Banyo Düzenleme

Banyo lavabosu modelleri

Banyo lavabosu çok özel bir ortam. Bazı konutlar bu odayı zemin katta misafir kabul etmek için ek bir kaynak olarak sunar. Büyüleyici ve hazırlanmış bir ortam için tuvaletin dekorasyonuna yatırım yapmaktan daha iyi bir şey olamaz.

Ziyaretçilerin özel banyosunu kullanmak yerine, herkesin ihtiyaç duyabileceği en temel işlevlerle eksiksiz hazırlanmış bu banyoyu kullanıyorlar. Daha sonra bu boşlukta lavaboya ek olarak ellerini yıkamak için bir lavabo bulacaklar.

Evet, tam da bu metinde yorum yapmak istediğimiz bu son ekipman parçası hakkındadır. Piyasada satışa sunulan banyo ve lavabolar için farklı lavabo modelleri hakkında bazı bilgiler ve örnekler sunmayı amaçlıyoruz.

Ve evimizin tasarım projesine özel sipariş verebileceğimiz tekne modelleri.

lavabolar için üst üste binen iki lavabo modeli
Fotoğraf: Roberta Devisate ve Claudia Arakaki
lavabolara entegre iki lavabo modeli
Fotoğraf: Mariana Martini ve Ticiane Lima
temiz lavabolarda iki üst üste yerleştirilmiş lavabo
Fotoğraf: Aşil Nicolas Kílaris ve Andrea Fonkuru

# 1 Yerleşik tekneler

Ankastre kazan hakkında konuştuğumuzda, ne hakkında olduğunu anlıyor musunuz? Öyleyse, eski banyoları düşünün. Bir sütun üzerinde lavabo olan lavabo seçeneği vardı – hepsi çanak çömleklerde.

Daha sonra, taş kesme teknolojisindeki ilerlemeyle birlikte, bir dolap içine gizlenmiş bir tezgah altında gömme bir kazan kullanılması önerildi. Evet, mağazalarda hala aynı türden satılık parça var.

Son yıllarda yerleşik teknelerin modası geçti. Ancak, belki de daha dekoratif süslemeler yaratma olasılığı nedeniyle geri döndüler. Bu seçenek tuvaletlerde yaygın olarak kullanılmamaktadır, çünkü bu ortamda dolap kurmaya gerek yoktur.

Ama yine de banyonuzda böyle bir parça istiyorsanız hemen altında açığa çıkacak sifon modelinin tasarımına dikkat etmeniz yeterli.

ahşap tezgahlı ankastre lavabo
Fotoğraf: Leo Muricy

# 2 Örtüşen tekneler

Ev dekorasyonunuz için alacağınız ikinci lavabo seçeneği ise örtüşen lavabolardır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, banklar üzerine yerleştirilmeye hizmet ediyorlar – ille de taştan değil; bu durumda örneğin tahtadan da yapılabilir. Bu arada, şu anda piyasada en çok satan kdv modeli budur.

Çeşitli malzemelerde satılan örtüşen tekneler vardır. Açıkçası, çanak çömlek her zaman artıyor, ancak yine de mağazalarda cam veya plastik parçaları farklı renklerde görebiliyoruz; vernikli ahşap; dövülmüş demir; ve dahası.

Bu modelin hala yuvarlak, oval, kare, dikdörtgen şeklinde ve daha fazlası var. Seçenekler eksik değil.

granit tezgah üzerine kaplanmış çanak çömlek
Fotoğraf: Daniela Marques Mimarlık
örtüşen beyaz fıçıların iki modeli
Fotoğraf: ArqDesign Pamela Ortiz ve Jannini Sagarra Arquitetura
farklı tasarıma sahip iki kazan modeli
Fotoğraf: Máira Ritter ve Cristina Reinert
Solda bir altın ve sağda bir taş olmak üzere iki fıçıdan oluşan fotoğraf kompozisyonu
Fotoğraf: Iara Kilaris ve Vanja Maia

# 3 Yer tankları

Lavabolardan daha önce bahsetmiştik. Evet, hala bu tür evyeler üretiliyor; ancak kullanımı artık o kadar yaygın değil. Bununla birlikte, pek çok insanı memnun eden, biraz heykelsi bir görünüme sahipler.

Bu nedenle, daha fazla yer kazanı seçeneği piyasaya sürüldü, ancak lavabonun üzerine bir dolap yerleştirme seçeneğini engelleyerek, tuvaletlerde gerekenden daha fazla taban alanı kapladı.

Zemin kaplarının banyoları dekore etmek için iyi çalışmaması gerektiği ortaya çıktı. Ancak gerçekten çok güzeller ve tuvalet dekorasyonu için belki de en uygun parçalardır.

Bu tür bir ortamda daha az yardımcı öğe olabilir. Ve böyle bir durumda, ekipmanın kendisinin tasarımı – lavabo ve klozet – dekorasyonu kişiselleştirmek için kullanılacaktır.

küba no feita zemin lavabo
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

# 4 Oyma tekneler

Son olarak, oyulmuş fıçılardan bahsetmeliyiz. Lavaboların güncel teknolojilerle dekore edilmesi için yapılabilecek en iyi olanı en çok yansıtan havza modelidir.

Bu durumda, profesyonel veya uzman bir üreticiden tamamen evimize uygun bir küvet sipariş etme fikrini değerlendirebiliriz.

Taştan kesilebilir ve yine de alttaki drenajı gizleyen bir tasarıma sahiptir. Mükemmel değil mi?

Şu anda, mağazalarda kolayca bulabileceğimiz ana fıçı modellerini zaten biliyorsunuz. Ancak, her gün yeni trendler ortaya çıktıkça ve pazarda daha fazla ürün seçeneği piyasaya sürüldükçe bizi izlemeye devam edin.

Yakında, ev için diğer farklı türdeki fıçıları da inceleyebileceğiz. Şimdilik, en güzel bulduğunuz ve banyonuza uygun olanı seçin.

taşa oyulmuş iki model tekneFotoğraf: Iara Kilaris

banyo lavabosu modelleri konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu