Dekorasyon Örnekleri

Evde bol ışıklı köşeler oluşturmak için 6 fikir

arka planda-pencereli oda

Işık ev dekorasyonunun en önemli unsurlarından biridir. Bu nedenle birçok reform projesi, sıcaklığıyla öne çıkan belirli alanların yaratılmasına vurgu yapıyor, konfor ve sağlıklı yaşam. Mülkün estetiğini dönüştürmek ve doğal ışığın rolünü geliştirmek istiyorsanız size altı fikir sunuyoruz.

1. Reform önerisi: entegre bir balkon

evde balkona entegreEvin iç mekanıyla tamamen uyum sağlayan bir balkonla ferahlığı pekiştirmek ister misiniz? Entegre bir balkon dikkate alınması gereken bir tekliftir. Ancak reform sürecine başlamadan önce gerekli tüm izinlerin alınması şarttır. O balkon Açık alanın parlaklığını korur ve evdeki güvenlik düzeyini artıran bir muhafaza aracılığıyla mükemmel bir şekilde sınırlandırılmıştır.

2. Pencere kenarında okuma köşesi

-okuma-köşeli-oturma odası

Dekorasyon aynı zamanda ev rutinine entegre edilmiş bir alışkanlık olarak okuma deneyiminin keyfini çıkarmanın da anahtarıdır. Yani mekandaki pencerelerden birinin yanına edebi bir dokunuşla bir köşe tasarlayabilirsiniz. yaşam yeri. Eğer çok romantik bir teklif arıyorsanız bank çerçeveleme imkanınız da olabilir.

Ancak kadife koltuk gibi kompozisyonla mükemmel uyum sağlayan birçok başka koltuk da var. Alan iki veya üç okuyucuyu bir araya getirebilir. Bu durumda ortamı bir koltuk veya birkaç nefes gibi diğer unsurlarla donatmak uygundur.

3. Salondaki ayna

evin salonundaki ayna

Salon, evin netliğini arttırmak için farklı ışık kaynakları alması gereken odalardan biridir. Genellikle penceresi olmayan bir köşedir. Ve yine de parlaklık açık renklerin ön plana çıkması, pervazlı kapılar ve aynalı dekorasyonuyla en iyi halini gösteren bir ortamın baskın notası olabiliyor. Büyük bir aynanın evin girişine netlik, derinlik ve güzellik kattığını unutmayın.

4. Yarı açık mutfak

oturma odası ve mutfak-karanlıkta-dekore edilmiş mobilyalar

Genellikle mutfak reformunda ortak bir soru ortaya çıkar. Açık odaların projeksiyonunun ötesinde, bazı sahipler odayı oturma odasına bağlamanın dezavantajları nedeniyle bu seçenekten kaçınmayı tercih ediyor. Örneğin yaşam alanı seslerle ve kokuyor mutfaktan geliyor.

Bu nedenle evlerde galip gelen bir ara nokta var: Endüstriyel tarzda kapalı bir yarı açık mutfak, çekici bir estetik öneridir. Bu sayede söz konusu bariyer her iki alan arasındaki görsel sürekliliği arttırmaktadır.

5. Pencerenin yanında bulunan mutfak veya yemek odası masası

pencerenin yanındaki mutfak masası

Işık, günün en önemli anlarından bazılarında özel bir önem kazanır. Örneğin, bir aile yemeği sırasında. Konumu masa Mobilyanın perspektifini dış ortamın görüşleriyle uyumlu hale getirmek çok önemlidir. Öte yandan önemli bir görsel etki sağlayan bir dekorasyon fikri: odanın daha büyük görünmesini sağlar.

6. Bol ışıklı bir çalışma alanı

bol-ışıklı-çalışma alanı

Son olarak, konsantrasyon ortamında ışık önemlidir. Bu nedenle çalışma alanında oldukça fazla bulunmaktadır. Dilerseniz diğer ihtiyaçlarınızı da karşılayacak çok yönlü bir ortam yaratabilirsiniz. Örneğin, bir tane seçin rahat masa el sanatları projeleri yapmak, gazete okumak veya diğer sınıf arkadaşlarıyla işbirliği içinde ekip olarak çalışmak.

Doğal ışık bir evdeki en değerli kaynaklardan biridir. Bu nedenle dekorasyon veya reform sürecinde daha fazla önem kazanır. Büyüleyici köşeler yaratmak için ideal bakış açısını sunduğunu unutmayın.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu