Her Telden

Evinizde yapabileceğiniz 8 boşluk hatası

küçük alanları dekore etmek

Küçük alanların tasarlanması ve dekore edilmesi söz konusu olduğunda, çoğu insan temel kuralları bilir. Biraz süsleyin ve mobilyaların ölçek seviyesinde uyduğundan emin olun. Küçük bir odanın her santimetresinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyor olabilirsiniz, ancak farkına varmadan tam tersini yapıyor ve boşluk hataları yapıyor olabilirsiniz!

Küçük bir alan tasarlamanız gerekiyorsa, genellikle neredeyse farkına varmadan yapılan bazı boşluk hataları olduğunu düşünmeniz gerekecektir. Bunlardan kaçınmak ve böylece evinizin her köşesinden daha iyi yararlanabilmek için bu boşluk hatalarını bilmek gerekir.

Çok fazla şey saklıyorsun

Küçük alan söz konusu olduğunda, tüm depolama alanı iyi bir depolama gibi gelir. Eşyalarını düzenli ve düzenli tutacak bir yere ihtiyacın var, değil mi? Ancak sepet veya kutu gibi şeyleri saklamak için çok fazla alana sahip olmak … bir odayı olduğundan daha küçük hissettirebilir.

“Daha azı daha fazladır” düsturuna odaklanmanız ve sadece gerçekten ihtiyacınız olan şeye sahip olmanız daha iyidir. Eşyalarınızı mobilyalarda görünmeyecek şekilde saklayın ve deponun odalarınızda çok fazla olmasını önleyin.

iyi dekore edilmiş küçük mutfak

Küçük mobilyalarınız var

Bir odanın ölçeğine uygun mobilyaların seçilmesi önemlidir. Küçük bir çalışmada aşırı doldurulmuş bir kanepe daha küçük hissettirebilir. Fakat çok fazla küçük mobilya parçası aynı etkiye sahip olabilir.

Bazı durumlarda, büyük bir parça kilim gibi birkaç küçük parçadan daha geniş hisseder. Büyük çapa parçalarını tercih edin ve alanınızı daha büyük hissettirmek için özel yapım mobilyaların keyfini çıkarın.

Işığın gücünden mahrum kalıyorsun

Aydınlatma bir zorunluluktur ve burası insanların alan hatası yaptığı başka bir alandır. Kimse küçük bir odada sinir bozucu kablolara takılmak istemez. Karanlık köşeler bir odayı olduğundan daha küçük hissettirebilir, bu nedenle büyük bir görsel etki için küçük bir alanın her santimini aydınlatmak için vurgulu aydınlatma kullanın ve tüm bu sinir bozucu kabloları gizleyin!

iyi dekore edilmiş oda

Bütün mobilyaları duvara yasladın

Tüm mobilyaları küçük bir odanın duvarlarına koymak akıllıca bir numara olabilir, ancak her zaman işe yaramaz. Garip tasarımlar ve sınırlı tasarımlar için yapılabilir. Dar masalara izin vermek veya arkadaşlarınız veya ailenizle sosyalleşmek için daha iyi bir düzen sağlamak için kanepeleri duvarlardan uzaklaştırmayı düşünün. Odanın merkezi biraz daha küçük gelebilir, ancak harika tasarım noktaları ve daha iyi görsel estetik elde edeceksiniz.

Tek renk ile süsleyin

Açık renklerin bir odayı büyük ve koyu renklerin bir odayı küçük hissettirdiğini muhtemelen duymuşsunuzdur. Ancak küçük bir alanın hissetme şekli muhtemelen renkten çok doku ile ilgilidir.

Renk, özellikle evin geri kalanıyla birlikte görüntülendiğinde yalnızca dalgalı ve kopuk olabilir. Bunun yerine, tek renkli renkleri evinizde tutun ve ana tasarım stratejiniz olarak dokuyu kullanın. Ahşap ve tekstiller, küçük bir odayı kutsamadan ona karakter katar.

Boşluğu kırıyorsun

Bir odayı daha büyük hissettirme çabalarınızda, tam tersini yapıyor olabilirsiniz. Küçük mobilyalar, koyu vurgulu renkler veya hassas kumaşlar ve perdelerle küçük bir alanı yıkmak, gözü otomatik olarak daha şekilli bir odaya getirir. Bunun yerine, göz hattınızı olabildiğince akıcı tutun. Odayı evinizin geri kalanıyla birlikte düşünün ve alanı bölen mobilya ve aksanlardan kaçının.

iyi kullanılmış alana sahip yatak odası

yakışıklı demasiado

Genel olarak iç tasarımda yaygın bir hata – kesinlikle çok fazla iyi bir şey olabilir. Küçük bir alanın her santimini “tasarlamak” için baskı hissetmeyin. Birkaç masayı boş bırakmak ya da yastıklı bir kanepe en ilginç seçenek olmayabilir, ancak size görünürde biraz nefes alma alanı sağlar. Bu mola, fazladan alan yanılsaması sunabilir. Bu, en yaygın küçük alan hatalarından biri için kolay bir düzeltmedir.

Kalmanın potansiyelini görmüyorsun

Bu, en üzücü uzay hatalarından biridir. Küçük odalar ve alanlar genellikle evin kullanılmayan odalarına veya köşelerine indirilir. Fakat Doğru tasarım ile evinizin her alanı, görkemli olmasa da işlevsel olabilir.

Küçük alanlardaki potansiyeli düşünün. Küçük olduğunu düşündüğünüz şey, okumak için rahat bir yer veya sabah kahvenizin tadını çıkarmak için harika bir yer olabilir. Flörtün boyutuna bakın ve o yerden nasıl keyif alabileceğinizi düşünerek yaratıcılığınızı daha küçük alanlarınızda çalıştırın.

 

Evinizde yapabileceğiniz 8 boşluk hatası
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu