Dekorasyon Örnekleri

Ev Dekorasyonunuzu Tamamlamanız için 6 ipucu

küçük yemek masası
Evin dekorasyonu, sık sık değişen bir sürece daldırılır. Tabanı önemli yeniliklere ve dönüşümlere yol açabilir. Bir mekanın konforunu, estetiğini veya sıcaklığını arttırmak için en basit detaylar bile kesindir. Bahar, sizi evde farklı projeler üstlenmeye motive edebilecek bir dönemdir. Dekorasyonu şimdi veya başka bir zamanda nasıl tamamlayabilirim? Decorau.Com içinde Altı ipucu öneriyoruz.

1. Bir odayı oluşturan alanlar arasındaki bağlantıyı arayın

yemek-ve-oturma-alanı
Her ortamın farklı bir amacı olsa da evin dekorasyonunda bağlam vizyonunun sürdürülmesi tavsiye edilir. Kısacası, farklı olmalarına rağmen karşılıklı olarak zenginleşen bu alanların birleştirilmesi tavsiye edilir. Oturma ve yemek alanı buna iyi bir örnektir. Ve bu bağlantıyı görsel düzeyde nasıl kurarsınız? Örneğin, mobilyaların yerleştirilmesi, renk veya bir odak noktası aracılığıyla.

2. Detayların önemi: dekorasyonu tamamlamanın anahtarı

oturma-odası-ve-yemek-odası-dekorasyonu
Bir mekanın dekorasyonunu tamamlamak, detaylara daha fazla önem vermek demektir. Çünkü onlar bir evi hayatla dolduranlardır. Ve evin içindeki ana odaları, örneğin oturma odasını, yemek odasını, yatak odasını ve tabii ki salonu dönüştürüyorlar.

Çiçekler, herhangi bir dekoratif tarzda kalıcı bir ilham kaynağıdır. İlkbaharda güçle yeniden doğan bir ilham. Ama bir mekanın estetiğini artıran başka detaylar da vardır: kumaşlar, lambalar, heykeller, tablolar, fotoğraflar…

3. Evin diğer perspektiflerini tanımlayın

kanepede birkaç minder
Bir senaryo size çok tanıdık geldiğinde tamamen aynı görünür. Aslında çevreye olan bu yakınlık hissi, mülkü daha da özel kılıyor.

Her bakış açısı, bir yüzeyin potansiyelini, eksikliklerinin ötesinde belirleme fırsatı sunar. Bir aksesuarın, bir mobilyanın veya bir tablonun konumunu değiştirin: size sunulan olanaklarla oynayın ve dekorasyon sürecinde yaratıcılığınızı besleyin.

4. Eviniz için depolama çözümleri

mobilya-ile-ahşap-çekmece
Düzen işlevselliği, zaman yönetimini geliştirir. Bu nedenle evde bulundurduğunuz farklı kaynak ve malzemelerin organizasyonunu ön plana çıkaran pratik çözümlerle evin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Bu açıdan baktığınızda evin ne gibi iyileştirmeler sunduğunu düşünüyorsunuz? Olumlu yönleri korumak ve mutfakta, oturma odasında veya çalışma alanında diğer değişiklikleri yapmak için çevredeki günlük deneyiminizi değerlendirin.

5. En önemli alanlarda yardımcı mobilyalar

kanepede yan masa
Evin herhangi bir alanıyla ilgilidir. Hafta boyunca ortamı farklı değişikliklere uyarlamak için gerekli çok yönlülüğe sahiptirler. Salonda sıklıkla algılanan bir görüntüdür. Bazen bir okuma alanıdır. Diğer zamanlarda bir karşılama yeridir. Ve diğer durumlarda, aile veya arkadaşlarla yapılan konuşmaları şekillendirir. Ancak bu konsept, çok işlevliliği geliştirmek için diğer odalara da aktarılabilir.

6. Gölgelerin etkisini beslemek için yeni stiller ekleyin

çok-zarif-oturma odası
Bir odanın ana stili, bir ortamın en temsili özelliklerini tanımlar. Örneğin, bir senaryo çağdaş estetik düz hatlarıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte, bir ana teklifin varlığı, arka planda diğer dekoratif vurguları birleştirme olasılığını bırakmaz.

Evin dekorasyonunu tamamlamak için ne gibi önlemler almak istiyorsunuz?

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu