Mutfak Dekorasyonu

Endüstriyel tarzda bir mutfak yaratmak için gerekli unsurları keşfedin

Endüstriyel tarzda mutfak

endüstriyel tarz, dekorasyonda en çok kullanılanlardan biridir. Tarzlar açısından bir trend haline geldi, bu nedenle Sanayi Devrimi’nden esinlenen bu çizgiye odaklanan evleri görmek yaygındır. Endüstriyel tarzdaki mutfaklar, vintage ve hatta modern parçalar gibi diğer trendlerle karıştırılabilse de, bu stili tanımamızı sağlayan belirli detaylara sahiptir.

Bu stil gerçekten çok yönlü ve onunla çok özel bir mutfağın tadını çıkarabiliriz ve çok kişiliğe sahip. Bu özel stile odaklanmak istiyorsanız, güzel bir endüstriyel tarzda bir mutfağın tadını çıkarmanın anahtarları konusunda çok net olmalısınız.

Endüstriyel tarzda gölgeler

Endüstriyel bir mutfak için tonlar

endüstriyel tarz belirli tonları kullanır, diğer trendlerden uzaklaştıkça. Endüstriden ilham aldığı için bu tarzın koyu renkleri bulması yaygındır. Siyah, gri ve koyu kahverengi tonları yaygındır çünkü bu stilde metal, koyu tonlarda ahşap veya çimento gibi malzemeler kullanılmaktadır. Genellikle temel renklerinde bırakılırlar ve bu yüzden bu tonları çok koyu görüyoruz. Aydınlatmayı kaybetmemek için zemin veya duvarlar da dahil olmak üzere açık gri veya beyaz gibi diğer tonlarla biraz daha açık alanlar yaratmak önemlidir.

Tuğla duvar

Endüstriyel bir mutfak nasıl dekore edilir

Endüstriyel mutfakların duvarlarında daha sık bulabildiğimiz şeylerden biri de tuğla duvarlardır. İçinde tuğla gibi endüstriyel tarzda mimari elemanlar açığa çıkarılır Tipik duvarlar, ancak çoğu durumda bu hissi yaratmak için sahte tuğla kullanılır. Ancak yine de tamamen endüstriyel tarzla özdeşleşmiş ve mutfağınıza karakter katacak bir unsurdur.

Metal ayrıntıları ekle

Metal mobilyalı endüstriyel mutfaklar

metal, endüstriyel tarzdaki yıldız malzemelerden bir diğeridir. Bu nedenle, bu tarzın çok karakteristik özelliği olan metal ve ahşap dokunuşlu mobilyalar eklemek iyidir. Metal, kitap raflarından lambalara, bir masanın ayaklarına kadar pek çok detayda görülebilir. Bu tarzda detaylar arıyorsanız, metal olan birçok mobilya parçası bulabilirsiniz. Bu metal ayrıca genellikle siyah gibi renklerde boyanır.

Endüstriyel tabureli ada

Endüstriyel mutfaklar

Eğer sen mutfağın endüstriyel tarzda bir adası varuyumlu dışkı olması olağandır. Endüstriyel tabureler, renklendirilebilen metalden çok yaygın olan Tolix olabilir. Ayrıca ahşap ve metalli tabureler gibi başka detaylar da buluyoruz. Bu tarz bir mobilya arıyorsanız endüstriyel bir mutfak yaratmak çok kolay olacaktır çünkü ilk seferde tarz ön plana çıkacaktır.

Aydınlatmak için endüstriyel spot ışıkları

Endüstriyel bir mutfak için projektörler

Bu stili iyi tanımlayan bir şey varsa, o güzel endüstriyel stilde spot ışıklar binlerce evde görebildiğimiz. Bu spot ışıkları, modern veya klasik tarzdaki evler için bile çok değerli bir parça haline geldi. Birçok ortama hizmet ediyorlar ve güçlü ve sade estetiğiyle gerçekten güzeller. Bu tür bir mutfakta, her şeye odaklanmak için genellikle ada alanına veya merkeze yerleştirilirler. Ayrıca onları beyaz, siyah hatta çok eski olan açık yeşil gibi renklerde görebiliyoruz.

Çimento mutfaklar

çimento çok kullanılan başka bir malzeme olabilir çok daha modern ve vintage dokunuştan uzak bir görünüm vermek için endüstriyel tarzlarda. Genellikle kullanılan çimento veya mikro çimento, yüksek kalitededir, temizlenmesi kolaydır ve gözenekli değildir, bu da onu bu mutfaklar için ideal olan işlevsel ve çok modern bir unsur haline getirir.

Endüstriyel tarzda bir mutfak yaratmak için gerekli unsurları keşfedin konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu