Her Telden

Eğitim Sonrası – Ne Yapmalıyız?

Alıştırmadan sonra

Antrenmandan sonra vücudumuza birçok his gelir. İyi yapılan bir işin amacı olarak yorgunluk elbette bunlardan biridir. Aynı şekilde o dolgunluk ve rahatlama hissi de. Eh, tüm bunlardan sonra, her zaman eğitiminizden hemen sonra yapmanız gereken bir dizi şey vardır.

Eğitim sonrası da temel bir bölümdür eğitimimizin kendisi, bu yüzden her şeyin sorunsuz gitmesi için onu itibari değerine almalıyız. Bazen eve gitme, duş alma vb. Telaşlarında, bunu düşünmek için bize çok fazla zaman bırakmazlar, ama buna mecburuz. bunun ne hakkında olduğunu bilmek ister misin?

Antrenman öncesinde, sırasında ve sonrasında her zaman iyi hidrasyon gereklidir

Bildiğimiz gibi, hidrasyon hayatımızın temel bir parçasıdır. Yüksek yoğunluklu bir spor yapıyor veya egzersiz yapıyorsak, bu dozlarda suya ve daha fazlasına ihtiyacımız var. Yani bu durumlarda yine de bu su miktarını artıracağız. Hem öncesinde hem de sırasında vücudun tamamen su alması esastır. Ama tam sonunda ve daha hızlı iyileşebilmemiz için izotonik içeceklere ulaşan birçok insan var. Çünkü o belirli anlar için mükemmel olacaklar. Ama evet, suyun her zaman en iyi silahımız olacağını unutmayın.

Eğitimden sonra iç

Biraz esneme yap

Yaralanmalardan kaçınmak ve vücudun mükemmel bir şekilde iyileşmesi için esneme üzerine bahis oynamak gibisi yoktur.. Bunlar her şeyi yerine getireceği için kaslar gevşemeye başlar ve vücut eski haline döner. Bu nedenle, bir bisiklet yaptıysanız, olağan olan, alt bedeninizi ve aynı zamanda sırtınızı da esnetmenizdir. Oysa ağırlık seansı yaptıysanız, kollarınızı ve omuzlarınızı iyice esnetmek en iyi hareketiniz olacaktır. Genel olarak, her esneme için sadece birkaç saniye ayrıldığından, kasların büyük çoğunluğunu kapsayan çeşitli egzersizler içeren küçük bir masa yapmaya değer. Bu basit hareketle, egzersizinizi her yaptığınızda ve ardından esneme hareketinde esneklik kazanacaksınız.

Karbonhidrat ye

Bazen antrenmandan hemen sonra gerçekten yemek istemediğimiz doğrudur. Ama biraz gerildikten ve gevşetildikten sonra bunu yapmamız gerekiyor. Her şeyden çok, böylece mümkün olan en kısa sürede iyileşebiliriz. Her şeyden önce, basit karbonhidratlar bize yardımcı olacak. Yani, hem muz hem de bir avuç fındık Bu durumlarda en iyi seçenekler bunlar, çünkü mesele çok fazla yemek yemek veya diyetimizi bozabilecek diğer lezzetlerden uzaklaşmakla ilgili değil. Bu adımı takip ederseniz çok daha az yorgun hissedeceksiniz. ancak toplu diyetler gibi belirli diyetlerde az miktarda protein tercih etmek de zarar vermez. Gördüğünüz gibi, hem katı yiyecek hem de su şeklinde sıvı, eğitimden sonra mevcut olmalıdır.

Antrenmandan sonra esneme

Kaslara hafif bir masaj

Antrenmandan sonra ve antrenmanın türüne bağlı olarak, yorgunluk ile birlikte hafif bir ağrı hissetmek yaygındır. Fakat Biraz acı çekersek, kendimize hafif bir masaj yapmanın zararı olmaz o anda. Çalışan kaslar bunu hak ediyor ve bunun için piyasada farklı cihazlarımız var. Pilates gibi disiplinler için kullanılan bir köpük silindiriniz varsa, görevimiz için zaten harika bir müttefik olabilir. Rahatlamak için sadece birkaç saniye yapacağız, daha fazla acıttığını görürsek hemen bırakacağız. Eğitimden sonra hangi yönergeleri takip edersiniz?

Eğitim Sonrası – Ne Yapmalıyız?
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu