Kendin Yap

2024 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daire ve Evleri

2024 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daire ve Evleri – İç tasarımları nedeniyle 2025’te bizi fetheden iç mekanlar bunlar. Dekorasyon Fikirleri ve Mobilya Modelleri

2024, bize evlerimizin asıl amacının sakinlerini barındırmak olduğunu hatırlatan bir sağlık pandemisinin damgasını vurduğu bir yıl sona eriyor. Bu 12 ay boyunca tüm dünyada yüzlerce muhteşem ve şaşırtıcı konut projesi yayınladık. Rakipsiz konumu, tasarımı veya inanılmaz mimarisi nedeniyle, bu modern daire ve ev seçenekleri, yılın favorileri listemizi oluşturuyor.

İskandinav estetiği örneği2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

1902 tarihli bir binada yer alan bu İsveç dairesi, köklü bir dönüşüm geçirdi ve şimdi tamamen yeni bir görünüme ve hoş, zarif bir ev dekoruna sahip. Reformun yazarları, yirminci yüzyılın başlarındaki çalışmalara saygı göstererek orijinal mimari detayları korudu.

Ferahlık hissini ön plana çıkaran yüksek tavanlar, maksimum hassasiyetle restore edilen alçı duvarlar ve evin inşa edildiği tarzda oluşturulan yeni pervazlar, bir ev yaratmayı düşünüyorsanız ilham alabileceğiniz eşsiz bir ortam yaratıyor. Evde İskandinav atmosferi.

Moskova’da İkonik Mobilya Festivali2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Moskova’daki bu durak, iki katın eklenmesi sayesinde elde edildi. Sonuç, tasarımcı Agnes Rudzite’in tüm yeteneğini sergilediği 340 metrekarelik bir alan. 1970’lerden ilham alan reform, gelişmişlik ve cesaret arasında bir dengedir. Yaratıcı, şıklıktan vazgeçmeyen rahat ve konforlu bir ortam yaratmayı başarmıştır. Dönemleri ve stilleri karıştıran ikonik mobilya parçalarının birleşimi, bunu başarmaya yardımcı olur.

Polonya’da doğal tonlar2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Poznan’da (Polonya) tıp kliniğinin önünde bir cerrah ve karısının yaşadığı Botaniczna dairesini bulduk. Prestijli iç mimar Agnieszka Owsiany, sessiz bir ortam yaratacak ve çift için günlük stresten kopacak bir konut yaratmayı amaçlayan bu çalışmaya imza attı. 90 metrekarelik ev, yumuşak renk paleti ve güvenliği sağlayan tasarım mobilyalar sayesinde konfor için yapılandırıldı. Sade ve minimalist çizgiler, asil ahşapların kullanımı ve mekanlar arasındaki akıcı geçişler bütüne damgasını vuruyor.

70’ler güncellendi2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Sade bir temelde, Heju mimarlar stüdyosu, Fransız başkentindeki bu daireye bazı renk notları katıyor. Dürüst malzemeler, çekici temel köşeler ve el işçiliği detaylar, zarafet soluyan bu zemini belirliyor. Akıllıca kararlar, şiirsel müdahaleler ve heykelsi parçalar, parlak bir sonuca katkıda bulunur. Sade bir tabanda, mobilyalara renk dokunuşları eklendi ve tüm bunlar, odaların ahşap tavanıyla diyalog kuran elenmiş beton bir zeminde. Ayrıca Alvar Aalto’nun ayak izi evin tüm alanlarında mevcut…

Manhattan’da tarih ve sanat2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Studiolo, İtalyan Rönesans saraylarında sanat ve bilimle ilgili konuların incelenmesi için küçük bir özel dolaptı. New York Manhattan’daki popüler sanat galerisi Splendid Peasant.’ın sahibinin ek konuk alanı için Of Could stüdyosundan yeniden yaratılan ayar budur.

Amerikan popüler sanatında uzmanlaşmış, galerinin kendisinden gezici bir mobilya ve nesne koleksiyonu, sanatçı Shana ve Robert ParkeHarrison’ın heykelleriyle birlikte 93 metrekarelik bir alana entegre edildi. Yazarlar, hem mutfak tezgahı hem de masa üstü, döşeme ve duş kaplaması için ana malzeme olarak ısıl işlem görmüş siyah graniti seçtiler.

Deri dokulu yüzeyi, gün boyunca çeşitli efektler sunarak gölgeleri yakalar ve ışığı yansıtır. Daybed, sehpa ve yemek odası gibi mobilyaların çoğu, değişen dekorasyona göre alanı yeniden yapılandırmak için tekerleklere sahiptir.

Orta Yüzyıl Avustralya2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Mim Tasarım stüdyosu, Melbourne’deki (Avustralya) Orta Yüzyıl tarzı bu evin sahip olduğu karanlığı ortadan kaldırdı ve büyük pencereler ve açık bir kat planı sayesinde, doğal ışığın tüm alanlarını doldurmasına izin verdi.

1964 yılında mimar Harry Ernest tarafından tasarlanan orijinal ev, yürüme mesafesinde yaşayan yayıncı David S. Miller ve eşinin dikkatini çekti. İndirime girdiğinde neredeyse bir hevesle satın aldılar. Yatak odaları loştu, havuza erişim zordu ve nihayetinde altın çağının parıltısı kaybolmuştu. Özenli bir tadilattan sonra rezidans kendi ışığıyla parlıyor.

Meksika’dan ilham alan ortamlar2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

New York’ta, 1950’lerden ve Meksika doğasından ilham alan sarmalayıcı ve rahat atmosferler yaratmak için sahipleri Reutov Design’dan iç mimar Dimitry Reutov’a tam yetki veren bu daireyi bulduk. Pembe ve yeşilin birleşiminden yola çıkan iç mimar, evi boyamış ve kendi tasarladığı parçalarla süslemiş. Ayrıca bu New York apartmanı, Philippe Starck gibi yazarların ve Kartell ve Roche Bobois gibi markaların eserleriyle zenginleştirilmiştir. girmek ister misin?

Brezilya’ya gelen İskandinav tarzı2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Yunan kökenli ve sanat ortamıyla derinden bağlantılı olan o, Brezilya’daki evinde kendisini rahat hissettirecek daha kişisel iç mekanlar istedi. Altmışlı yıllarda bu evin reformunun yazarları, São Paulo’nun Jardins semtinde bulunan bu yapıda yeni ve farklı bir tasarım yaratan PECLAT + CHOW stüdyosunun mimarlarıdır.

Üç yatak odalı ve bir banyolu eski daire, küçük müdahalelerle vazgeçilmez ve modern bir mekana dönüştürüldü. Şimdi, sahibi yeni bir malzeme paleti olan bir apartman dairesinde yaşıyor ve büyük bir süitin konforunun tadını çıkarıyor.

Parisli bir daireye dönüştürülmüş bir garaj2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Fransız Clichy kasabasında yerleşik Fransız mimar Pierre Louis Gerlier, bir evin eski garajı olan bu dairenin yenilenmesine imza atıyor. Projeden sorumlu atölye, Paris metropol bölgesinde Neuilly-sur-Seine’de bulunan bu evde yaşam alanlarını genişletmek ve daha konforlu hale getirmek için sirkülasyon alanlarını azalttı.

Sırasıyla ikinci bir banyo eklenmiş, ebeveyn yatak odası genişletilmiş ve raflar, çalışma masası ve rafları barındıran toprak tonlarında dört dairesel yapının kestiği beyaz cepheli, depolama için tasarlanmış oturma odasında özel yapım geometrik bir gardırop yapılmıştır. rahat bir yuvarlak kanepe.

Dairenin renk paleti çeşitlidir. Yaşam alanında sıcak ve yumuşak tonlar tercih edilirken, mutfakta çarpıcı bir sarı renk tercih edilmiş. Pembe kaplamanın ortak paydası olan banyolar, donanımına göre farklı tarzlar benimsiyor. Son olarak, yatak odalarının her biri, odaları renklendiren diğer tonlarla tamamlanan farklı bir renk döşemesine sahiptir. Sonuç, ayrıntılar açısından zengin, aydınlık ve kişiliğe sahip büyüleyici bir dairedir.

Portekiz klasisizmi2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Lizbon’un en sembolik bölgelerinden biri olan Largo do Carmo’da, Pombaline mimarisinin özünü sağlam tutan bir model olan bu daireyi bulduk.

Aurora mimarlık stüdyosu, geçmişine nasıl saygı duyulacağını ve buna nasıl değer verileceğini biliyor ve onu çağdaş bir müstakil eve uyarladı. Mekansal dağılımın mantığı, koridorlar ve odalar arasındaki doğrudan bağlantılar aracılığıyla bozulmadan kalır.

Minimal bir müdahale yapıldığından tarihi yapının izleri ve orijinal durumu kayıt altına alınmıştır. Ve tarihi binanın benzersizliğine çağdaş tasarımlar ve unsurlar eklenmiştir. Sonuç olağanüstü.

Tokyo’da saf ve sade çizgiler2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Japon firması Keiji Ashizawa ve Danimarkalı Norm Architects arasındaki hayranlık, onları Tokyo’daki Kinuta Terrace kompleksinde bulunan iki dairenin yenilenmesine başlamalarına yol açtı. Kentin koşuşturmacasının ortasında huzur ve saflığı soluyabileceğiniz bir akciğer. ve koşuşturma.

Daireleri süslemek için her iki stüdyo da, bu etkinlik için doğadan esinlenerek 12 adet özel yapım mobilya tasarlayan Japon mobilya firması Karimoku Case Study ile ortaklık kurdu. Ahşap, taş ve beton mekanlarda birbirini takip ederek, Japon tapınak ve bahçe yapılarından ilham alan detaylarla saf ve sade çizgilerden oluşan tasarımlara şekil veriyor. Sonuç, bozulmamış, malzeme kalitesinin ve kompozisyonların zamansız güzelliğinin hakim olduğu Japon ve İskandinav kültürünün orijinal bir birleşimine dayanmaktadır.

Berlin ‘vintage’ bir anahtarda2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Alman iç mimar Gisbert Pöppler’in eğitimli gözü, Doğu Berlin’in kalbindeki bu terk edilmiş ve harap dairede bir olasılıklar dünyasını görmesine izin verdi. Tadilattan sonra, 1890’dan kalma ev, geri kazanılmış mobilyalar sayesinde Berlin’in yaşayan tarihidir.

Yaratıcısı, belirli orijinal öğeleri koruyarak ve her zaman eski bir anahtarda yeni nesneler ekleyerek zamanın patinasından yararlandı. Daireye girmek artık oldukça büyük bir deneyim.

Melbourne’de çağdaş lüks2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Geçmişi nasıl yorumlayacağını bilmek, Melbourne’deki 20. yüzyılın başlarından kalma bir ev olan Armadale Residence II’yi, kökenlerinden vazgeçmeyen mevcut bir sığınağa dönüştüren Studio Tate’in sahip olduğu bir beceridir.

Mekanı yorumlayabilen, geçmişin izlerine saygı duyan ve geleceğin en iyilerini bünyesinde barındıran bu Avustralyalı stüdyonun elinden ev hayat buldu. Teşvikler? Pervazlı yüksek tavan, özel mekanları aydınlatan büyük pencereler ve zamanın durduğu bir bahçe. Sonuç, ayakları geçmişte, kafası gelecekte olan bir evdir.

Lizbon dubleksinde minimalizm2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Duarte Caldas.Architectural Design (DC.AD) stüdyosu, Portekiz başkentindeki bu 60 metrekarelik dubleks daireyi yeniden tasarladı. gri, hafif bir fırça darbesi ile pembe ve siyahla kaplanmıştır.

Zemin kattaki tüm duvarlar ve engeller kaldırılarak tek bir ferah salon alanı oluşturulmuştur. Bunun için yapı, metal kiriş ve sütunlardan oluşan yeni bir sistemle güçlendirilmiştir. Evin her yerinde fonksiyonel dağılım ve minimalist tarz hakimdir.

Sahnede cesur renkler2025 Yılının En İyi Dekore Edilmiş Daireleri Ve Evleri

Roma’da, Appio Latino mahallesinin kalbinde, Caffarella Park’tan birkaç adım ötede, Romalı ikili La Macchina Studio, 50’li yıllardan kalma bir apartman dairesini gerçek ve kurgunun bir tiyatro sahnesinde olduğu gibi bir arada var olduğu gerçeküstü bir ortama dönüştürdü. İki kurucunun multidisipliner yaklaşımı sayesinde daire, mimari, tiyatro, müzik ve illüstrasyonu birleştiren bir projede grafik tasarımı kutluyor.

Pop estetiği seven genç çiftin zevklerine uygun olarak, mimarlar bir yandan önceden var olan Venedik terrazzo döşemesini geri aldılar ve yeni bir anlatıya yer açmak için iç düzeni tamamen değiştirdiler. Sonuç, rahat olduğu kadar eğlenceli bir ev.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu