Nasıl Yapılır ?

Bir başucu masası nasıl iyi organize edilir

Komodininiz sizin hakkınızda sandığınızdan çok daha fazlasını söylüyor, eğer karmaşa içindeyseniz, zihninizi nasıl aldığınızı netleştirecektir … aslında, buna sahip olmanız da önemlidir. aklının sakin olmasına izin ver hem uyandığınızda hem de uyuduğunuzda … bu çok önemlidir!

Bir başucu masası nasıl iyi organize edilir
Komodininizin yatağınızın yanına koymak için normal bir masa olması veya geri dönüştürülmüş bir mobilya parçası olması farketmez, önemli olan yüzeyin iyi bir organizasyona sahip olmasıdır. Bu mobilya genellikle fazla yer kaplamaz, bu nedenle koyduğunuz öğeler de minimum düzeyde olmalıdır.

komidin
Pixabay.com

Pratik olması ve ona işlevsellik kazandırmanız çok önemlidir, bu yüzden çok fazla doyurmayın. Bir gece lambası, çalar saat ve başka bir şey koyabilirsiniz. Başucu masanız geniş bir yüzeye sahipse ve diğerlerinin çekmeceleri varsa, üzerine daha fazla öğe eklemek cazip gelebilir, ama bu iyi bir seçenek mi?

Örneğin bir bardak su koyarsanız, gecenin ortasında ters dönmesi olasıdır, bu yüzden bu hiç de iyi bir seçenek değildir. Aynı şey gözlükleriniz için de geçerli, düşebilir ve kırılabilir. Yani, Masana ne koyacağını dikkatlice düşünmelisin geceleri ve hepsinden önemlisi, her zaman iyi bir şekilde sipariş edilir.

Üstüne ne koymalı

Bu nedenle, neyin üstüne koyulacağını bilmek önemlidir. Ama hangisi daha iyi? Cevap basit: sadece ihtiyacınız olan şeyleri elinizin altında bulundurun. Düşmeyecek şeyler koyun ve eğer düşerlerse bir dram ya da kırıldıklarını varsaymazlar. Dağınıklığı veya dramayı önlemek için aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

 • Küçük eşyalar koyun (bir saat, küçük bir kağıt mendil paketi, bir komodin organizatörü vb.)
 • Çok büyük bir çalar saat istemiyorsanız, telefonunuzu el feneri ve çalar saat olarak kullanabilirsiniz. Başucu masasında çok yer kazanacaksınız.
 • Masanın üzerine bir başucu lambası koymak yerine, hacimli nesnelerden kaçınmak için bir zemin lambası veya bir duvar lambası koyabilirsiniz.
 • Başucu masasında çok fazla kitap bulundurmayın, en iyisi sadece bir kitabınızın olması: şu anda okumakta olduğunuz kitap.
komidin
Pixabay.com
 • Gece yarısı su içmeyi seviyorsanız, bir bardak su koymayın, küçük bir plastik su şişesini tercih etmeniz ve sıkıca kapatmanız daha iyi olur.

Ortada kablolar olmadan daha iyi

Masanın ortasında kablolarınız olabilir, ancak bu yalnızca daha fazla dağınıklık yaratacaktır. Bu nedenle, bu karmaşayı önlemek için kabloları olmayan öğeleri tercih etmeniz daha iyidir. Böylece organizasyonu geliştirecek ve her zaman daha sakin hissedeceksiniz.

Çekmecelerde ne tutabilirsin

Çekmeceli komodininiz varsa, eşyalarınızı en iyi şekilde saklayabileceğiniz alanınız olacağından şanslı birisiniz. Ama saçma sapan bir çekmece haline gelmemesi çok önemli çünkü aradığınız şeyleri bulamayacaksınız. Bir çekmece iyi sipariş edilmeli, bir çekmece düzenleyici ile yapabilirsiniz.

Aşağıdaki ipuçlarını dikkate alabilirsiniz:

 • Birkaç çekmeceyle eşyalarınızı iyi bir şekilde yerleştirin, ihtiyacınız olan şeyleri üst çekmeceye ve daha az kullandıklarınızı daha az erişilebilir oldukları için alt çekmecelere koyun.
 • Elinizde bulundurmak istediğiniz ve başka yerde saklayamayacağınız iç çamaşırlarınızı veya küçük eşyalarınızı saklayın.
 • Çekmecelerde kullanacağınız organizatörler şeffaf olduğundan daha iyi olduğundan çok ağır bir his vermez.
 • Çekmece çok derinse, daha fazla konfor için istiflenebilir şeffaf düzenleyicileri tercih edebilirsiniz.

Raflı başucu masaları

Bazı komodinler, yüzeylerine ek olarak, iyi organize ederseniz kullanımlarını çok daha rahat hale getirebilecek raflara sahiptir. Tavuğun birikmesine izin verme ve bunları daima aşağıdaki ipuçlarıyla sırayla saklayın:

 • Okumak için sırada bekleyen bir veya iki kitap veya dergi bulundurun.
 • Daha küçük eşyalar için küçük saklama sepetleri koyun
 • Elektronik cihazları saklamak için alt rafı kullanın, ancak uyku hijyeninizi korumak için geceleri bunları çıkarmayın.
komidin
Pixabay.com

Komodininize istediğiniz her şeyi koyamazsanız, bir boşluk eklemek iyi bir seçenek olacaktır. yatağınızın yanında ekstra saklama alanı ve komodinin. Yatağınız için bir kutu alabilir veya her şeyin elinizin altında olması için yatağınızın hemen yanında komodinin yanına tekerlekli plastik kutular koyabilirsiniz.

Bu ipuçlarıyla her zaman iyi sipariş edilmiş ve düzenli bir komodine sahip olabilirsiniz. Bu, daha iyi uykuya dalmanıza ve daha iyi yapılandırılmış bir zihne sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Bir başucu masası nasıl iyi organize edilir
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu