Dekorasyon Örnekleri

Daire ve Evlerde Sık Sık Yapılan Küçük Tadilatlar!

Daire ve evlerde sıkça yapılan küçük tadilatlar, yaşam alanınızı yenilemenin etkili bir yoludur. Yeni boya, değişen aydınlatma, pratik depolama çözümleri, modern kapı kolları gibi detaylarla evinizi güncelleyebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler yaratın!

a-şömineli-oturma odası

Daire ve evlerdeki değişim ve gelişim süreçleri genellikle küçük tadilatlarla ortadan kaldırılır. Decorau.Com Dekor blogunda yaygın örneklerden bir seçki gösteriyoruz.

1. Küveti duşla değiştirin

duş için değiştirme banyosu

Erişilebilirliği artırmak ve banyodaki engelleri kaldırmak isteyen kişiler tarafından en sık talep edilen tadilatlardan biridir. Bununla birlikte, diğer hedef ve tercihlerle de uyumlu bir önlemdir. Örneğin, bu önlem daha sürdürülebilir bir yaşam tarzını yansıtmaktadır.

2. Balkon ve terasların kapatılması

teras muhafazası

Açık alanlar özellikle yaz aylarında büyük önem taşır. Bununla birlikte, bir mülkün bulunduğu çevreye bağlı olarak, balkon ve terasların faydasını artırma isteği vardır. Bu şekilde çatı kaplama sistemleri, aydınlıktan ödün vermeden çevreyi sınırlandırır.

Bu, dış alanı daha konforlu hale getirir, yeniden keşfeder ve evin içini genişletir. Bir balkon veya teras bir komşu topluluğuna entegre edildiğinde, yatay mülkiyet yasasına uyulmalıdır.

3. Mutfakta bir ofis

mutfaktaki ofis

Mutfak ve banyo, bir evin en popüler iki odasıdır. Bu alanlardan birinin kapsamlı bir şekilde yeniden modellenmesi önemli bir yatırım gerektirir. Bu nedenle, mutfağı günlük ihtiyaçlara uyarlamayı mümkün kılan başka, daha spesifik değişiklikler de vardır. Bu bağlamda, ortak bir hedef vardır: bir ofisi bütün için daha fazla konfor sağlayacak şekilde entegre etmek. Diğer işlevlerle de uyumlu hale getirilebilen bir yemek alanı günlük kullanıma yöneliktir.

İlginizi çekebilir: Eski bir evi yenilemek için 6 ipucu

Sadece birkaç metrekarelik mutfaklara da entegre edilebildiği için bir mobilya önerisi basittir. Örneğin, birkaç yüksek tabureli bir bar kurmak mümkündür.

4. İç kapıları değiştirin

koridordaki kapılar

İç kapılar önemli bir dekoratif işleve sahiptir. Bu nedenle her oda için seçilen tasarım, pratik işlevinin ötesinde mülkün estetiğine entegre edilir.

Buna ek olarak, bir veya daha fazla kapının modifikasyonu, ışık elde etmek veya birkaç santimetre eklemek için bir çözüm bulmak gibi diğer özel hedeflerle de uyumlu olabilir. İkinci durumda, sürgülü kapı genellikle mevcut ortamın optimize edilmesinin tavsiye edildiği yerlerde seçilir.

5. Duvar kağıdını duvarlardan çıkarın

beyaz duvarlı oturma odası

Dekorasyonlar evlerdeki zemin ve duvarları vurguluyor. Bildiğiniz ve gözlemleyebileceğiniz gibi, bu alanda trendler değişiyor. Eskiden duvar süslemelerinin yarattığı etkinin yanı sıra, artık düz duvarları ön plana çıkarmak için bu süslemeleri kaldırmak da yaygın.

6. Gömme gardırobunuzu yenileyin

gömme dolap

Gömme gardırop, estetiği ve iç kapasitesi arasındaki mükemmel denge ile karakterize edilir. Yatak odası gibi ana odaların bir bölümünü tek başına döşeyebilen bir öneridir. Gömme bir gardırobun yenilenmesi evlerde yaygın bir işlemdir.

7. Apartmanların ve evlerin duvarlarını boyayın

kız-duvarları-boyar

İç mekanın bakımı, bakımı ve korunmasını iyileştiren çeşitli görevler vardır. Bu nedenle evin boyanması sadece en yaygın görevlerden biri değildir, aynı zamanda evin genel olarak yeniden modellenmesini de beraberinde getirir. Bu bir dönüm noktasıdır çünkü çevreyi canlandırır. Sonuç olarak, dekorasyonun bir parçası olan mobilya ve aksesuarlar da güncellenmiş bir senaryoya entegre edilir.

Yılın son aşamasında, evi güncellemek için evde bazı reformlar planlamak yaygındır. Aslında, işlevsellik, estetik ve değer açısından çevre üzerinde olumlu etkisi olan küçük değişiklikler vardır.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu