Dekorasyon ÖrnekleriKendin Yap

Bitkilerle oturma odası nasıl dekore edilir

Doğal bitkilerle dekorasyon etmenin püf noktaları nelerdir?

Oturma odasını bitkilerle dekore etmek, ferah sahneyi kurmak için en iyi fikirlerden biridir, bu tür fikirler sadece süslemek için değil, aynı zamanda enerji yüklü saf bir çevre ile toksinlerden arınmış atmosferler yaratmak için mükemmeldir, bitkiler iyi oksijenasyon sağlar, böylece beyin dopamin sağlar. Bu doğal elementlerin ürettiği doğal eteri soluyarak, güneş ışığına ihtiyaç duymayan ve az bakımla taze kalan bu iç mekanlar için gölge bitkileri, haftalık düzenli sulama önerilir.

Dokuları ve büyüklükleri için çok kullanılan bitkiler poto, sadece gölge için ve iki haftada bir sulanıyorlar, toprakları tamamen kuru göründüğünde, nemlendirilmesi gerektiğinde, ortamdaki toksinleri temizlemek için harikalar.

Doğru saksı kullanıldığında tüm bitkiler harika görünüyor, bu kaplar birçok malzeme, şekil ve stilde, asmak için kullanılanlar ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış olanlar öne çıkıyor, plastik en çok kullanılanlardan biri, aşağıda saksılar var ve için fikirler.

Yüksek sıcaklıklara dayanıklı bitkiler

Bazen sıcak mevsimler aşırı ve kışlar aşırı soğuktur, bu aşırı iklim değişikliklerine rağmen, onu destekleyen bazı bitki türleri vardır, bunlardan biri banttır, şekli küçük alanlarda, koridorda ve yaşamda boyutlar oluşturmak için mükemmeldir. oda, çok büyüyebilirler, böylece ister rafta ister yerde olsun, ayakta saksılar için çalışırlar, ayrıca asılı süslemeler oluşturmak için kullanılırlar, boho stili için mükemmeldirler, şekilleri söz konusu modelin etnik felsefesine uyum sağlar süsleme eğiliminde.

bitkilerle süsleyin oturma odası yüksek katlı kurdeleler

En iyi fikirlerden biri daha bu doğal onur konuğunun öne çıktığı sehpaların kullanılmasıdır, rustik olması durumunda, masa görevi gören küçük sandıklarla oynamak harikadır, herhangi bir bitki buna uyum sağlayabilir, özellikle de tuhaf bir şekle sahip olan. büyük delikli yapraklar, bu etki altında, bu bitkinin izin verdiği muhteşem gölgeler üretilir, aynı zamanda minimalist bir tarz için mükemmeldir, çünkü bir sehpa üzerinde basit bir kapta konumlandirilir, bundan daha basit ve güzel bir şey yoktur.

adem'in kaburga oturma odasını bitkilerle dekore et

Oturma odasını bitkilerle süslemek için küçük türler

Renkler içinde bitkilerle iç dekorasyon, dokular, mobilya ve dekorasyonların şekilleri, her şey uyum üzerine kurulu, bitkilerin bir kaynak daha olduğu, günümüzde bu doğal unsur olmadan bir mekan düşünülemez, ferahlık sağlarlar, sağlık açısından, çevreye iyileştirici faydalar sağlarlar, geceleri saf oksijen salan kayınvalide dili olarak bilinen bir durum vardır, bu nedenle yatak odalarında da kullanılır.

oturma odası kayınvalidesinin dilini bitkilerle süsleyin

Bazen odanızı dekore etmenin yolları mekanlarla sınırlıdır, ancak buna rağmen, bu tür küçük yerlere uyum sağlayan bitkilerde alternatifler var, sukulentler iyi bir seçenek, güzelliği ve zarafeti için harika bir tanesi yeşim ağacı, bu harika bir dayanıklılığa sahip, sadece zaman zaman sulanır, boyutu rafa yerleştirmek için mükemmeldir, renginin öne çıkması için beyaz bir saksı önerilir.

oturma odası yeşim ağacı bitkilerle süsleyin

Oturma odasını bitkilerle dekore etmek, tüm iç mimarların ve mekan tasarımcılarının bir tavsiyesidir.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu