Dekorasyon Örnekleri

Chesterfield bir kanepe klasiğidir

Chesterfield kanepe, mobilya dünyasındaki “küçük siyah elbise” dir. Her zaman alakalı olan bir klasik. İki asırdır ayakta kalan bu model, aristokrasiyi korumuş ve zarafeti vurgulamıştır.

Bir Chesterfield kanepe nasıl tanınır?

  • Sırtlık ve kol dayama yerlerinde ve bazen koltuğun altındaki konsolda capitonné düğmeleriyle elmas dikiş.
  • Kolçaklar, koltuk arkalığı ile aynı yüksekliğe sahiptir ve silindirler halinde “yuvarlanır”.
  • Bacaklar alçaktır ve neredeyse görünmezdir.

Fotoğrafta: Chester modelinin ana detayları dekoratif dikişler ve yuvarlak kolçaklardır. Asnaghi Chesterfield kanepe.

Yüz kıyafet

Chesterfield, kusursuz stil ve inanılmaz rahatlıkla eşanlamlı hale geldi. İşin sırrının bir kısmı, herhangi bir bitişin Chesterfield kanepesine uymasıdır. Saygın, ilkel ve katı, eğlenceli veya şaşırtıcı olabilir – sadece doğru ruh haliyle rengi ve dokuyu seçmeniz gerekir.

Resimde: Ağır dana derisiyle kaplanmış klasik Chesterfield kanepeler. Sol Mantellassi Chesterfield, sağ – Epoque Gorky.

Chesterfield için klasik döşeme, tuğla ve pişmiş toprak veya pahalı kadife tonlarında elit hakiki deridir. Modern yorumlamada, herhangi bir finişe izin verilir – düz veya desenli tekstiller, eko-deri, teknolojik sentetik kumaş.

Fotoğrafta: Chesterfield kırmızı kadife bir “cüppe” içinde – parlak, kışkırtıcı, etkileyici. Christopher kanepe Guy McQueen.

Fotoğrafta: tanınabilir kolçaklar tekstil döşemedeki çekiciliğini kaybetmez. Kanepe Galimberti Nino Bogart.

Fotoğraf: Epoque Armenise kanepe. Mor dokulu tekstil döşeme, geleneksel Chesterfield siluetini tazeler.

Şekil ile denemeler yapmak

200 yıldan daha uzun bir süre önce oluşturulan popüler model, mobilya tasarımcıları tarafından defalarca denendi. Formlar, döşemeler, dekor değişti. Kanepe modüler ve köşeli bir hale geldi, yüksek ayaklar aldı ve dikişler kaybedildi. Ancak, sonunda, klasik deri Chesterfield en tanınmış ve talep gören olmaya devam etti.

Fotoğrafta: Süslü kolçaklarla Chesterfield. Epoque Majestic kanepe.

Chester modeli genellikle modern ve klasik mobilya tasarımcıları tarafından temel alınır. Ve önemli dönüşümlerden sonra bile, Chesterfield aristokrasiyi ve anıtsallığı koruyor.

Fotoğrafta: yüksek bacaklı Sakson kanepe, Epoque fabrikasından Chesterfield modeli ile ilginç bir deneydir.

Fotoğrafta: modern bir yorumda, Chester kapiton dikişini kaybetti, ancak siluetin çizgilerini korudu. Giorgio Collection Daydream kanepe.

Resimde: Mantellassi Audrey Chic kanepe, klasik modelin kadınsı bir varyasyonudur. Yuvarlak şekil ve inci deri kaplama, adil cinsiyete yöneliktir.

Bazı İtalyan fabrikaları, Chesterfield mobilyalarının tüm setlerini sunar: sandalyeler, banklar, puflar, yataklar.

Fotoğrafta: Alberta Chester kanepe, koltuklar, puf ve bank.

Chesterfield ve çevresi

Klasik Chesterfield kanepe, saygın erkek iç mekanların bir özelliğidir. Kahverengi deri ile kaplanmış, pahalı doğal ahşap mobilyaların yanında harika görünüyor.

Yumuşak tonlarda dokulu tekstil döşemeye sahip Chesterfield kanepe, retro görünümü tamamlıyor. Parlak kadife veya parlak rugan kaplamalarıyla, enerjik detaylarla dolu eklektik bir ortama iyi uyum sağlar.

 

Chesterfield bir kanepe klasiğidir konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu