Dekorasyon ÖrnekleriFaydalı Bilgiler

Özel Evlerin İnşaat Teknolojisinde 11 Trend

Özel evlerin mimari ve inşaat teknolojisindeki hangi trendlerin artık popüler olduğunu öğrenin!

Özel evlerin modern yapımında her zaman trendler vardır. Yaşam kalitemizi artıran teknolojik olanlar, yerleşim düzeni, cam veya dış tasarım dahil.

Özel Evlerin İnşaat Teknolojisi Trendleri

Şehir evleriÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Banliyölerde, evlerin yapımında en göze çarpan ve özgün eğilim, Avrupa’daki bir dairenin fiyatına bahçeli kendi evinizi almanızı sağlayan şehir evleridir. Şehir evleri 60 metrekare alana sahip olabilir ve 350 metrekareye kadar iki veya üç odadan oluşabilir ve tam yazlık olabilir. Şehir evinin ortalama alanı, üç yatak odası ve geniş bir mutfak-oturma odası olan bir ev için 120 metrekaredir.

Alman ev tasarımlarıÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Kasaba evlerinin yanı sıra, 80-180 m2 alana sahip Alman projelerine göre çatı katı olan evler de popüler. Son çatı katı seçeneğidir – en pratik, evin geniş bir alanını iyi bir fiyata elde etmenizi sağlar.

Alman projeleri, modern bir tarzda cephe, dormers, beyaz veya hafif dış cephe ve oturma odası ve yemek odasından terasa açılan sürgülü kapılar ile kolayca tanınabilir. Genel olarak, böyle bir evin görünümü çok özlüdür.

Özel ev mimarisinde sofistike klasik stillerÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Modern Avrupa bölgesinde “İkinci İmparatorluk”, Klasisizm, Barok gibi stiller şimdi yeni bir doğum yaşıyor. Modern bir cam formatı ve teknolojik bir dolgu ile tamamlanırken, stilin tüm kurallarına göre tam ve gerçekçi bir uygulama için oldukça büyük bütçelere sahiptirler.

Dış tasarımda tuğla konstrüksiyon ve İngiliz tarzıÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Gelişmiş klasik stiller, premium segmentin daha karakteristik özelliğidir. Ancak İngiliz tarzı, business class’ta banliyö inşaatının gerçek bir alternatifi haline geldi. Tuğla, Avrupa’da çok popüler bir malzemeyken, İngiliz stili onu en zarif şekilde yüceltiyor.

Özel evlerin yapımındaki bir başka eğilim, ahşaptan yapılmış bir kulübenin inşaatı olarak düşünülebilir. Buna keresteden yapılmış evler, doğranmış kütükler, çerçeve evler ve bazı prefabrik seçenekler dahildir. Ahşap artık çok yaygın bir malzeme ve gelecek sezonda da öyle olacak.

Tahta evlerÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Son yıllarda giderek daha fazla aile ahşap evleri tercih ediyor. Doğru ahşap emprenye ve kaplama malzemelerini seçerseniz çevre dostudurlar.

Özel bir premium ev inşa etmede modaya uygun modern stillerÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Büyük evler için mevcut stiller (250 metrekare veya daha fazla alana sahip) modern ve minimalizmdir. Genellikle bu tarzda site, bahçe, teraslar ve iç mekanlar dekore edilmiştir.

Minimalizm, özel evlerin tasarımında çok popüler. Çevre dostu malzemelerin seçimine çok dikkat edilen eko-minimalizm de modadır.

Panoramik camÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Avrupa’da panoramik camların yaygın kullanımı, enerji tasarrufu ve sıcak cam formatı için yenilikçi seçeneklerden bahsetmemizi sağlıyor. Bu, iki odacıklı ve hatta üç odacıklı çift camlı bir pencerenin yanı sıra çeşitli markalı özel gelişmelerdir.

Enerji verimliliğiÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Avrupa’da bu moda sadece ivme kazanıyor ve Almanya’da “pasif ev” zaten konaktan daha popüler. Teknoloji daha pratik hale geliyor ve tüketici için – her şekilde daha ucuz ve daha uygun fiyatlı.

Enerji tasarruflu bir ev, eko-evin canlı bir örneğidir, çünkü gezegenimizin kaynaklarını korur ve aile bütçesini korur. Uzun yıllar boyunca maliyetleri düşürecek sistemlerin yalnızca bir kez kurulması gerekir.

Öneri: Yeni Yazlık Ev Dekorasyonu

İnşaat teknolojisi, belirli bir şirkete bağlıdır, ancak her şeyden önce, böyle bir ev, iklim koşullarımızda her zaman iyi olan ısı tasarrufu sağlar.

geri kazanım havalandırması

Evdeki mikro iklim, sakinlerin refahını etkiler. Geri kazanımlı havalandırma kurulumu, banliyö kulübelerinin sahiplerinin elektrikten tasarruf etmelerine ve projeye enerji verimliliği eklemelerine olanak tanır.

Geri kazanım, iç ortam havasının belirtilen parametrelere göre yeniden dağıtılmasıdır. Sıcak çift camlı pencereler, odayı tazelemek için doğal bir ışık akımına izin vermez, oksijen doygunluğunu sağlamak için bir besleme ve egzoz sistemi kurmak gerekir. Kurtarma ayrıca bu devrede elektrik harcamamanızı sağlar.

Kulübe ve düz çatılarÖzel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Özel mimarideki ana eğilimler arasında eğimli ve düz çatılar sayılabilir. Günümüzün minimalizm ve modern tarzdaki ev projelerinde bu tür çatılar daha sık kullanılıyor ve yakında meraktan vazgeçecekler. Gelecekte, Avrupa Bölgesi’nde, klasik ve ülke biçimindeki mevcut binalara benzer şekilde, fütüristik yazlık köyler kesinlikle ortaya çıkacaktır.

Açık plan

Özel Evlerin İnşaat Teknolojisinde Trendler

Mimarlar, özel evlerin yapımında çok popüler bir tekniğe dikkat çekiyor – açık plan mutfak, oturma odası ve yemek odası. Şimdi, yerleşim düzeninin benzer bir versiyonu sadece Alman tasarımlarına göre evlerde değil, aynı zamanda klasik konaklarda, keresteden ahşap evlerde ve diğerlerinde de kullanılıyor.

Bir kır evinde açık plan iyi bir fikirdir! Bir tasarımcı olarak deneyimlerime göre, mutfak, yemek odası ve oturma odasının aynı odada olması bir ailenin birlikte vakit geçirmesinin çok daha uygun olduğunu biliyorum.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu