Her Telden

Galler, Birleşik Krallık’ta ne göreceğinizi keşfedin

Galler'de görmek ne

Galler, Birleşik Krallık’ın bir parçasıdır ve görebildiğimiz en güzel kısımlardan biri. Bu güney bölgesinde bir gezi yapmak etkileyici bir şey çünkü muhteşem manzaralar ve güzel köyler buluyoruz. Çok korunaklı bir alan olduğu için çok sayıda kaleye sahip bir arazi olduğu kadar küçük ve şirin kasabaları ve nefesimizi kesecek manzaraları ile tanınır.

Kesinlikle buna değer Galler bölgesine bir gezi düşünün, çünkü bu alana aşık olacağız. Birleşik Krallık’taki en küçük milletlerden biri ama diğerlerini kıskanacak hiçbir şeyi yok. Galler’de ziyaret edilecek başlıca yerlerden bazılarını göreceğiz.

Cardiff, la sermaye

Cardiff'te görmek ne

Cardiff, Galler’in başkentidir ve bu nedenle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Birçok tadilattan geçmiş olmasına rağmen, Roma yönetimi döneminden kalma kalesiyle dikkat çekiyor. ve tarih boyunca uzantılar. Kaçırılmaması gereken Saat Kulesi ve Hayvan Duvarı’dır. Daha sonra en ticari ve canlı bölgesi olan Castillo mahallesini ziyaret edebiliriz. Ayrıca görülmeye değer, İngiltere’nin en büyük şehir parklarından biri olan, Taff Nehri boyunca yer alan güzel Bute Park’tır. Hediyelik eşyalar ve antikalar bulabileceğiniz güzel eski galeriler The Royal Arcade’i ziyaret edin. Tipik ürünleri ve Tarih Müzesi’ni görmek için Merkez Pazarı ziyaret ederek devam ediyor.

Swansea, ikinci şehri

Swansea Galler'de

Bu, Galler’in en büyük ikinci ve en önemli şehridir ve burayı ziyaret etmek için başka bir yer yapar. Merkezi, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra bombalanarak yeniden inşa edildi. Kale Meydanı’nı görebilir ve Oxford Caddesi’ni ziyaret edebilirsiniz., ticari alanı. Ayrıca Galler’in en iyi gastronomik ürünleri ile büyük pazarını da vurgulamaktadır. Bu yerde güzel koyunu keşfetmeli ve meşhur deniz feneri olan Mumbles Deniz Feneri’nden geçmelisiniz.

Conwy, büyüleyici bir kasaba

Galler'de görmek ne, Conwy

Galler’de, Kuzey Galler’deki Conwy gibi sevimli küçük kasabalarımız var. Dünya Mirası Alanı ilan edilmiş surlarla çevrili bir kasaba. 13. yüzyıldan kalma heybetli kalesi ile dikkat çekiyor bu şüphesiz dikkatimizi çekecek ve duvarının bir kısmını hala koruyor. Villada güzel Elizabeth mimarisine sahip Plas Mawr evini görebilirsiniz. Ayrıca İngiltere’deki en küçük pitoresk evi ve çok güzel olan liman bölgesini ziyaret edebiliriz.

Snowdonia Ulusal Parkı

Snowdonia Doğa Parkı

Bu güzel milli park, Kuzeybatı Galler, dağlar, vadiler, göller ve şelalelerle doludur. Sadece içinden geçersek şaşırtan bir yer değil, doğanın ortasında yürüyüş yapmak isteyenler için de bir cennet. Bu parkta, İngiltere’nin en yüksek zirvesi olan Snowdon Dağı ve dağcılığa yeni başlayanlar için ideal olan diğer düşük tepeler var. Efsaneye göre, dağın tepesinde Kral Arthur tarafından idam edilen dev Ritha Gawr var.

Llandudno, Viktorya tarzının tadını çıkar

Pitoresk Llandudno kasabasını keşfedin

Bu, aynı zamanda Birleşik Krallık’ta harika bir tatil beldesi olan Kuzey Galler’in büyüleyici kasabalarından bir diğeridir. Şehrin tepesine çıkan harika bir tramvay var. Bu kadar turistik bir yer olarak, mağazalardan restoranlara, otel ve kafelere kadar her türlü hizmeti bulacağımızı biliyoruz. Zarif gezinti yeriyle değil, aynı zamanda Viktorya tarzı binalarıyla da dikkat çekiyor.. Ayrıca, görünüşe göre Lewis Carroll, ona “Alice Harikalar Diyarında” yı yaratması için ilham veren küçük bir Londralıyla tanıştı.

Galler, Birleşik Krallık’ta ne göreceğinizi keşfedin
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu