Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonunda alçak mobilyaların 7 avantajı

oturma odasındaki alçak mobilyalar

Evin estetiğinin bir parçası olabilecek farklı mobilya türleri vardır. Düşük yüksekliğe sahip tasarımlar evin iç kısmında özel bir önem kazanıyor. O avantajlar katkıda bulunuyorlar mı ve neden şu anda bu kadar yüksek talep görüyorlar?

1. Çağdaş tarz: modern bir dokunuş katıyorlar

temel-mobilyalarla-oturma odası-dekorasyonu

Oturma odası, yatak odası, yemek odası, mutfak veya salonun görünümüne modern bir dokunuş katmak olumludur. Peki, alçak mobilya Düz çizgiler evde çağdaş bir hava yaratıyor. Çok moda olan bir teklif türüdür. Basitçe, diğer uzun dolapları tamamlamak için mükemmel bir format haline gelir.

2. Parlaklık: ışığın pencereye girişini engellemezler

kanepe ve sehpa

Çerçevelendiği odaya uygun bir dekorasyon projesi yapılması tavsiye edilir. Parlaklık bilinçli olarak dikkat edilmesi gereken bir maddedir. Bir odanın detaylarını, mobilya tipini ve dekorasyonunu tanımlamak için kullanılan renk kombinasyonunun ötesinde konum aynı zamanda ışığın varlığını da arttırabilir. Örneğin alçak bir dolap, pencere yanındaki ortama doğal ışığın girişini engellemez.

3. Büyük ve küçük evlerde ferahlığı arttırırlar

siyah-beyaz-oturma odası

Baza üniteleri ev dekorasyonuna entegre edildiğinde farklı avantajlar sağlar. Sadece parlaklık üzerinde olumlu bir etkisi yoktur. Ayrıca oturma odalarında bile daha büyük bir ferahlık hissi yaratırlar. mutfaklar ve aşırı geniş olmayan yatak odaları. Düşük yüksekliği mobilyaların görsel ağırlığını azaltır. Yorumladığımız gibi odaya güncel bir dokunuş basıyorlar ama şarj etmeden.

4. Çok dekoratiftirler

dekoratif-köşedeki baza-mobilyalar

Alçak bir dolap, evde depolamayı iyileştirmek için de iyi bir temele sahip olabilir. Sonuç olarak odadaki düzeni ve organizasyonu teşvik eden bir tasarımdır. Ayrıca tabanı önemli bir süs değerine sahiptir. Çünkü farklı dekoratif kompozisyonları çerçeveleyebilir. Örneğin, bir şifonyer veya büfe, çok sayıda parçayla birleşen alçak bir ünitedir: güzel resimli kitaplarmasa lambaları, çiçekli vazolar, küçük heykeller…

Bu nedenle oturma odasının, salonun veya yatak odasının dekorasyonunu değiştirmek istiyor ve uzun bir dönüşüm sürecine girmek istemiyorsanız alçak mobilyalara ağırlık verin. Güzel kompozisyonlar oluşturmak için farklı kaynaklarla denemeler yapın.

5. Evin ana alanlarını ve geçiş yerlerini güzelleştirirler

koridordaki beyaz mobilya

Ana üniteler evin her köşesine, hatta köşelere entegre edilmiştir. Ana odaları süslerler, yani mekanın dinamizmini arttırırlar. mutfak, oda, ofis veya yemek odası. Bununla birlikte koridor veya salon gibi geçiş alanlarına da çok başarılı bir şekilde entegre olurlar. Küçük detayların güzelliğinden de beslenen alanlar.

6. Alçak mobilyalar duvarları süslüyor

beyaz-masa-mavi-sandalyeli

Bir odayı dekore etme sürecinde evin farklı perspektiflerine vurgu yapmak mümkündür. Örneğin duvarların dekorasyonunda. Bu sayede tablolar, doğadan ilham alan çarşaflar, fotoğraflar, aynalar ya da duvar kağıtları oturma odalarını, yemek odalarını ve yatak odalarını güzelleştirecek yaratıcı kaynaklar sağlıyor.

Alçak mobilyalar evi süslüyor duvarlar odanın sınırlarından birinde mükemmel bir şekilde çerçevelendiklerinde.

7. Kolayca pozisyon değiştirirler

evdeki-zarif-salon

Bahsettiğimiz gibi baza üniteleri evin dekoratif tabanında çok yönlülüğü arttırır. Estetik açıdan birçok olanak sunarlar. Örneğin konumunuzu kolaylıkla değiştirmeniz mümkün. Sonuç olarak, bu bir tasarım farklı dağıtım biçimlerine çok iyi entegre olur.

Son olarak şunu belirtmek gerekir ki, alçak mobilya Bir odanın ana kahramanı olabilir.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu