Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonunda renk ve malzeme seçimine ilişkin ipuçları

oturma odasındaki televizyon

Ev dekorasyonu farklı kaynakları içeren bir projedir. Evin estetiğini şekillendiren renk ve malzemelerin seçilmesi önemlidir. İçinde Dekorblog Sürece entegre edilen kararları sınırlamak için anahtarları paylaşıyoruz.

1. Dekoratif tarz

klasik-oturma odası-dekorasyonu

Şüphesiz olası kombinasyonların sayısı ve kaplama seçimi oldukça geniştir. Evi oluşturan odaların güzelliğini ve konforunu artıran formül nasıl bulunur? Dekoratif stil şunları sunar: cevap mülkün ana estetiğiyle uyumlu malzeme ve tonlar etrafında kesin. Örneğin açık renk ahşap, yenilenmiş rustik, endüstriyel veya klasik hissi veren bir ortamın parçası olabileceğinden çok yönlüdür.

2. Bina mimarisi

kanepenin arkasında kapısı olan oturma odası

Bir evin içini dekore etmeye başlamadan önce ev sahibi yapısına dikkat edebilir. Yani bir dekorasyon projesinde binanın mimarisi önemlidir. Basitçe söylemek gerekirse, bu çok önemlidir renkler seçilen ve kullanılan malzemeler, örneğin yüksek tavanlı ve geniş pencereli bir mülkün özelliklerine uygundur. Belki eski bir binadır ve bu durumda dekorasyon eski detayların çekiciliğini vurgulayabilir.

3. Duyumlar

kanepedeki tekstiller

Bir tadilatta veya mülkün komple dekorasyonunda kullanılan renkler ve malzemeler sansasyon yaratır. Yani bir odaya girdiğinizde belli bir duygu uyandırırlar. Sıcaklık ve konfor sağlayan bu tonlar ve yüzeyler, mutluluğu ve refahı besleyen bir evin sembolü haline geliyor.

İlk izlenimin ya da belirli bir kompozisyonun yarattığı görsel perspektifin ötesinde, tasarım ve dekorasyon alanında duygu önemlidir. Evinizde kaliteli zaman geçirirken hangi hisleri yaşamak istersiniz? Bu senaryoyu görselleştirin, ayrıntılarını belirleyin ve mekanı tanımlayan malzemeleri seçin.

4. Renkleri dokularla bağlayın

oturma odasındaki koltuk ve battaniye

Renkler ve malzemeler birbirinden bağımsız olarak algılanabileceği gibi, tam tersine mükemmel bir uyum içinde bir evrende de algılanabilir. Yani aynı ton farklı yüzeylerde özünü gösterebilir. Ve her rengin perspektifi, çerçevelendiği tabana bağlı olarak farklı nüanslar kazanır.

Bu sebeple ötesinde kromatik perspektifyumuşak, hoş ve hassas yüzeylerin ön plana çıkmasını sağlamak için dokuların vurgulanması tavsiye edilir.

5. Zamanla ve mevsimlerin geçişiyle iyi bir şekilde gelişen renkler ve malzemeler

beyaz renkli yatak örtüleri

Ev dekorasyonu, mülkün nesnel değerini ve kişisel refahınızı etkileyen önemli bir yatırımdır. Sonuç olarak, uzun vadeli bir bakış açısı oldukça mevcuttur. reform veya dekoratif bir süreçte. Bazı renkler ve malzemeler mevcut trendler listesinde yer alıyor ve sonuç olarak sezon boyunca daha fazla görünürlük kazanıyor.

Yıllar geçtikçe olumlu yönde gelişen ton ve yüzey kombinasyonlarına öncelik vermeniz önerilir. Dolayısıyla her mevsimin ihtiyaçlarına uyum sağlıyor.

6. Kişisel zevk ve bireysel tercihler

beyaz-masa örtüsü ile masa

Herhangi bir yenileme veya dekorasyon sürecinde tekrarlanan değişkenler vardır. Örneğin bütçe önemli bir faktördür. Ancak ekonomik perspektifin ötesinde rahat bir ev, kişiselleştirilmiş bir evreni gösteren evdir.

Yani bir kişinin ya da ailenin biyografisine uygun hikaye anlatan bir ortamdır. O kişisel zevk Evin iç mekanını bir bütün olarak tanımlayan malzeme ve renklerin seçiminde belirleyicidir.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu