Dekorasyon Örnekleri

Düşük bütçeyle ikinci bir ev nasıl dekore edilir

İkinci bir evi düşük bütçeyle dekore etmek mümkün! Akıllı alışveriş, ikinci el mobilya tercihleri ve kendi el emeğinizle kişisel dokunuşlar ekleyerek, bütçenizi koruyun ve sıcak bir ortam yaratın.

evde oturma-yemek odası-dekorasyonu

Çoğu zaman ikinci bir evde geçirilen zamanın önemli bir duygusal değeri vardır. Konaklama genellikle tatil dönemleri ve hafta sonlarıdır. Ancak bir mülk satın alırken yapılan yatırıma dekorasyon sürecini de eklemeliyiz. Düşük bir bütçe ile evinizi nasıl giydirebilir ve hazırlayabilirsiniz? Decorau.Com’da anlatıyoruz.

1. Temel ihtiyaç analizi: maksimum işlevselliğe öncelik verin

oturma odası-şömineli-çok rahat

İkinci evin özü, normal evden farklıdır. Bu durumda, bir dizi özel hedefe öncelik vermek çok önemlidir. Yaşam tarzınızı, yaşamak istediğiniz duyguları ve gerçekleştirmek istediğiniz rutini mekanda görselleştirin. Ortamı esas olarak pratiklik kriterlerine göre hazırlıyoruz. Şu anda konforu artırmak için çok işlevli mobilyalar gibi her türlü çözüm mevcut. Ayrıca Düşük maliyetli bir dekorasyonda estetiği geliştirmek için 7 ipucu konusu ilginizi çekebilir.

2. İkinci el mobilyalar, ucuz mobilyalar ve restore edilmiş tasarımlar

oturma odasındaki açık renkli halı

İkinci bir ev dekore ederken bütçeyi azaltmak istiyorsanız, hangi unsurlara daha fazla yatırım yapmak istediğinize ve hangi malzemelerle daha basit maliyetli ürünleri tercih edeceğinize karar verin. İkinci el mobilyalara, uygun fiyata farklılaştırılmış ürünler sunan kataloglara ve elbette dönüşüm süreciyle yeni bir hayata kavuşan restore edilmiş tasarımlara odaklanabileceğiniz için alternatifler oldukça geniştir.

3. Eklektik bir dokunuş

Eğer çok spesifik bir dekorasyon tarzına bağlı kalıyorsanız, seçilen estetikle birleşen unsurlara öncelik vermeniz gerekiyor. Aksine, ikinci bir eve daha eklektik bir dokunuş katarsanız, yaratıcı düzeyde olasılıklar alanını açmış olursunuz.

Bu eklektik dokunuş, çeşitli trendlerin etkisiyle beslenen bir senaryo çerçevesinde ortak bir nokta bulan farklı alternatiflerden başarıyla faydalanmanın anahtarıdır.

4. Yeniyi eskiyle karıştırın

oturma odasında-dekorasyonlar-ve-aksesuarlar

Dekorasyon, karıştırma ve detaylara gösterilen özen ile zenginleştirilmiştir. Kısacası birbirini mükemmel şekilde tamamlayan eski detaylar ve yeni detaylarla çekici bir kombin yaratabilirsiniz.

Öte yandan antika hissi veren bir mobilya parçası, zamanın ve tarihin geçiş boyutuyla bağlantı kurar. Aynı zamanda tasarımı, daha modern mobilyaların bulunduğu bir ortama entegre edildiğinde daha güncel bir estetiğe sahiptir.

5. Her oda için dikkatli aksesuar seçimi

kır evinde oturma odası

İkinci bir evin dekorasyonunun temeli çok basit olabilir. Ancak bu, eklentiler aracılığıyla güncellenir. Yani, dikkatli bir aksesuar seçimi ana odalara entegre edilir: salon, oturma odası, salon, yemek odası, yatak odaları… Alanı çok fazla malzemeyle doldurmamak, ancak spesifik olana dikkat etmek önemlidir. Örneğin, nötr bir taban oluşturun ve dekorasyon ve aksesuarlarla daha parlak renkler ekleyin.

6. İkinci evinizi dekore etmeye uzun vadeli bir süreç olarak yaklaşın

oturma odası

Mekanın, tıpkı normal evinizde olduğu gibi yavaş yavaş şekilleneceğini unutmayın. Yani her şeyin ilk andan itibaren tam olarak tanımlanması gerekmiyor. Aslında, o ortamda yaşayarak ve mekanla etkileşime girerek geçirdiğiniz zaman, her odaya gerekli konforu, medyayı ve temel kaynakları sağlamanın anahtarlarını size sağlar. Kısacası, temeli hazırladıktan sonra, orta veya uzun vadede iç mekanı diğer önlemlerle zenginleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu