Bahçe Fikirleri

Balkon Düzenleme

Küçük bir balkon nasıl dekore edilir ?

Küçük balkon mobilyaları, balkonu dekorasyon etmek, Modern evler için balkon fikirler, Balkon teras dizaynı ve bitkilerle küçük bir balkon nasıl dekore edilir inceliyoruz.

Ev Dekorasyonu balkon düzenleme örnekleri. Balkonunuz İçin Yaz fikirleri! Havalar ısındı. Artık yavaş yavaş balkon keyfi de başla. Ayrıca En Sıcak Dış Mekan Mobilya Trendleri ve Yaza hazır: 2025 bahçe mobilyası modellerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Balkon Düzenleme

Balkonları dekore et

Balkonları güzel kokulu ve parfümlü çiçeklerle, ahşap banklarla veya yumuşak minderlerin eşlik ettiği sade bir koltukla, doğaçlama akşam yemekleri için bir masayla veya bir kahve içip güzel bir kitap okuyun.

İster küçük ister büyük, dar ve uzun balkonlar olsun, hepsinde kendi saklanma yerinize sahip olmak için pastoral bir yer yaratabilirsiniz.

Şehirde bir parça yeşil alana sahip olmak, ne kadar küçük olursa olsun, bir lükstür, dinlenmek ve boş zamanınızın tadını çıkarmak için küçük bir köşe.

Bu kentsel alanlar, ister küçük ister büyük olsun, onları dekore etmek için yaratıcı bir yol gerektirir.

Küçük balkonlarda az bir çabayla, küçük bir ağaç, bir bitki, bir dağcı, birkaç çiçek ile anında etki elde edebiliriz ve büyüleyici bir köşe elde etmiş oluruz.

Bir balkonda, renkli ve kompakt gruplar oluşturmak için yıllık çiçekler, pişmiş toprak saksılarda yetiştirilen narenciye bitkileri ve lavanta veya biberiye gibi aromatik bitkiler eksik olmamalıdır.

Bu küçük kişisel bahçe geleceğin görevi olarak görülmeli, malzemeleri özenle seçmeli, onlara sakince bakmalı ve çiçeklerimizi ve bitkilerimizi yetiştirmenin zevkini yaşayıp tadını çıkarmalı.

Balkon Düzenleme (1)

Mini bir zen bahçesi. Bu teras çok iyi kullanılıyor. Ahşap bir güverte, bütünün cazibesinin tadını çıkarmak için aynı malzemeden yapılmış bir bankta sona ermektedir.

Bu karşı uçta, taşlar, çakıl taşları ve bambu kamışlarla dolu küçük bir Zen bahçesi, organik sıcaklık sağlayan bir ortamı tamamlıyor.

Balkon Düzenleme (2)

Dar ve uzun balkonları dekore edin

Bu özelliklere sahip balkon gibi uzun bir dış mekandan yararlanmak için dikey bitkiler ve geçişi engellemeyen hafif mobilyalar en başarılı unsurlardır.

Atmosferi doğal malzemelerle ısıtın: Duvarın ışıklarla veya balkona çıkış kapısının olmadığı bir bölümü varsa, onu çok moda olan çubuklu güneş aynası gibi liflerle süsleyin.

Uzun ve dar bir balkon için mobilya seçerken makaslı masalar ve uyumlu sandalyeler iyi bir seçimdir.

Balkon Düzenleme (3)

Balkonları modern şekilde dekore et

Yatay ahşap lambri ile kendinizi komşunuzdan kamufle ederken sıcak ve modern bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Aynı şekilde bir ekran da kolay yerleştirilebilme özelliği ile size aynı etkiyi verebilir ve ayrıca mobil olması sayesinde balkon genişliğinde sahip olduğunuz alana uyarlayabilirsiniz.

Balkon Düzenleme (4)

Ya da farklı büyüklükteki tencerelerin asıldığı tavandan sarkan yatay çıtalarla bir balkon süsleyebilirsiniz.

Balkon Düzenleme (5)

Arka duvar boyunca yerleştirilmiş büyük bir dikey saksı, oturma alanının yanına çekici yeşilliklerle bitkileri katlayarak daha önce sıradan olmayan bu kentsel balkonu yemyeşil bir vahaya dönüştürüyor.

Balkon Düzenleme (6)

Yerleşik ekiciler ve banklar ile bu balkonda her metrekare iyi bir şekilde kullanıldı.

Tencere ve metal rafların yeşil ve kil dokuları ile karıştırılmış, yıpranmış ahşaptan oluşan ölçülü bir palet.

Balkon Düzenleme (7)

Küçük olduğu için değil, sahip olduğunuz alandan yararlanamayacağınızı düşünüyorsunuz.

Aşağıdaki fotoğrafta bu küçük terasın genişliğini ölçmek için bir koltuk, tekli sandalyelerden daha fazla sayıda koltuk sağlar.

Bazı minder, battaniye ve saksı aksesuarları bu kadar kolay bir şekilde size çok özel bir köşe kazandırdı.

Balkon Düzenleme (8)

Balkonları bitkilerle süsleyin

U-şekilli bir ahşap yapı, saksı bitkileri ve çiçek sergisinin kurulumunun temelidir.

Yatay bir yüzeyin yokluğunda duvarın dikey bir bahçeye sahip olduğu bir boşluk.

Balkonlar, sert kıştan bahçeler veya parklar gibi açık alanlara göre daha korunaklıdır ve çiçekler ve bitkiler için etkili bir barınak sunar.

Aksine, duvarlar biriken ısıyı arttırdığı için rüzgarlardan ve yüksek yaz sıcaklıklarından daha fazla zarar görürler.

Bu nedenle, sıcaklıklara bağlı olarak, kışın soğuk veya sürekli esen rüzgarlara dayanamayan, ayrıca yazın yoğun güneş ve kuru rüzgarlara karşı savunmasız türlerin yetiştirilmesinden kaçınacağız.

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Renklerine en kolay, en güçlü ve en güzel özenle seçebileceğiniz çiçekler papatya, petunya, sardunya, begonvil, karanfil, lavanta, hercai menekşe, begonya, sarmaşık, açelya, ortanca, ebegümeci, biberiyedir.

Bir balkonda dikey bir bahçe de hazırlanabilir, duvardan güzel ve çeşitli kompozisyonlarda yararlanacağımız için fazla yer kaplamaz.

Yasemin, pothos veya begonvil gibi tabana monte edilmiş bir saksıdan tırmanan bir asma için kafeslerin montajı kolaydır ve balkonunuz çok küçükse, bu çözüm korkuluklara kolayca uyarlanabilir, bu da ayrıca dış mekanınıza mahremiyet sağlamaya da hizmet eder.

Sonuç, neşeli ve büyüleyici bir ortam olacaktır.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu