Dekorasyon Örnekleri

Duvar ünitesi olmayan mutfaklarda açık rafların avantajları

beyaz mutfak rafı

Açık raflar şu anda modern mutfakların dekorasyon ve yenileme projelerinde oldukça önemlidir. Şüphesiz farklı mekanların özelliklerine uyum sağlarlar. Bu vesileyle bunlara önem veriyoruz. mutfaklar Yüksek mobilyaları yok. Dolayısıyla odanın üst kısmı boş kalıyor. Bu durumda raflar ortamı süsler ve bazı eşyaların sergilenmesi için idealdir. Ne gibi avantajlar sağlıyorlar?

1. Erişilebilirlik ve yakınlık

mutfakta açık raf

Konumu raflar organize edilme şekilleri ise düzen ve konforu ön planda tutuyor. Yani pişirme alanına yakın bir noktada bulunurlar. Bu nedenle raflarda çerçevelenen elemanlara oldukça erişilebilir.

2. Baza mobilyalarının ideal tamamlayıcısı

uzun mutfak rafları

Üst dolaplar alt mutfak dolaplarıyla mükemmel bir takım oluşturabilir. Ancak alanı yapılandırmanın başka yolları da var. Raflar modern ve rahat odalarda yinelenen bir trend haline geldi. Uzun mobilyalar plana entegre edilmediğinde ortak bir soru ortaya çıkıyor: Nasıl süslemek bu bakış açısı?

Raflar az yer kaplar ancak duvarı çok şık bir şekilde dekore eder. Görünüşte basit bir değişiklik olsa da mutfağın görünümünde bir dönüm noktasına işaret ediyor.

3. Odaya özel bir tarz katarlar: İskandinav, rustik veya endüstriyel

açık mutfak rafları

Mutfak rafı görünüşte çok basit bir mobilya parçası gibi görünebilir. Ancak farklı malzeme ve kaplamalarla öne çıkan bir üründür. Bu nedenle odaya spesifik bir tarz kazandırılmasında belirleyici olabilecek bir öneridir. Örneğin, raflar Ahşap rustik bir hava katıyor.

Tasarımın metal tabana sahip olması, güncel dekorasyonda trend belirleyen endüstriyel bir hava sağlıyor. Beyaz tasarımlar aydınlık, İskandinav esintili bir atmosfer yaratmak için idealdir.

4. Pişirme alanı çevresinde daha fazla depolama kapasitesi

mutfak rafları

Bazen alan kullanımını planlamanın gerekli olduğu küçük bir mutfakta üst dolapsız yapmak tercih edilebilir. Bununla birlikte, bu dolapların iç kısmı depolamak için geniş bir depolama kapasitesi sunmaktadır. ürünler ve mutfak eşyaları.

Açık raflar neden iyi bir alternatif olarak konumlandırılıyor? Öncelikle daha hafif bir yapıya sahiptirler ve dolayısıyla ortamdaki ferahlığı arttırırlar. Öte yandan büyük ve küçük mutfaklarda düzeni artıran dekoratif bir çözümdür.

5. Simetrik veya asimetrik konum

beyaz-mutfak-rafları

Kaynağı simetri Ev dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle klasik bir dokunuşa sahip oturma odaları ve yatak odalarında çerçevelenir. Bir mekanı dekore etmek için sadece tablo, ayna veya çarşaf kullanmak, düzlem üzerinde simetrik olarak konumlanan parçalarla mümkün değildir.

Fotoğraftaki ilhamdan da görebileceğiniz gibi, mutfaktaki açık raflar bu olanağı sunuyor. Bu durumda ahşap raflar mükemmel bir çerçeveye sahip olan pencerenin etrafında dönmektedir.

6. Yenilik: kurulumu çok kolay tasarımlar

açık raflı mutfak

Mutfak mobilyası sektörü bu alanda öne çıkan yeniliği yansıtıyor. Örneğin şu anda, bir elemanın konumunu sabitlemek için matkap kullanmaya gerek kalmadan duvarları tamamlayıcılar ve aksesuarlarla süslemek için birçok çözüm bulunmaktadır. Farklı var ürünler ve trendler. Seçilen öneri her zaman çevrenin güvenliğini arttırmalıdır.

Bu nedenle üst dolabı olmayan mutfaklar, esin küçük mutfakları veya bir adanın etrafında dönen açık alanları dekore etmek için. Açık raflar planda mükemmel bir alternatif olarak öne çıkıyor. Düzen, organizasyon, dekorasyon, stil ve depolama sağlarlar.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu