Dekorasyon Örnekleri

Evinizi korunmuş çiçeklerle dekore edin

Korunmuş çiçekler, evin herhangi bir köşesini süslemek için mükemmeldir. Bozulmamaları veya ölmemeleri gibi büyük bir avantaja sahipler, ancak uzun süre dayanıyorlar, görünüşlerini pratik olarak taze çiçeklerle aynı şekilde koruyorlar. Onlarla evinizin dekorasyonuna özel bir dokunuş katmak için buketler, taçlar ve her türlü süs eşyası oluşturabilirsiniz. Burada, yılın her ayı çiçeklerin tadını çıkarabilmeniz için size avantajlarını ve bakımlarını gösteriyoruz.

Korunan çiçekler nelerdir?

Kaynak: Shutterstock

Tedavi farklı olduğu için korunmuş çiçekler kurutulmuş çiçekler değildir. % 100 doğal çiçekler olup, kesildikten sonra bir koruma süreci (liyofilizasyon) ışığa ve suya ihtiyaç duymadan taze oldukları gibi görünmelerini sağlamak için.

Bu tedavide öz suyu ve suyu koruyucu bir sıvı ile değiştirin. Amaç, doğal özelliklerini korurken mümkün olduğu kadar uzun süre bozulmadan kalmalarını sağlamaktır.

Koruma yöntemi korunmuş çiçeklerin kokusunu ortadan kaldırmaztıpkı taze çiçekler gibi saklıyor ve koruyorlar.

Kaynak: pinterest

Çiçeğin rengine gelince, aldığı doğal ışık miktarına bağlı olarak onu kaybedecek, ancak doğal çiçeklerde olduğu gibi solmayacaktır.

Toksik değiller insanlar veya hayvanlar için, böylece evinizi onlarla birlikte endişelenmenize gerek kalmadan dekore edebilirsiniz.

Bu tür çiçeklerin en büyük erdemi, güzelliğini üç ve beş yıl koru çeşitliliğe göre. Bu nedenle taze çiçeklerden daha pahalı olsalar da zamanla daha karlı olurlar.

Korunan çiçeklerin bakımı

Kaynak: Hint aşkı

Korunan çiçekleri mükemmel durumda tutmak için ihtiyaç duydukları bakımı bilmelisiniz:

Doğrudan güneş ışığından kaçının Bunları daha uzun süre iyi durumda tutmak çok önemlidir. Güneşe maruz kalmaları uygun değildir, bitki dokularının gliserinle dolu olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle taze çiçeklerde olduğu gibi güneş ışığına gerek yoktur.

Kaynak: pinterest

Bir diğer önemli husus ise onları nemli bir ortama koymayın. Nem onları çürüttüğü için, bu tür çiçeklerin diğer büyük düşmanıdır. Bu nedenle kuru bir yere yerleştirilmesi gerekir.

Hava akımı ve Isı kaynakları radyatörler veya ampuller gibi onlar da onları sevmiyor ve dayanıklılığını etkileyebilirler.

Korunması için önemli bir husus, tozu temizlemek ara sıra nemli bir bezle ve çok dikkatli bir şekilde. Toz, yaprakların ve yaprakların yapısına zarar verebilir.

Kaynak: Salon çiçekleri

Dikkatli olmalısın çiçekleri veya yaprakları ezmeyin onları temizlerken. Bu tür çiçeklerin taze çiçeklerdeki esnekliğe (özleri olmadığı için) sahip olmadığını unutmayın.

Bir başka önemli bilgi parçası da onları suya koymaihtiyaç duymadıkları ve nem onları çürüttüğü için.

Dekorasyonda korunmuş çiçekler

Kaynak: pinterest

Çiçeklerin uzun süre mükemmel durumda kalması için mükemmel yeri bulduğunuzda, güzel kombinler yaratmanın zamanı gelmiştir.

Verilen başka renklerde boyanabilir Evinizin dekoratif tarzına mükemmel uyum sağlayan birçok kombinasyon oluşturabilirsiniz. Buketler, kronlar, korsajlar oluşturabilir ve büyüklüğüne göre oturma odası, hol, yatak odasına yerleştirebilirsiniz.

Kronlar bir trend iç dekorasyonda ve ideal bir dekoratif kaynaktır. romantik ve bohem atmosferler. Ayrıca rustik dekorda harika görünüyorlar.

Kaynak: Salıncaktaki çiçekler

Korunan çiçekler harika görünüyor eski kil vazolar veya pirinç. Başka bir çözüm de doğal elyaf sepetler ve hasır.

Bu tür çiçekler, bir sehpa veya salondaki antika bir şifoniyer için mükemmel bir dekorasyondur.

Zafer veren kombinasyonlar, pastel renklerdeki neşeli renkler veya küçük kır çiçekleriyle tezat oluşturan buketlerdir. Koyu sarı ve yeşil gibi renklerde monokromatik buketler de moda.

Kaynak: xn – pequeareposteria-bub

Korunan çiçeklerin kendine has özellikleri nedeniyle her defasında Gelinlerin bu tür çiçekleri seçmesi daha yaygındır düğünleriniz için. Uzun süre saklayabileceğiniz ve ev dekorunuza dahil edebileceğiniz güzel bir hatıra olacaklar.

Tüm yıl boyunca çiçek

Kaynak: Salıncaktaki çiçekler

Korunan çiçekler, gerekli özenle mükemmel durumda uzun süre dayanabilir. Suyu değiştirmek ve çok güneş alıp almamak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Sadece onları yerleştiriyorum sıcak bir yer doğrudan güneş ışığı almadığını veya yakınlarda cereyan veya ısı kaynakları bulunmadığını.

Kaynak: yenilikler

Bu tür çiçekler, herhangi bir alanı vurgulayın neşesi ve güzel renkleriyle evin Yılın herhangi bir zamanında evinizi çiçeklerle doldurabilirsiniz.

Evi süslemek için korunmuş çiçekler hakkında ne düşünüyorsunuz? Evdeki herhangi bir alanı dekore etmek için büyük avantajları vardır ve ayrıca mükemmel durumda uzun süre dayanırlar.

Evinizi korunmuş çiçeklerle dekore edin konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu