Mutfak Dekorasyonu

Bir reform için fikirlerle koyu renklerde mutfak seçimi

çağdaş-tarz-mutfak
Samimi mutfaklar sadece evin parlaklığını göstermekle kalmaz, açık tonlar bu ortama genlik veren. Koyu renklerle dekore edilmiş bir mutfak bir trend. Bu görünüm, özellikle birkaç metrekarelik bir alanın sınırlandırılmasıyla koşullandırılmayan geniş bir odada gurur vericidir. Evin bu kalbinin estetiğini yenileyen bir reform, mülkün değerini önemli ölçüde artırır. Bu odayı gençleştirmek için ilham arıyorsanız işte size ilham verecek birçok fikirle koyu renklerde mutfaklar için bazı referanslar. Bu dekorasyon ipuçlarını not edin!

1. Siyah ve kahverengi

mutfak-siyah-kahverengi
İki gölgenin birbirini mükemmel şekilde tamamladığı bir ortam yaratmak için bir renk eşleştirmesi kullanmak olası bir hedeftir. Klasik siyah beyaz karşıtlığına ne gibi alternatifler bulabiliriz? Çağdaş bir dokunuşla mekanlarda galip gelen bir stil önerisi, siyah ve kahverenginin birleşimidir. Bu özelliklere sahip bir sahneyi daha fazla parlaklıkla nasıl çerçeveleyebilirim? Toplulukla kontrast oluşturan daha açık renkli bir zemin seçin.

2. Endüstriyel tarz

endüstriyel tarz mutfak
Evinizde bu odanın bir parçası olacak renkleri seçerken, bu ortamda hangi tarza öncelik vermek istediğinizi de yansıtabilirsiniz. Koyu tonlarda bir mutfak, en iyi versiyonunu sadece çağdaş bir tasarımdan değil, aynı zamanda bir endüstriyel görün.

Daha önce, koyu tonlardaki bir mutfağın geniş bir odaya daha iyi entegre edileceğini yorumlamıştık, çünkü aksi takdirde bu tür mobilyalar mini bir mutfağı cüce edebilir. Bahsettiğimiz endüstriyel tarz, bu alanın estetiğine metalik bir dokunuş katıyor. Ayrıca, yüksek tavanlı ve göze çarpan yapısal unsurlara sahip evlerde çok gurur vericidir.

3. Koyu tonlarda ve düz çizgilerde mutfak

düz çizgili ve koyu renkli mutfak
Bu kompozisyonun parçası olan tonlar bu ortama eşsiz bir hava katmaktadır. Ancak bu yönün ötesinde, mutfağın manzarasını tanımlayan diğer detayları da gözlemlemek mümkün. düz çizgiler mobilya çağdaş bir tasarıma sahip mutfaklarda yaygındır.

Bu saflık bütüne denge, hafiflik, orantı, kişilik ve uyum getirir. İlham almak için paylaştığımız bu fotoğraf örneğinde de görebileceğiniz gibi siyah ve gri bu ortama itidal katan iki ton.

4. Altın detaylı koyu renklerde mutfak

altın detaylı mutfak
Altın rengi, evlere sofistike bir dokunuş getiren dekorasyon trendlerinden biridir. Bu ton, bu kromatik vurgu ile daha fazla parlaklık kazanan koyu renkli mutfaklarda da mevcuttur. altın bacaklar Ada mutfak tabureleri bu dikkat seviyesini ayrıntılara getirebilir. Altın musluk da moda. Belki de bu bağlamda fark yaratan ve ortamın odak noktası haline gelen bir lambadır.

5. Çıplak tuğla duvarlı bir mutfak

açık tuğla duvarlı mutfak
Tuğla duvarlar eve rustik veya endüstriyel bir dokunuş katar. Bu tür bir teklif, herhangi bir odayı ve ayrıca mutfağı dönüştürür. koyu mobilya bu özelliklere sahip bir duvarla mükemmel bir şekilde birleşir. Bu odanın parçası olan bir alanı diğerlerinden ayırt etmek için basit bir formül.

Bugün size sıcak bir ortam yaratmanın anahtarlarını verebilecek çok sayıda trend var. Ada mutfakları açık alanlara cazibe katar. Entegre yemek odası bulunan odalar, aile ile keyifli vakit geçirebileceğiniz bu buluşma yerine sahiptir. Bu son fotoğraftaki örnekte de görebileceğiniz gibi, koyu renk bir yemek masası bu özelliklere sahip bir odanın estetiği ile uyumludur.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu