Dekorasyon Örnekleri

Bir gardırop seçmek için 10 ipucu

Bir gardırobun cephesi ve iç dolgusu nasıl seçilir? En iyi beden nedir? Nelerden tasarruf edebilirsin ve ne kazanmazsın? Anlamak.

Bir tür seçmek

1. Ayrı gardırop mu yoksa ankastre mi?

Bağlantısız bir gardırop iyidir çünkü herhangi bir zamanda yeniden düzenlenebilir veya yeni bir eve taşınabilir. Ek olarak, alanı bölgelere ayırabilirler.

Gömme dolaplar bundan mahrumdur, ancak avantajları vardır.

İlk olarak, yerleşik mobilyalar yerden tasarruf sağlar ve iç mekanı görsel olarak karıştırmaz.

İkincisi, yerleşik çözümler genellikle daha ucuzdur çünkü daha az malzeme ve daha az üretim süresi gerektirirler.

Boyutların belirlenmesi

2. Minimum derinlik nedir?

Dış giyimin rahat bir şekilde konumlandırılması için gerekli minimum 55 cm, hafif – 50’dir. Buna sürgülü kapılarda yaklaşık 10 cm ekleyin ve gardırop için minimum derinliği elde edin.

3. Genişlik ve yükseklik ne olacak?

Minimum uzunluk, bölme kapılarının tasarım özellikleriyle sınırlıdır ve en az bir metredir.

Gömme dolabın yüksekliği, yazıldığı alanın geometrisi ile belirlenir. Serbest duran modeller ne olacak?

İtalyan fabrikaları, her yükseklikte özel yapım gardıroplar üretebilir. Standart çözümlere göre maksimum yükseklik genellikle 278 cm’dir.Bir yükseklik seçerken üst raflarda ne saklayacağınızı ve bunlara nasıl kolay erişim sağlayacağınızı düşünün.

İç dolguyu seçme

4. İçeride ne olmalı?

En büyük bölme, 150-175 cm yüksekliğinde üst kısım da dahil olmak üzere askılı giysiler içindir.Her parça 5 cm çubuk gerektirir. Pantolon, etek ve bluzlar için 80-100 cm yüksekliğinde halter ile ayrı bir kutu düzenleyebilirsiniz.

Trikoları 2-4 parçalık yığınlar halinde saklamak uygundur, bu nedenle birkaç küçük raf sağlamalısınız.

En altta, ayakkabılar için raflar ve üstte – spor malzemeleri veya valizler gibi genel şeyler için planlamalısınız.

Fotoğrafta: gardırobun iç dolgusu örnekleri.

5. Kaç raf ve askıya ihtiyacınız var?

Bu sorunun cevabını almak için dolabınızda bulundurmayı planladığınız kıyafet, ayakkabı ve aksesuarların sayısını sayın. Gardırobunuzun büyümesi durumunda% 20 eklemeyi unutmayın.

6. Düzeni korumaya ne yardımcı olur?

“Akıllı” doldurma, düzenin korunmasına katkıda bulunur. Açılır raflar sabit raflara göre daha kullanışlıdır, önü şeffaf olan çekmecelerde eşya bulmak daha kolaydır ve eşarp ve çarşaf organizatörleri bölmelerdeki kaosu önleyecektir.

Fotoğrafta: özel kutular ve braketler, her şeyin mükemmel bir düzende tutulmasına yardımcı olacaktır.

7. Ayakkabılar nasıl saklanır?

Gardırop içerisine monte edilebilen özel ayakkabı rafları çok kullanışlıdır, ancak maalesef çok geniş değildir. Pratik bir çözüm, dolabın alt kısmında ayakkabılarınızı kutularda saklamanıza izin verecek bir bölme bırakmaktır.

8. Nasıl tasarruf edebilirsiniz?

İç dolum, kabinin değerini önemli ölçüde artırabilir. Kolaylık ve maliyet arasında bir denge kurmak zordur, ancak işleri düzenli tutmak için bazı acısız püf noktaları vardır. Örneğin, hafif tel sepetleri kapalı ahşap kutulara tercih etmek ve pahalı sabit düzenleyicileri kutularda çıkarılabilir ekler ile değiştirmek.

Görünüm

9. Cephe ne olmalı?

Sürgülü dolap kapakları renkli lake, deri, kaplama ile kaplanabilir veya ayna ile kaplanabilir. İkinci seçenek, alanı görsel olarak arttırır, ancak odaya konfor katmaz.

Birçok sürgülü gardırop, bir oturma odası veya yatak odası için mobilyalı bir seri halinde üretilir. Kompozisyonun tamamını satın alarak tasarım bütünlüğünü korumak kolaydır.

10. Genişlik ve kapı sayısı

Kapıların genişliği dolabın ölçülerine göre belirlenir. İzin verilen boyut 60 ila 120 cm, en uygun olan yaklaşık 80’dir. Dolaplar, kapıların genişlik ve yükseklik oranlarının 1: 5 olduğu en uyumlu görünüyor.

 

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu