Boya Renkleri

Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

2023 İç ve Dış Boya Renkleri

Eviniz için doğru boyayı seçmek söz konusu olduğunda, dikkate almanız gereken birkaç şey var. Örneğin, evinizin ne tür bir duvarı var? Bir dış veya iç duvar mı boyuyorsunuz? Duvarların ne kadar parlak olmasını istersiniz?

Ne tür bir tarzı tercih edersiniz – geleneksel, modern, çağdaş vb.? Ve son olarak – bu özel uygulama için hangi marka boya en iyisidir? İşte her birinin bir dökümü: Dış Duvarlar: Dış duvarlarda kullanılan boyaların çoğu, dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır ve solmaya ve hava koşullarına karşı dirençlidir. Birçok insan evlerini daha parlak ve daha neşeli gösterecek renkleri seçer.

Son zamanlar oldukça çok tercih edilen boya markaları aşağıda sizler için sıralanmıştır;


  1. Marshall Boya Renk Kataloğu 2025 Kartelası
  2. Jotun Dış Cephe Boya Renkleri 2025
  3. Filli Boya Renk Kartelası 2025
  4. Permolit İç Cephe Boya Kataloğu
  5. Yeni Polisan Renk Kataloğu
  6. Dyo İç Cephe Renk Kataloğu
  7. Fawori İç Cephe Renk Kataloğu
  8. En Çok Tercih Edilen Boya Markaları

Bir evi boyarken, duvarların renkleri de dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok şey vardır. Bir odayı aydınlatmak için açık bir renge boyamak isteyebilir veya odayı karamsar tutmak için duvarları karanlık tutmayı tercih edebilirsiniz.

Duvar Rengi Trendleri

Her insanın kendi tercihleri ​​​​vardır, bu nedenle odanın daha parlak görünmesini sağlayacak açık bir renk seçmek önemlidir. Ayrıca Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri ve Oturma odanızı boyamak için 26 renk önerilerine mutlaka bakmalısın!

Duvarlar için bir renk seçerken, kullanacağınız boya türünü de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Birçok farklı boya türü vardır ve her birinin kendi yararları ve sakıncaları vardır. Bazı boyalar bir odayı aydınlatmak için daha iyidir, diğerleri ise duvarlara uyum sağlamak için daha iyidir. İş için doğru boyayı seçmek önemlidir. Bir odayı açık renkle boyamak odayı daha aydınlık gösterecektir. Bir odayı koyu bir renge boyamak odayı karamsar tutacaktır.

Odayı daha parlak gösterecek açık bir renk seçmek, bir odanın havasını iyileştirmenin en iyi yoludur. Bir odayı açık renkle boyamak odayı daha aydınlık gösterecektir.
2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi TrendleriResim, herhangi bir ortamı dönüştürmenin en basit ve en etkili yollarından biriyse, renklerin de insanların ruh halleriyle aynı şeyi yapma gücü vardır. Bu nedenle, ev için bir boya seçerken, üreticilerin iyi bildiği gibi, her yıl belirlenen ana trendlere dayalı olarak palet önerilerini oluşturan renk, kararı etkileyen tek kriterdir. küresel.

Bu yıl, iki belirsizlik ve sosyal mesafenin ardından başka türlü nasıl olabilirdi ki, duygular yüzeye çıkıyor ve bu, farklı firmalar tarafından önerilen ve sakin ve doğal atmosferler yaratmak için tasarlanmış tonlardan oyuna davet eden diğerlerine kadar uzanan aralıklara yansıyor.

Jotun’un renk uzmanı Andreu G’nin bu yıl için renk kartelasının lansmanı vesilesiyle yaptığı yorumda,

Renkler sağlığımızı etkiliyor. Bizi sakinleştirebilir, endişelerimizi giderebilir veya yaratıcılığımızı ateşleyebilirler.

Rahat bir ev için doğadan ilham alan tonlar2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

Doğal tonlar, altın bejden toprak veya taşa kadar uzanan doğal tonları içeren Embrace serisinin (Jotun kataloğunun bu 2025 için önerdiği üç tondan ilki) ana karakterleridir. Basitliği sığınak olarak iddia ederek bizi yavaşlamaya ve şimdiye inmeye teşvik ediyorlar. Sonuç, duvarları referans 12179 Embrace’e karşılık gelen yumuşak pişmiş toprak tonda boyanmış, resim önerisindeki gibi yumuşak, uyumlu ve derinden davetkar atmosferlerdir.

Yumuşak tonların zaferi2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

Pastel renkler, sakinlik ve rahatlık gibi duygularla ilişkilendirilen tonlar olarak bu sezon öne çıkıyor. Bunlar, beden ve zihin arasında bir denge kurma konusundaki ortak arzunun yansımasıdır. Bu trend içinde Pinturas Montó, her şeyden önce bej renklerin yanı sıra grimsi tonlarla bej renklerini öne çıkarıyor, Wellness paletinin baş kahramanları, aynı zamanda görseldeki gibi renkleri de içeren, Yumuşak Makyaj olarak vaftiz ettikleri tozlu bir pembe.

Bu yılki mavinin eterik çağrışımları var2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

Kromatik aralıkta ahenk ve dinginliği iletmek için bir yıldız rengi varsa, bu mavidir. Bu yıl 2025 için, yine doğadan gelen bu tonalite, mineral nüanslarla kaplıdır, ince ve neredeyse şeffaf (gök mavisine kadar daha yumuşak), her alana huzur ve sessizlik damgasını vurabilir.

Bu ürün yelpazesine iyi bir örnek, (zorunlu) tele-çalışmanın evlere getirdiği stresi azaltmak için bu ev ofis ortamında kullanılan görüntüde Valentine tarafından üretilen Glassy Blue #E721 gölgesidir; yatak odalarına ve banyolara zamansız not. Bu arada çok moda bir dekorasyon detayı, bir bitkinin oluşturduğu ‘kıllar’ ile kafa şeklindeki saksı.

Duvarlarınız için yeni yeşillikler2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

Zorla kapatılan mevsimler, balon grupları ve genel olarak hareketlerimize yönelik tüm kısıtlamalar, doğayı daha çok takdir etmemizi sağladı, bu nedenle yeşillikleri iç mekanlara da getirmenin zamanı geldi. Araştırmalar, yeşilin toprak tonlarını seçip bunları mavilerle karıştırmanın hem zihin hem de beden için rahatlatıcı ve gençleştirici bir ortam oluşturduğunu gösteriyor.

Bu kombinasyon, daha kaliteli bir uykuyu teşvik edeceğinden, özellikle dinlenip canlandığımız bir yer olan yatak odasında belirtilir. Bu odada, Bruguer’in Greenhouse paletinden gelen tonlar, yeşilin sıcak bir tonunu, yerini daha yoğun bir maviye bırakan neredeyse yarı saydam bir maviyle koordine ederek seçilmiştir. Sonuç: doğanın ortasında bir dinlenme köşesi!

Titreşim renkleri2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

Son iki yılda yaşanan olaylarla birlikte ortaya çıkan trendlerden bir diğeri de kendimizi canlı renklerle ifade etme ve evlerimize cüretkarlık ve kişiselleştirme havası katma dürtüsü.

Jotun’un Playful serisinden (resimdeki) 6384 Wish referansının taze turkuazı gibi flora ulaşmadan (büyük görsel etkiye sahip) canlı tonlar, tizliğe düşme riski olmadan yüksek dozda yaratıcı enerjiye sahip alanlar yaratmak için mükemmeldir. , böylece yemek odaları, salonlar veya ofisler gibi uzun süre geçirdiğimiz odalara uyarlanabilirler.

Güneş ışığını içeriye getirin2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

Sarı renk bugün azgın (çünkü evinizi güneşli bir inzivaya çevirmek için büyük bir güce sahip); ve sadece dekorasyonda değil, modaya uygun giysilerde, aksesuarlarda ve her türlü tamamlayıcıda. Buna parlaklık açısından katkısı olan her şeyi eklersek, kendi boya paletinde de yıldız olması şaşırtıcı değildir. Tabii ki: sadece herhangi bir sarı yapmaz. Hardal veya teklifteki gibi yumuşak versiyonlarda olsa da, canlılığına rağmen odaların sıcaklığından ödün vermeyen Valentine’den Buttercup renk #E258, gün ışığını çoğaltan enerjik ve neşeli tonları tercih edin. .

Günlük yaşamınıza bir yaratıcılık notu koyun2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

Lavanta veya leylak rengi gibi mor tonları, klasik manevi çağrışımlarına ek olarak, yaratıcılık ve üretkenlik ile ilgili olumlu etkileri bir araya getirdikleri için 2025’te büyük bir etkiye sahip olacak. Pantone’un canlı, taze ve güçlü bir mor olan Very Peri’nin bu yılın rengi (ve bu Mobalpa mutfağının duvarlarındaki) olduğuna hükmettiğini unutmayalım.

Buna ek olarak, çağdaş ve sade ortamlar yaratmak için beyaz, gri veya diğer nötrlerle ve ayrıca canlı ve sıradışı köşeler oluşturmak için yeşil veya sarı gibi daha yoğun tonlarla birleştirilebildiğinden çok yönlü bir palettir.

Renkleri karıştırarak kendinizi ifade edin2024'te Evi Boyayacak Duvar Rengi Trendleri

Herhangi bir renk, duruma göre, onu vurgulayan veya nüans oluşturan diğer renklerle birleştirildiğinde her zaman yeni boyutlar kazanır. Tonların yan yana gelmesinin duvarlardaki etkilerini keşfedin: Aynı paletten gelen tonlara bahis yaparsanız, ortama dingin ve zarif bir renk katarken, iki veya daha fazla farklı tonla kontrast oluşturacaksınız, sonuç daha dinamik ve şaşırtıcı olacaktır.  Her şey yaratmak istediğiniz etkiye ve iletmek istediğiniz duygulara bağlıdır.

Ön planda, adaçayının doğal tonlarından esinlenerek Sage 3 (Luxens firmasından) boyanmış bir duvar yer alan teklifte, Leroy Merlin onu dinginlik ve dinginlik taşıma özelliği nedeniyle yılın rengi olarak belirlemiş. zarafet. Arka planda zarif ve sıcak kum tonunda duvar resmi.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu