Bahçe Fikirleri

Evde kentsel ormanınızı inşa etmek için 5 iç mekan bitkisi

İç mekan bitkileri, dekorunuza uyum sağlamak için harikadır. Çok sevdiğimiz ve bakımı kolay doğanın dokunuşunu getiriyorlar. Evin içine yerleştirmeye daha uygun olanları seçtiğiniz sürece. Artık evde uzun süre kalmak daha hoş alanlar gerektirdiğinden, bitkiler daha önemli hale geldi. Bir kez daha iç mekanların, özellikle “kentsel junga” tarzında kahramanlarıdırlar. Bitkileri sever misin? Bu sefer size dayanmaları için 5 harika seçenek anlatıyoruz.

İç mekan bitkilerinin kraliçesi: Potus

İç bitki yemi

Potus veya Potos olarak bilinen bu gerçekten harika bir bitkidir. Fazla güneş olmayan alanlar için ideal. Ama özellikle bakımı için çok fazla zamanı olmayanlar için. Çünkü bu çekici ama alçakgönüllü bitki neredeyse hiçbir şey istemiyor. Bir rafa koyabilirsiniz ve çok az sulandığında çoğalacaktır. Her zaman muhteşem görünür ve çok talepkar olmasa da yaprakları seviyorsanız mükemmeldir. Çünkü Potus her zaman renkli yapraklarla doludur.

Söylediğimiz gibi, bakımları asgari düzeydedir. Elbette, ısrar ederseniz, daha da fazla görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kolayca oynayabilirsiniz. Sulama konusunda endişelenmeyin, diğer bitkilerin aksine ona her zaman su vermek zorunda değilsiniz. Zemine zar zor dokunur ve kuruduğunda su birikintilerine neden olmadan sulayın. En popüler asma bitkilerden biri olarak raflarda ve yüksek mobilyalarda iyi sonuç verir.

Gökyüzü Monstera için sınırdır

Monstera kapalı bitki

Adem Kaburga olarak da bilinen bu bitki yoğun yeşil yapraklara sahiptir. Yumuşak tonlarda da bulunabilirler. Monstera büyür ve büyür çünkü dağcıların kraliçesidir. İstediğiniz yöne tırmanabilmesi için bir öğretmene ihtiyacı var. Duvarlarda herhangi bir destek varsa istediğiniz kadar tırmanacaktır. Bu çekici bitki ile temiz hava ve güzel yeşille dolu muhteşem odalar yaratın.

İdeal bir iç mekan bitkisi olarak fazla sulama gerektirmez. Zaman zaman ılımlı sulamalarla tatmin olur. İdeal olarak, toprağın kuru olup olmadığını kontrol edin ve varsa sulayın. Güneşe ihtiyacı yok ve fazla aydınlatmaya da ihtiyacı yok çünkü çok az şeyle harika görünüyor. Dolaylı ışık aldığı iç mekanlar için mükemmeldir. Ancak bu küçük alanlar için değil, çünkü bu bitki büyüdükçe çok fazla yer kaplıyor.

Girişte, mutfakta, istediğiniz her yerde Sansevieria!

ev bitkisi sansivieria

Evde sahip olunabilecek en pratik bitkiler arasında bu 2021’i kazanan bitki Sansevieria’dır. Yeni bir bitki değil çünkü onu her yerde gördük. Yarı gölgede olduğu kadar gölgede de yetişmesi muazzam bir avantaja sahiptir. Aşık olacağınızdan seçim yapabileceğiniz çok fazla çeşit var. Her alanda mükemmeldir çünkü bazı çeşitlerin orta büyüklükte sapları vardır. Daha uzun olanlar ve ayrıca çok küçük çeşitleri var. Hangisini seçerseniz seçin, iyi gelişecek ve evin herhangi bir köşesinde güzel görünecektir.

Neredeyse hiç sulama gerektirmez, bu nedenle çok fazla boş zamanı olmayanlar için idealdir. Gölgede olabileceği gibi yatak odasının yanı sıra oturma odasına da yerleştirilebilir. Çünkü bu geceleri odalara oksijen sağlayan bitkiler. Bu yüzden yatak odası için iyi bir seçimdir. Birkaç çeşit seçin ve evde bir orman yeşili köşesi oluşturun.

Küçük iç mekanlar için: Aloe Vera

aloe vera iç mekan bitkisi

Aloe Vera’nın genellikle çok ya da az büyüyen birçok çeşidi vardır. Sahip olduğunuz alana göre size en uygun olanı seçin Etli ailenin bir bitkisidir ve fazla sulama gerektirmez. Özellikle sonbaharın soğuk günlerinde ve ilkbaharda suya çok az ihtiyaç duyarsınız. Gölgede olduğu gibi güneşte de aynı şekilde yerleştirilebilir. Çeşitliliğe bağlı olarak odanın bir köşesine yerleştirmek mükemmeldir. Ayrıca yemek odası masasında veya yatak odasında küçük tencerelerde.

İç mekanlar için çekici ve ideal olmasının yanı sıra birçok kullanım alanına sahiptir. Dallarında bulunan jel genellikle hem cilt hem de saç için ev yapımı maskeler için mükemmeldir. Aynı zamanda yanıkların tedavisinde de faydalıdır. Sulu bir bitki olduğu için çok sulamamalısınız yoksa kökleri zarar görür.

Evin içinde ve Brezilya’dan bir ağaç

kapalı bitki brezilya ağacı

Bu bir başka popüler iç mekan bitkisi olan Brezilya ağacıdır. Odanın bir köşesine yerleştirebileceğiniz küçük bir ağaç olmanın güzelliğine sahiptir. Biraz dolaylı güneş ışığına ihtiyaç duymasına rağmen güneşe ihtiyacı yoktur. İyi aydınlatılmış ortamlarda olmalıdır. İnce yapraklı dracans ailesinin bir parçasıdır. Bakımı için toprağın kuru olduğunu fark ettiğinizde sulamanız yeterli olacaktır. Suyun sular altında kalmasını tamamen önlemek gerekir.

bitkilerin içinde

İç mekanlarda mükemmel şekilde çalışacak daha birçok bitki var. Sevdiğimiz orman görünümünü yaratan birçoğunu toplayabilirsiniz. Bitkilerle süsleyerek evde rahat ve sağlıklı ortamlar yaratmanın çok kolay olduğunu zaten biliyorsunuz. Ayrıca salon avuç içi, spatiphiles, kurdeleler, ficus ve çeşitlerine dikkat edin. Renkleri, şekilleri ve boyutları çok çeşit olan kaktüslerin yanı sıra. Bunlar çok az su gerektirir, sadece iki haftada bir. Ve kışın ayda bir yeterli olacaktır. Ancak ideal yerinin pencere kenarı olduğunu unutmayın.

kapalı bitki kaktüs

Evde kentsel ormanınızı inşa etmek için 5 iç mekan bitkisi konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu