HD Duvar Kağıtları

Güzel Duvar Kağıdı Trendleri 2024

2024 Ev Duvar Kağıt Modelleri

Hangi duvar kağıdını seçmeli? İlham almak için 9 trend ve güzel fotoğraflar! Oryantal motifler, gradyan ve metalik – şu anda hangi duvar kağıtlarının trend olduğunu söylüyor ve doğru olanları seçiyoruz.Duvar Kağıdı Trendleri 2025

Duvar dekorasyonu odadaki alanın çoğunu kaplar ve hemen dikkat çeker. Sadece pratik değil, aynı zamanda güzel olmalı. Ayrıca iyi seçilmiş renkler ve desenler odanın oranlarını görsel olarak değiştirebilir. Bu yazıda, 2025’ün en güzel duvar kağıdı trendlerini topladık: size hangi tasarımı seçeceğinizi ve iç mekanda nasıl uygulayacağınızı anlatıyoruz. Ayrıca güzel fikirler ve fotoğraf örnekleri de gösteriyoruz.

Duvar kağıtları çeşitleri 2025Yatak Odası Duvar Kağıdı 2025

Bugün, tüm fiyat segmentlerinde ve her görev için onlarca çeşit duvar kağıdı bulabilirsiniz. Şimdi çevre dostu olma eğilimi var – bir malzeme seçerken bunu göz önünde bulundurun.

Hangi kumaşlar uygundur:

 • Kağıt. Bütçe onarımları için ucuz ve temel seçenek. Başlıca avantajları düşük fiyat ve tam çevre dostu olmalarıdır, bu nedenle yatak odaları ve çocuk odaları için uygundurlar. Eksilerden bu, nemi gerçekten sevmeyen en dayanıklı malzeme değildir, bu nedenle mutfak veya koridor için farklı bir kaplama türü seçmek daha iyidir.
 • Vinil. Öncekilere göre daha dayanıklı ve pratik, biraz daha pahalıya mal oluyorlar. Tabanı dokunmamış veya kağıt olan iki katmandan oluşurlar. Üst katman köpüklü veya pürüzsüz vinilden yapılmıştır. Islak bir alan tasarlamanız gerekiyorsa, ikinci seçeneği seçin – nemin geçmesine izin vermez. Köpüklü vinil iyi nefes alabilirliğe sahiptir.
 • Dokunmamış. Kağıt gibi göründükleri için sıkıştırılmış selüloz liflerinden yapılırlar. Ancak onlardan farklı olarak çok daha güçlüler ve nemden korkmuyorlar. Yıkanabilir ve boyanabilirler.
 • Tekstil – bakımda pahalı ve kaprisli, ancak çok zarif ve güzel tuvaller. Birkaç katmandan oluşurlar: taban kağıttır, ardından kumaş gelir. Tekstil kaplamalar çok fazla toz toplar, bu nedenle onları düzenli olarak temizlemeniz gerekir ve ayrıca ıslak alanlar için uygun değildir. Bu bir oturma odası, yatak odası, ofis veya koridor için güzel bir seçenektir.
 • Cam elyafı, dayanıklı cam ipliklerinden yapılmış modern bir malzemedir. Kaplama saldırılara karşı dayanıklıdır, dayanıklıdır ve neme karşı dayanıklıdır. Küf veya küflenme yapmaz. Boyama için üretilirler, bu nedenle hazır desenler bulamazsınız – ancak bunları kendiniz çizebilirsiniz.
 • Sıvı – güvenle popülerlik kazanan kaplama malzemeleri dünyasında bir yenilik. Kaplama karışım şeklinde gelir ve doku klasik duvar kağıdından çok alçı gibidir. Teknik özelliklerine göre fiberglasa benzer: uzun süre dayanır, nemden korkmaz ve kesinlikle mantar üreme alanı olmaz. Ve boyama için de üretildiği için dilediğiniz rengi seçebilir ve dilerseniz duvarlarda sanatsal bir tablo yapabilirsiniz.

Güzel Duvar Kağıdı trendleri 2025

İç mekanda bir fotoğrafla 2025’teki en parlak ve en güncel duvar kağıdı trendlerini düşünün.

Gradyan tarzıDuvar Kağıdı Trendleri 2025

Bu renklendirme, birkaç yıldır güvenle trendler arasında yer alıyor ve 2025 listesine güvenle dahil edilebilir. Gradyan, duvarlarda çok hoş görünen bir renkten diğerine yumuşak bir geçiştir. Bunlar hem zıt tonlar (sarı ve mavi, mor ve kırmızı, siyah ve beyaz, vb.) hem de aynı rengin farklı tonları olabilir: örneğin, koyu yeşilden açık renge veya sedeften antrasite gri.

Gradyan kaplamalar iyidir çünkü sıra dışı görünürler, ancak aynı zamanda çok gösterişli değildirler, bu nedenle modern minimalist iç mekanlar için uygundurlar. Renk geçişinin kendisi ya neredeyse algılanamaz ya da bulanık çizgiler ya da örneğin büyük noktalar şeklinde olabilir. Hangi görsel efekti elde etmek istediğinize göre bir tasarım seçin. Örneğin, dikey çizgiler odayı biraz daha yükseltecek, yatay çizgiler duvarları “ayıracak”, diyagonal çizgiler mekana dinamiklik katacak.

Soyutlama stiliDuvar Kağıdı Trendleri 2025

Alaka düzeyini ve soyut baskısını kaybetmez. Bu tür duvar kağıtları, tasarımcıların çok sevdiği hemen hemen her stile girilebilir.

Soyut tuvaller iki türdür: parlak ve büyük bir çizim veya sağduyulu, düşük kontrastlı bir süs. İlk seçenek en iyi yerel vurgu dekorasyonu için kullanılır, ikincisi – tüm duvarların tasarımı için. Baskı çeşitleri arasında trendde kar:

 • Soyut resimlerin taklidi – boya lekeleri, geniş vuruşlar, vb.
 • Grafikler ve eskizler.
 • Çizgi ve nokta desenleri.
 • Özlü monogramlar ve diğer stilize klasik süslemeler.

Botanik çeşidi duvar kağıdıDuvar Kağıdı Trendleri 2025

Çiçekli duvar kağıdı, yalnızca Provence stili veya kırsal kesimde bir büyükannenin evi ile olan ilişkiler değildir. Bir çiçek süsü tamamen farklı bir atmosfer yaratabilir (örnekler aşağıdaki fotoğraftadır).

2024’te hangi duvar kağıtlarının moda olacağı düşünüldüğünde, öne çıkan çiçek desenleri arasında:

 • Küçük çiçekler – neoklasik, İngiliz veya Fransız tarzında romantik ve zarif iç mekanlar için uygundur.
 • Scandi motifleri – kural olarak, bunlar küçük, zıt olmayan yaprak, meyve ve tomurcuk çizimleridir. Yatak odasından koridora kadar her odada açık düz renkler ve sade mobilyalarla iyi giderler.
 • Büyük çiçekler – Cesur ve akılda kalıcı duvar resimleri genellikle oturma odasında, yatak odasında veya mutfakta yemek alanında vurgulu bir duvar süslemek için kullanılır. Bu teknik, özellikle koyu, zengin bir paletle birlikte etkileyici görünüyor.
 • Meyveler – “yenilebilir” süs eşyaları, bir apartman dairesinde veya kır evinde mutfak ve yemek odası için en uygun olanıdır.
 • Yeşiller – sadece çiçekler floristik temaya ait değildir. Ayrıca yeşil dallar, yapraklar, iğneler vb. Desenli özlü yarı soyut duvar kağıdı da olabilir.
 • Tropikal motifler – palmiye yaprakları, egzotik meyveler, sürüngenler ve eğrelti otları.

Doğu modeliDuvar Kağıdı Trendleri 2025

Egzotik modanın yakın gelecekte geçmesi pek olası değildir ve oryantal temalar özellikle iç tasarımda popülerdir. Özellikle Japonya ve Çin.

Oryantal duvar kağıdı, belirli bir sorumluluk yükleyen önemsiz ve karmaşık bir çözümdür. Onları çevreye sığdırmak için her küçük şeyi hesaba katmanız gerekir: renkler, diğer yüzeylerle kombinasyon, mobilya tasarımı, dekor. Oda etnografya müzesi salonu gibi görünmemeli, “Doğu altında” dekore edilmiş duvarların iç mekanda yabancı görünmemesi önemlidir. En kolay yol, benzer temalı süslemelerle veya aynı tarzda bir dekor eklemek, nötr süslemeler veya mobilyalarla seyreltmektir.

Oryantal bir tasarım seçerken şunlara dikkat edin:

 • Tekrar etmeyen, ancak bir resim gibi tüm yüzeyi dolduran büyük bir arsa baskısı.
 • Sakura ve diğer yerli bitkilerin görüntüleri.
 • Çin lokantası – çeşitli stilize Çin süsleri.

Hayvan resimliDuvar Kağıdı 2025

Hayvanların, kuşların ve balıkların resimleri, duvarları süslemenin başka bir muhteşem yoludur.

Mevcut seçenekleri göz önünde bulundurun:

 • Egzotik – kaplanlar, jaguarlar, panterler, maymunlar, zürafalar vb. Oturma odasında veya yaratıcı atölyede vurgulu duvar için harika bir seçenek. Bu tür tuvalleri deri mobilyalar, halılar, kürkler ve ahşap dekorlarla tamamlamak en iyisidir.
 • Kuşlar – kakadu papağanlarından bir turna sürüsüne ve zarif sinek kuşlarına kadar. Tropikal tema, yemek odasına veya mutfağa daha iyi uyacak, daha kısıtlı – yatak odasında.
 • Deniz teması – balıklar, denizanaları, balinalar ve sualtı dünyasının diğer sakinleri sadece banyoda değil, örneğin oturma odasında da güzel görünecek.
 • Çocuk çizimleri – duvarlardaki sevimli hayvanlar ve kuşlar hem kızları hem de erkekleri memnun edecek. Odanın bir tarafını (örneğin, oyun odası veya yatağın arkasındaki duvar) vurgulamak için fotoğraf duvar kağıdı kullanabilir veya özlü, stilize bir baskı seçebilirsiniz.

Metalik duvar kağıtlarıDuvar Kağıdı 2025

Nötr bir iç mekanı daha dokulu ve ilginç hale getirmek için metalik efektli tuvaller yardımcı olacaktır.

Hafif bir parlaklık, ölçülü bir paleti canlandıracak (özellikle gri üzerine kuruluysa), mobilyaları ve geniş dekoru vurgulayacaktır. Tipik olarak, bu tür modeller, çoğunlukla siyah veya grafit olmak üzere tek renkli renklerde üretilir. Karanlık duvarların çok kasvetli görünmesini önlemek için, onları hafif ayrıntılarla dengeleyin: zeminler, beyaz tavanlar, mobilyalar ve tekstiller. Metalik efektli kaplamanın bir başka çeşidi de düz zemin üzerine altın kaplama ipliklerdir.

Grafikler ile moda görünümDuvar Kağıdı 2025

Hikaye tuvallerini seviyorsanız, banal fotoğraf duvar kağıtlarını veya resimlerin fabrika taklitlerini sofistike ve şık grafiklerle değiştirin.

Bu kategori eskizleri, karakalem eskizleri, grafikleri, duvar resimlerini, gravürleri ve tuvaletleri içerir. Çoğu zaman, bu tür çizimler siyah beyaz yapılır, sepya etkisi de olabilir. Desen tekrar ediyorsa ve kontrast oluşturmuyorsa, duvar kağıdıyla tüm odaya yapıştırabilirsiniz. Bu aktif ve büyük bir arsa baskısıysa, onu aksan olarak kullanın. Doğal tonlarda minimalist yüzeyler ve sade mobilyalarla birleştirin: siyah, gri, kahverengi, beyaz.

Tek renkli duvar kağıdı örneğiDuvar Kağıdı 2025

Diğer duvar kağıtlarının şu anda trend olduğu hakkında, modern tasarımın genel yönü kendi içinde konuşuyor. Her şeyden önce, Ev Duvar Kağıdı Modelleri bu minimalizme odaklanıyor ve süslemelerin yokluğunu ima ediyor.

Bu nedenle, basit düz duvar kağıdı her zamankinden daha alakalı. Ancak tek bir gölgedeki duvarlar bile size çok sıkıcı geliyorsa, şunlarla oynanabilir:

 • Belirgin bir doku – tekstil kumaşlarındaki hacimli iplikler gözlerde dalgalanmaz ve sakin monokrom iç mekanın bütünlüğünü ihlal etmez, ancak daha yakından incelendiğinde çok ilginç görünürler.
 • Dokuların taklidi – ahşap, taş, çimento, metal, mermer, tuğla ve hatta fayans.

Geometri şekliDuvar Kağıdı 2025

Geometrik desen, her zaman alakalı kalacak eskimeyen bir klasik. Bu baskının ana avantajı, odanın oranlarını görsel olarak değiştirme yeteneğidir.

Çizgiler özellikle bu görevde iyidir: dikey olanlar tavanı görsel olarak yükseltir, yatay olanlar dar bir duvarın daha geniş görünmesini sağlar, çapraz olanlar alanı büyütür.

Klasik baskılara (polka noktaları, çizgiler, kafesler) ek olarak, iç şık görünecek:

 • Optik efektli desenler, özellikle 3D.
 • karmaşık geometri.
 • Altıgen ve sekizgenlere dayalı rakamlar.
 • Temel geometrik süslemelerin stilize edilmiş çeşitleri.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu