Boya Renkleri

Eviniz için meyveli renk paletleri

İlham almak için doğaya bakılabileceği sıklıkla söylenir. Bu, özellikle eviniz için boya renkleri seçerken geçerlidir.
Bu meyveli renk paletlerinin farklı odalarda ne kadar harika uyum sağladığna şaşıracaksınız. Göz önünde bulundurulması gereken, normalde bir meyveyle ilişkilendirdiğimiz renk olan yalnızca bir meyvenin ana rengi değil, farklı tonlar ve eşlik eden renklerdir.

Meyve renkleri

Bu dokuz meyveli renk paletinden birini seçin:

1. Yaban mersini

Bir yaban mersini paleti, koyu pembe dokunuşlarla koyu mor ve mavi tonlarından oluşur. Bu serin palet, iyi aydınlatılmış, sıcak yaşam alanlarında iyi çalışacaktır. Palet çarpıcı kombinasyonlara izin verdiği için evinizdeki cesur vurgulu duvarlar için de harika bir renk seçeneğidir.

2. Ahududu

Bu, kızınızın yatak odası için hayalindeki renk paleti. Pembe ve kırmızının farklı tonları onu eğlenceli ve mutlu bir renk seçimi haline getiriyor. Ahududu renk paleti de dramatik bir mutfak için bir seçenektir, ancak onu ağırlıklı olarak gri ve beyaz duvarlarla koordine etmeye çalışın.

3. Ananas

Ananas renk paletindeki yeşil ve turuncunun zıt renkleri, bir giriş holü için iyi çalışabilir. Yeşilin sakinleştirici doğası ile portakalın neşeli doğası sıcak bir atmosfer yaratır. Bu paletin sarıları, içeri giren güneş ışığı hissi verir ve gölgeli alanları aydınlatır.

4. Kayısı

Bir kayısı renk paleti, pembe, turuncu ve sarının güneşli kombinasyonunu içerir. Bu renk kombinasyonu, bir sıcaklık enjeksiyonuna ihtiyaç duyan serin ve karanlık odalar için mükemmeldir. Bu samimi palet, zarif bir şekilde kullanıldığında, daha hafif nötrlerle eşleştirildiğinde yemek odası alanında iyi çalışabilir.

5. Kızılcık

Zengin kırmızılar ve pembeler, canlı bir yemek alanı için ideal olan kızılcık renk paletini oluşturur. Bu büyüleyici palet, her alana enerji ve heyecan katar, bu nedenle eğlence alanları için mükemmeldir.

6. Karpuz

Bir karpuz renk paleti, esasen koyu mor lekelerle kırmızı ve pembenin farklı tonlarından oluşur. Mutfakta veya evinizin donuk bir alanında vurgulu bir duvar için kullanın. Örneğin çok açık pembe duvarlar, derin morumsu dolaplarla güzel bir kontrast oluşturur.

7. Çilek

Çilek paletinin sarıları, yeşilleri ve kırmızıları ile çalışacağını düşünmezsiniz, ancak aslında bir mutfak veya açık hava eğlence alanı için lezzetli bir kombinasyon. Sarıları ve yeşilleri kırmızı vurgulu baskın renk olarak kullanın veya tam tersini deneyin.

8. Şeftali

Sarı ve kırmızının açık tonlarında bir şeftali paleti ile hayat sadece şeftali gibidir. Bu iyimser şema, evinizdeki herhangi bir nötr alanı canlandıracak ve sade, kırsal bir his için harika bir renk karışımıdır.

9. Böğürtlen

Böğürtlen paleti, koyu maviler, pembemsi kırmızılar, zeytin yeşili ve açık şeftali ile ilgi çekici bir palettir. Çarpıcı bir yatak odası için kusursuz bir seçim olan sofistike ve gizemli bir renk karışımı.

Umarım bu dokuz meyveli renk paleti, eviniz için size bazı fikirler vermiştir. Bu paletler farklı odalar için önerilmiş olsa da aslında evde nerelerde kullanılabileceğinin bir sınırı yok. Hayal gücünüzün vahşileşmesine izin verin.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu