Her Telden

En büyüleyici 5 Fransız köyünü keşfedin

Fransa köyleri

Fransa, büyüleyici köşelerle dolu bir ülkedir. Şehirlerinin tarzı var ve biz Paris veya Bordeaux’yu seviyoruz ama bunların ötesinde mümkün nefesinizi kesecek muhteşem Fransız köyleri bulun. Bazen en çok kişiliğe sahip en muhteşem yerleri bulmak için şehirlerden uzaklaşmanız gerekir.

Açık Fransa çok güzel kasaba varama bugün beş tanesi hakkında konuşacağız. Bu tür ziyaretlerden hoşlanıyorsanız, hepsini bir yere not edin, çünkü her birinin sunabileceği ilginç bir şeyler vardır. Bu yüzden, Fransa’da kazanmanız gereken yeni ziyaret puanlarının tadını çıkarın.

Rocamadour

Rocamadour

Bu kasaba Lot bölümünde bulunur ve Mont Saint-Michel’in arkasında olmak üzere birçok ziyarete sahiptir. Tarih öncesi mağara resimleri olan Cueva de las Maravillas’a sahip olduğu için, bu bölgede Üst Paleolitik’te zaten insan varlığı vardı. Camino de Santiago’nun yönünü değiştirmeyi başaran ve bugün çok turistik olan bir şehir. Bu bölgedeki ana ziyaretlerden biri, kayalıkları ve şehrin geri kalanının manzarasını görebileceğiniz kaledir. Kasabayı görmek için aşağı inmek için Camino de la Cruz’dan veya bir yeraltı fünikülerinden geçin. 13. yüzyıl Puerta de San Marcial, kutsal alanlara ve güzel tapınak meydanına yol veriyor. 13. yüzyıldan kalma San Amador kilisesini de kaçırmamalısınız.

Carcasona

Carcasona

Zaten MÖ 4. yüzyılda doldurulmuş olan bu yer, kimseyi kayıtsız bırakmayan inanılmaz bir kale sunuyor. Güneydoğudaki bu ortaçağ kalesi bize büyük bir cazibe sunuyor. Kendinizi aşırı turizme maruz bırakmamak için düşük sezonda ziyaret etmek daha iyidir. Kalenin üç kilometreden fazla duvarı var bir dış ve bir iç çit ve aralarında kertenkeleler, kaleyi çevreleyen düz bir arazi. Kalede çok sayıda kule, genellikle giriş kapısı olan Narbonne Kapısı gibi kapılar ve hatta kale var. Bazı Romanesk öğelerle ancak neredeyse tamamen Gotik bir görünüme sahip Saint-Nazaire Bazilikası’nı da görmeliyiz.

Conques

Fransa'daki Conques

Bu kasaba, Fransa’nın güneyindeki Camino de Santiago’da yer almaktadır. Conques’te, ahşap çerçeveler ve çatıda kayrak taşı ile evlerinin mimarisini görerek sokaklarında güzel bir yürüyüş yapmalısınız. Kasabanın büyük anıtı, Romanesk tarzı Conques Manastırı Son Yargının Portikosunun öne çıktığı yer. İçinde hazine müzesini de kutsal emanetlerle görebilirsiniz. Esnafların çalıştığı yerler ve köydeki küçük dükkanlar kaçırılmaması gereken yerlerdir.

Eguisheim

Eguisheim

Bu Alsas’ın en güzel kasabası olarak kabul edildi. Ticari amaçlar için kendine özgü dairesel bir düzene sahiptir. Yaklaşık beş kilometre uzakta, kasabanın bu şeklini takdir edecek bir bakış açısı var. Şehrin mimarisinin gerçek özünü görebileceğimiz cadde olduğu için Rue du Rempant’ı ziyaret etmelisiniz. İşte aynı zamanda şehrin en çok fotoğraflanan bölgesi, köşede bulunan ve iki sokağı ayıran Le Pigeonnier evi. Merkezde güzel Fontana de Saint Leon ile köyün en önemli meydanı olan Place du Chateau’yu da görmeliyiz.

Saint-Paul-de-Vence

Saint Paul de Vence

Bu, kaçırmamanız gereken büyüleyici şehirlerden bir diğeri. Üzerinden girerseniz Rue Grande, Place de la Grande Fontaine’i bulursunuz eski pazar meydanı olan. Arkasında, Aziz Paul’u dönüştüren Kilise ile Kilise Meydanı var. Güney bölgesinde, tüm şehrin en iyi manzarasını sunan mezarlığın üzerinde bir bakış açısı var.

En büyüleyici 5 Fransız köyünü keşfedin
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu