Her Telden

Çivisiz asılı resimler | Süslemek

asılacak resimler

Resim asmak, herhangi bir evin dekorasyonunda bir zorunluluktur çünkü duvarları iyi bir dengeye sahip olacak şekilde giydirmek anlamına gelir. Çoğu durumda ve geleneksel bir şekilde, resimleri asmak için duvarlarda delikler açmak gerekiyordu. düşmeyeceğinin ve her zaman iyi asılacağının bilincine sahip olmak.

Aslında daha ağır resimler için duvarda delikler açmak gerekebilir ancak özellikle duvarda delik açmak istemiyorsanız sizin için daha ilginç olabilecek başka önlemler de vardır. Duvarda delik açmak istememenizin nedenleri çok ve çeşitli olabilir: kiralık yaşıyorsanız, duvara zarar vermek istememek, çünkü nasıl yapılacağını bilmiyorsunuz vb.

Şimdi size resimleri delmeden asmanın bazı yollarını anlatacağız … bunlar matkap, dübel ve vida kullanmaktan daha kolay ve daha temizdir. Ayrıca, tabloyu kaldırmak istediğinizde duvardan mükemmel bir şekilde çıkarsınız.

Duvar askıları: kolay askılar

Bu duvar askıları veya kolay askılar, sadece bir çekice ihtiyaç duyduğunuz ve duvarın lamine alçı veya alçı panelden yapıldığı için ev dekorasyonunda devrim niteliğindedir. Bu kolay askılar, ön taraftaki iki diş vasıtasıyla duvara tutturulan küçük kancalar gibidir. Kuvvet gerekmez ve her kanca 8 kilodan daha az tutmaz, ancak birden fazla kanca takarsanız ağırlık kapasitesi 8 ile çarpılır. Çok uygun bir fiyatı vardır, normalde yaklaşık 4 veya 6 kancalı bir paketin maliyeti yoktur 3 avrodan fazla.

çivisiz resimleri duvarlara asın

Büyük nesneler için montaj yapıştırıcıları

Montaj yapıştırıcısı, malzemeleri vidalamaya veya çivilemeye gerek kalmadan sabitlemek için idealdir. Özellikle dikey resimlerde ve pürüzsüz olmayan yüzeylerde kullanılan çok güçlü bir kendinden yapışkanlıdır. Çok güçlüdür, bu yüzden bir kez kullanıldığında onu kaldıramazsınız, ancak bu türden yeni ürünler şu anda çıkarılması daha kolay görünmektedir. bu nedenle duvarda olumsuz sonuçlara yol açmadan kullanımı daha kolaydır.

Güçlü bulursanız (çıkarılabilir olmasına rağmen), 20 kiloya kadar tuttuklarını görebilirsiniz. Ancak satın aldığınız ürünlerin kaliteli olması önemlidir, çünkü kaliteli olmaması durumunda ambalajın üzerinde tutacağını ve kullandıktan sonra sizi birkaç gün ama birdenbire tutacağını söyleyebilirsiniz. resimlerinizi yerde bulun … İyi referanslara sahip bir ürün arayın.

Yapışkan kancalar

Küçük dekoratif objeler gibi çok ağır olmayan bir şeyi asmanız gerekiyorsa, yapışkan kancalar kullanmak harika bir seçenektir. İyi seçeneklerdir çünkü bunları kaldırmanız gerektiğinde duvarda herhangi bir iz bırakmazlar. bu yüzden onu taksanız bile görünmez.

Bu türden farklı ürün markaları vardır ve ister boyalı duvar, fayans, tuğla veya taş olsun, nesneyi asmak için ihtiyaç duyduğunuz desteğin türüne bağlı olarak seçmelisiniz. Bu tür ürünler genellikle gotelé ile iyi sonuç vermez.

Yapışkan çiviler

Delik açmadan resimleri asmak için iyi bir sistem olan yapışkan çiviler de vardır. Fazla ağır olmayan resimler, takvimler vb. Gibi küçük şeyleri asabilirsiniz. Bunu normal bir duvarda, camda ve hatta mutfak fayanslarında yapabilirsiniz. Metal ve fayans için çalışanlar ve boyalı duvarlar ve alçı için çalışanlar olmak üzere farklı yapışkan çivi türleri vardır.

çivisiz resimler

Böylece tutmasını istediğiniz boyutu ve ağırlığı seçebilirsiniz. Normalde genellikle yaklaşık yarım kilodan dört kiloya kadar tutarlar. En iyisi, kolay takılabilmeleri ve yalnızca çıkarmanız ve takmanız gereken elastik bir kayışa sahip olmalarıdır, o zaman çıkardığınızda iz bırakmaz.

Piyasada, duvarlara çivi olmadan bir şeyler asabilmek için birçok çözüm türü bulabilirsiniz, çünkü herkes evini dekore etmek için duvarlara delik açmak veya onu belirli bir şekilde kullanmak istemez. Tam da bu nedenle ve dolayısıyla. Toplumun taleplerine göre, kullanabilmek için bu türden çözümler bulmanız normaldir. Herhangi birini satın almadan önce referans aramanız gerekir. Neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak hangisinin en iyi seçenek olduğunu bilmenize yardımcı olmak için.

tırnaksız resimleri asmak

Bu tür ürünler, Leroy Merlin veya Bricodepot gibi herhangi bir yapı marketinde bulunabilir ve bunlar en uygun seçenekler olacaktır. Bunları Carrefour, çarşılar ve hatta Amazon gibi başka yerlerde de bulabilirsiniz. Evinizin ihtiyacına göre size en uygun olanı bulduğunuzda, büyük olasılıkla evde çivisiz dekorasyonun sırrını bulmuşsunuzdur … Hangi yöntemi tercih edersiniz?

Çivisiz asılı resimler | Süslemek
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu