 bahçe mobilyası trendlerinin üretimi için popüler malzemelerEn Popüler Bahçe Mobilyaları Trendleri 2021

Popülerliğin zirvesinde doğal malzemeler ve taklitleri bulunur. Özellikle, özel ev ve yazlık ev sahipleri, bu sezon malzemeler için bu seçenekleri göz önünde bulundurmalıdır:

  • Plastik mobilya. Sadece farklı renk ve tonlarda değil, aynı zamanda moda trendlerinin kanonlarına göre – rattan, taş, doğal ahşap, metal ve antika taklitlerinde yapılır. Bu, kulübeyi tasarım trendlerinin son çağrısında, ancak minimum maliyetle donatmak isteyenler için iyi bir bütçe seçeneğidir. Bu tür pratik ve konforlu mobilyalar herhangi bir manzarayı süsleyebilir.
  • Ağaç. Klasikler – çevre dostu, güzel ve estetik. Bahçe ürünleri genellikle iğne yapraklı veya yaprak döken ağaçtan yapılır. Bu tür mobilyalar dayanıklıdır, pratiktir, ancak neme karşı savunmasız olabilir. Hoş olmayan sonuçlardan kaçınmak için mobilya, yüksek kaliteli çok aşamalı işleme tabi tutulur: emprenye, boyama veya vernikleme. Ahşap bahçe mobilyaları istenilen tonlarda satın alınabilir, ancak böyle bir ürünün fiyatı oldukça yüksektir.
  • Bambu, kamış ve rattandan yapılmış hasır mobilyalar. Son yıllarda popülerliğin zirvesinde olan bahçe mobilyalarının üretimi için klasik doğal malzeme ve 2025 bir istisna değildir. Bu tür malzemelerden elde edilen ürünler zarif, güzel ve ağırlıksızdır, herhangi bir manzaraya mükemmel uyum sağlar. Bu bahçenin en estetik süslemelerinden biridir. Bununla birlikte, bu tür mobilyaların çalışma süresi küçüktür, kısa ömürlüdür, kolayca bozulur. Ayrıca, özel bir kaplama olmadan, rattan, bambu ve kamışlar güneş ışığının ve nemin etkisi altında renklerini kaybeder ve deforme olur. Bu tür mobilyaların yıkanması istenmez ve yağmurlu dönemde ürünleri sadece sıcak odalarda saklayabilirsiniz.
  • Dövme metal. Rafine ve güzel, pahalı, şık ve sofistike görünüyor. Ayrıca, bahçe mobilyası üretiminde 2025’ün gerçek bir hit! Dövme metal ürünler şüphesiz siteyi süsleyecek ve özellikle yapay göletler ve dağ kaydırakları ile birlikte peyzaj tasarımının gerçek bir vurgusu haline gelecektir. Bu malzemenin dezavantajları, yalnızca dövme metal bahçe mobilyalarının büyük ağırlığını ve uygun bakım ve güvenilir kaplama olmadan korozyona duyarlılığı içerir.
  • Bir taş. Yüzyıllar boyunca dayanıklı ve dayanıklı malzeme. Taş ürünler özgün, anıtsal ve her zaman modadır. Pahalı, güzel ve şık görünüyorlar. Ek olarak, taş güneş ışınlarına ve neme karşı tamamen duyarsızdır, korozyona ve kurumaya karşı hassas değildir. Taş bahçe mobilyalarının tek dezavantajı yüksek fiyatıdır.

Bahçe mobilyaları için malzeme seçerken, bahçe arsasının veya özel evin stil ve peyzaj özelliklerini dikkate almak için seçeneklerin tüm artılarını ve eksilerini değerlendirmek önemlidir.

Bahçe mobilyası trendleri 2025En Popüler Bahçe Mobilyaları Trendleri 2021

Bu yıl, bahçe mobilyası üretiminde çarpıcı ama aynı zamanda klasik trendlerle ayırt ediliyor. 2025’te tasarımcıların aşağıdaki noktalara dikkat etmeleri önerilir:

Parlak renkler

Daha önce popüler olan yeşil, bej ve kahverengi tonları, bahçe mobilyaları söz konusu olduğunda popülerliğini yitiriyor. Artık bahçe ürünleri, bahçeden veya çimden alışılmadık bir şekilde öne çıkarak peyzaj tasarımında en çarpıcı vurgu haline geliyor.

Öneri: Bahçe Mobilyalarınızı Seçmek İçin En İyi İpuçları

Modern bahçe mobilyaları genel peyzajla birleşmemelidir. Mobilyalarınız gölgeli ve sakin bir renk düzenine sahipse, bahçe ürünlerinin tasarımına sıra dışı yastıklar, güzel şilteler, sıra dışı tekstil unsurları şeklinde parlak nüanslar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, güneşte solmaya karşı direnci arttırılmış renklendirme malzemeleri ve bir ultraviyole filtresi kullanarak mobilyaları yeni zengin renklerde boyayabilirsiniz.

Klasik şekiller ve hassas çizgiler

2023’ün en moda trendi, kesin ve katı formlara sahip bahçe mobilyaları. Küboid masalar, klasik dikdörtgen sandalyeler ve kanepeler hiç olmadığı kadar moda. Bu trendin diğer yüzü, pürüzsüz ve yuvarlak şekiller için moda.

Sezonun trendleri birbiriyle çelişse de yazlık ve ev sahiplerine geniş bir bahçe mobilyası seçeneği sunuyor.

Sezonun trendi olarak dövme mobilyalar

Dövme mobilya gibi bahçe ürünleri, bahçe mobilyası imalatında gerçek bir klasiktir. Metal dövme güvenilir, her türlü hava koşuluna dayanıklı, ajur, dayanıklı, aşınmaya dayanıklı ve çok zariftir. Çeşitli şekil ve desenlerdeki bu tür mobilyalar uzun yıllardır popülerdir ve uzun süre trend saflarını terk etmeyecektir. Bu tür mobilyalar onlarca yıl sonra alakalı kalacaktır.

Bahçe mobilyaları oturma odası mobilyaları gibidir.

Bu yılın bir başka ilginç trendi ise tasarımında bahçe mobilyalarının oturma odası mobilyalarını taklit etmesi. Oluşturmak için dış etkilere dayanıklı malzemeler kullanılır. Aynı zamanda tasarımı, hem dış mekanlarda hem de iç mekanlarda kullanılmasına izin verir.

Bir örnek, Minotti fabrikasının mobilyalarıdır. Kanepeler, koltuklar, masalar, masalar, sandalyeler içeren bir koleksiyon oluşturdu. Modellerin özelliği, açık bir gökyüzü altında kullanılabilmeleridir. Bunun için güneş ışığına ve neme dayanıklı yumuşak bir doku seçildi. Temel, dayanıklı olan iroko ağacıdır. Ürünlerin bakımını kolaylaştırmak için tüm döşeme çıkarılabilir.

Bahçe mobilyası seçimi için öneriler

Satın almadan önce, neye odaklanmanın daha önemli olduğuna karar vermelisiniz: mobilyanın kendisi veya doğanın güzelliği. Doğanın vurgulanması gerekiyorsa, sakin renklerde göze çarpmayan mobilyalara daha yakından bakmaya değer.

Kit veya bireysel öğeler. Piyasada birçok set var, sipariş üzerine set yapabilirsiniz, kendiniz bir set farklı model seçebilirsiniz.

Mobil veya sabit hat. Büyük banklara sahip ağır meşe masaların yardım almadan taşınması zor olacaktır. Kış için saklamayı planlamıyorsanız, tenteli teraslar için geçerlidir. Hareketli hale getirmek için tekerleklerle donatabilirsiniz.

Başka bir şey hafif plastik modeller, taşıması kolay, ancak çok şık görünmüyor. Her ne kadar artık kalite ve tasarım açısından diğer malzemelerden daha düşük olmayan plastik mobilyalar var.

Bahçe mobilyalarında popüler trendlerEn Popüler Bahçe Mobilyaları Trendleri 2021

Bugün Bahçe mobilyaları sadece çekici, rahat değil, aynı zamanda ayrıcalıklı da olabilir ve bahçe tasarımı için kumaş ve diğer aksesuarların çeşitliliği, ev iç mekanları kadar uygun fiyatlı ve boldur.

Geleneksel olarak, standart bir mobilya seti olmadan hiçbir bahçe veya yazlık ev tamamlanmaz:

  • masa ve sandalyeler ;
  • şezlong veya rahat bahçe sandalyeleri;
  • hamak bahçe salıncak;
  • şemsiye.

Bu liste, düzenleme için tüm yeni fikirleri bularak beğeninize göre devam ettirilebilir. Bununla birlikte, mobilyaların yapıldığı malzemelere dikkat edilemez. Ayrıca peyzaj tasarımının genel tarzını vurgulayan farklı malzemeler, farklı bir ruh hali ve atmosfer yaratıyor.

Doğal materyaller

Doğal malzemelerden yapılmış çevre dostu bahçe mobilyaları, estetik görünümü ve böyle bir atmosferle dolu konfor atmosferi sayesinde her zaman modadır.

Dallardan yapılmış hasır mobilyalar, çok şık görünen kullanışlı aerodinamik şekiller elde etmeyi mümkün kılar. Rattandan yapılan ürünler yağmurdan, güneş ışığından korkmaz ve dış mekan kullanımı için mükemmeldir. Ahşap mobilyalar, yüzeyleri su tutmaz ve cilalanmışsa, bu gibi durumlarda da güvenle kullanılabilir.

Bu tür masa ve sandalyeleri satın alarak, durumu daha önce değiştirmek istemiyorsanız, elbette en az bir düzine yıl süreceklerinden emin olabilirsiniz.

Metal

Bahçe alanındaki metal mobilyalar daha az organik görünmüyor ve ana avantajı dayanıklılık ve güvenilirlik. Yıllar sonra bile çekiciliğini kaybetmeyecek. Hayallerinizdeki bir bahçe arsasını oluşturmak için çeşitli tasarımlarda metal mobilyalar seçebilirsiniz.

Dökme alüminyumdan yapılmış dövme bahçe mobilyaları inanılmaz derecede çekici ve zarif görünüyor, bu yüzden bu kadar popüler. Enfes tasarım öğelerinin uzmanları, peyzajın gerçek bir dekorasyonu olacak orijinal ürünler satın alabilir. Metal ve ahşabı, camı veya tekstili etkili bir şekilde birleştiren kombine mobilyalar daha az ilgi çekici değildir.

Bir bahçe arsasını farklı tarzlarda donatabilirsiniz – seçim sadece sizin.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu