Dekorasyon Örnekleri

Evinizin dekorasyonunu denemek için 7 ipucu

evde-yastıklı kanepe

Evinizi dekore ederken denemeler yapmak yeni şeyler keşfetmenize yardımcı olabilir ihtimaller bunlar artık gözlerinizin önünde fark edilmiyor. Decorau.Com’da size etrafınızı saran çevrenin potansiyelini ortaya çıkarmanın anahtarlarını veriyoruz.

1. Kromatik perspektif: renklerle oynayın

kanepe ve perdeler

Kuşkusuz oturma odası, yatak odası, mutfak veya evin herhangi bir köşesini oluşturmak için seçilen tonlar, bir ortamın kromatik perspektifiyle dönüştürülmesinin anahtarıdır. iki veya üçünü karıştır renkler farklı, güzel kombinasyonlar oluşturun. İsterseniz görsel sürekliliği güçlendirmek için önemli bir öğeyi ortak bir konu olarak kullanın.

2. Çiçek dekorasyonuyla denemeler yapın

evde-çiçek-dekorasyonu

Tek başına bir yerin imajını tamamen değiştirebilecek kaynakları kullanın. Çiçek dekorasyonu sadece doğal tekliflerle değil aynı zamanda yapay buketlerle de oynamanıza olanak tanır. Buna karşılık sete değer katan farklı aksesuarları kullanabilirsiniz: yer vazoları, küçük vazolar, hasır sepetler… Öte yandan bir mekana mevsimsel bir bakış açısı basmak istiyorsanız, bulunduğunuz mevsime ait teklifleri seçin.

3. Alan dağıtımını değiştirin

yatak odasında gömme dolap

Ev dekorasyonuyla denemeler yapmak aynı zamanda ortamın dağılımındaki yeni olanakları görselleştirmek anlamına da gelir. Belki yer değiştirebilirsin yardımcı mobilya Belirli bir noktada yer kazanmak için. Belki aynı yönde hizalandığında güzel bir bütün oluşturacak iki farklı parçayı bir araya getirecek yeni bir kombinasyon düşünebilirsiniz.

4. Dengeyi güçlendirmek için simetriyle oynayın

endüstriyel tarzda dekorasyon

Simetri yoluyla deneyler yapmak, evinizdeki en önemli alanlarda dengeyi, uyumu veya sakinliği vurgulamanıza yol açabilir: oturma odası, yatak odası veya salon. Bir odak noktası etrafında ayna gibi tekrarlanan görsel bir desen oluşturur. kanepebir şömine, bir sütun (veya görsel olarak vurgulamak istediğiniz başka herhangi bir malzeme).

5. Tamamlayıcıların ve aksesuarların varlığını güçlendirin

evin-oturma odasındaki-aydınlık perdeler

Ev dekorasyonunda tamamlayıcılar ve aksesuarlar olmazsa olmazdır. Bu nedenle yemek odasında, yatak odasında veya oturma odasında tekstillerle oynama imkanınız var. Örneğin yastıkları seçin şekiller, kanepeyi güzelleştirmek için farklı tonlar ve baskılar. Tamamlayıcılar ve aksesuarlar, bir ortamı kromatik perspektifle dönüştürmenize olanak tanır, ancak aynı zamanda dokulara ve hislere de odaklanabilirsiniz. İyi düzeyde konfor ve refah sağlayan yüzeylere öncelik verin.

6. Dekorasyonla ilgili denemeler yapmak için 3 kuralını kullanın

evde-kanepede-minderler

3 kuralı, üç unsurdan oluşan güzel kompozisyonlar aracılığıyla bir evin estetiğinde yenilik yapmak için çok basit bir öneri sunar. Örneğin bir masayı, bir duvarı veya ara sıra bir mobilyayı süslemek için bu dekoratif yaklaşımı kullanabilirsiniz. Simetrik perspektif eşit unsurları vurgularken, 3 kuralı tek sayıların çekiciliğini yansıtıyor.

7. Ekip olarak dekorasyon yapın

oturma odasında kahverengi kanepe

Ev dekorasyonunu denediğinizde yaratıcılığınızı geliştirmeniz tavsiye edilir. Ekip işbirliği sayesinde yaratıcılık daha da artırılır. Sonuç olarak, çift veya aile olarak bir mekan planlarken, beyin fırtınası yoluyla her birinin inisiyatiflerine ses ve görünürlük kazandırmak tavsiye edilir. Bu ilk ilham, bazı alternatifleri bir kenara bırakıp çevreyi güzelleştiren diğer formüllere öncelik vermek için bir temel sağlıyor. Aynı şekilde, oluşturmak için mesleki kriterleri aramak da mümkündür. boşluklar çok fazla kişiliğe sahip.

Evinizi dekore etmeyi denemek ister misiniz? Renkler, stiller, hacimler, oranlar, desenler ve kaliteli malzemelerle oynayın. Aynı şekilde evdeki diğer temel malzemeleri de unutmayın: boş alan veya köşelerdeki dekorasyon.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu