Renkler Üzerine Herşey

2024 Gökkuşağı Renkleri Hakkında Her Şey

Fırtınadan sonra, o güzel, çok renkli yay her zaman gökyüzünü, gökkuşağını süsler. Muhtemelen ilklerden biriydi doğal renk paletleri insanın sahip olabileceği bir şeydi.

Gökkuşağının renklerini bilmekle ilgileniyor musunuz? Her birinin çok özel bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz? Oradan hareket etmeyin Bugün gökkuşağı renklerinden bahsedeceğiz.

Gökkuşağı Renkleri hakkında

Renklerin gökkuşağı nedir?

Temel ve basit olanla başlayalım, gökkuşağı dediğimiz bu güzel doğa olayı aslında su parçacıklarından yansıyan güneş ışığı atmosferde ya da yağmur şeklinde asılı kalan, böylece bildiğimiz çok renkli yayı oluşturan.

Bir ışık ışını bir damlanın içinden geçtiği anda, onu kırar ve ışığı böler bildiğimiz görünür gölgelerde.

Şimdi gökkuşağının kaç tane ve ne renk olduğunu merak edeceksiniz, çünkü şu anda bu soruyu cevaplıyorum.

Gökkuşağının renkleri nelerdir ve hangi sırayla görünürler?

Yedi renk var gökkuşağında bulunabilen, bazen hepsi, bazılarında ise sadece bir kısmı ortaya çıkar, ancak en önemlisi, ne olursa olsun her zaman yerine getirilecek çok özel bir düzene sahip olmalarıdır.

Gökkuşağı sırası aşağıdaki gibi bölünmüştür.

  • Kırmızı
  • Portakal
  • Sarı
  • Yeşil
  • Mavi
  • Çivit
  • Mor

Kırmızı her zaman görünecek dışarıda Gökkuşağının hemen ardından turuncu ve sarı gelir, ancak bazen renkler iyi ayrılmaz ve onları tek bir renkmiş gibi gözlemleriz.

Bir sonraki yeşil, sonra mavi, ardından çivit mavisi ve son olarak menekşe, bazen kendini ayırt edememe şansına sahip olan menekşe.

Gökkuşağının renklerinin sırası neden her zaman yerine getirilir?

Bu, bu fenomenin çok ilginç bir sorusudur, çünkü yağmurun yoğunluğu, sitenin iklimi veya göründüğü yer önemli değildir, renk düzeni gökkuşağının her zaman kalacaktır.

Bunun nedeni Isaac Newton’un açıklamasıdır. Beyaz ışığın ayrışması Bu, ışığın farklı hızlarda parçalanması gereken bir engelden geçmesi gerektiğinde her zaman ayrışacağını söylüyor.

Işık, ister şeffaf bir prizmadan, isterse birkaç basit yağmur damlasından geçsin, aynı renk tonuna sahip parçacıklarla gruplandırılacaktır.

Şimdi gökkuşağının renklerinin ne anlama geldiğini merak edeceksiniz, bu aşağıda açıklayacağım bir şey.

Gökkuşağının renkleri ne anlama geliyor?

Gökkuşağının renklerinin her birinin bir anlam ve sembolizm onlara inanan insanlar için, bu da onların günlük yaşamları üzerinde bir etkisi olmasını sağlıyor.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, gökkuşağının rengi, soğuk ve sıcak renklerin çeşitli tonlarından oluşur ve her birinin kısaca anlatacağım kendi tanımı vardır.

Kırmızı

Kırmızı, doğal olarak derin bir renktir kanı temsil eder ve tutku, sevgi ve enerji demektir.

Portakal

Canlı bir renktir, iletişim demektir, başarı, sağlık ve güç.

Sarı

Güneş ışığında bulunan parlak bir renktir, neşe demek, refah ve iyimserlik.

Yeşil

Yeşil doğada bulunabilir, uyum demektir, doğurganlık, umut ve canlılık.

Mavi

Soğuk bir renktir sakin demek, huzur ve sessizlik, onu gökyüzünde ve denizde bulabilirsiniz.

Çivit

Mavinin en iyi bilinen tonlarından biridir. anlam samimiyet ve saygı.

Mor

Sahip olan yapay bir renk olarak kabul edilir. büyü anlamı, manevi ve gizemli.

Fark etmiş olacağınız gibi, sıcak renkler Daha çok iletişim ve diğer insanlarla sürdürdüğümüz ilişkilerle bir ilişkileri vardır, daha neşeli ve anlamlı bir sembolizme sahiptirler.

Diğer yandan, soğuk renkler daha fazla kişisel duygu ve kişisel bilgi anlamına gelirler, insanların içeride nasıl olduğunu sembolize ederler. Sakinliği temsil ederler ve daha çok içe dönüklerle ilişkilendirilirler.

Gökkuşağının ne olduğunu ve renklerinin anlam açısından temsil ettiğini zaten anlamışsınızdır, ancak uzun bir süre boyunca, insanlık kökenini anlamadı Bu fenomenin ve çok komik hikayelerin bir açıklama yapmak için icat edildi, onları biliyor musunuz?

Gökkuşağı hakkında hikayeler

Gökkuşağının kökeniyle ilgili, her zaman gök kuşağıyla bağlantılı olarak, mistik kökenli birçok hikaye ve mit anlatıldı insanlar. içinde, göksel veya fantastik varlıklar Gökkuşağının yedi rengini yaratan kimdi.

Gökkuşağı hakkında en iyi bilinen hikayeler şunlardır:

Gökkuşağının sonundaki altın çömlek

İrlanda kökenli bu efsaneyi hiç duydunuz mu, her gökkuşağının sonunda bir leprechaun’dan bir kap altın bekler.

Goblinler, yeşile bürünmüş, yanakları kızarmış, uğur getiren küçük adamlardır, her türlü ayakkabıyı yapabilecekleri söylenirdi. altınlarını kemerin sonuna sakladılar renkli.

Merak edilen gerçek…

Gökkuşağının sonunu görmek imkansızdır, bu fenomeni oluşturan radyasyonlar nedeniyle, onu gören kişinin mesafesine ve açısına bağlıdır, bu nedenle gökkuşağı sizinle birlikte olacaktır.

Oxumare çemberi

Nijerya’daki en önemli etnik gruplardan biri olan Yoruba halkı için Brezilya’dan geliyor. Gökkuşağı, yaşam döngülerini tanımlayan üstün bir varlık olan Oxumare’yi tanımlamaya hizmet eder.

Gökkuşağı kadar, şeylerin sürekliliğini ve kalıcılığını temsil eder, sırayla hareketi de destekler.

Bunlar, bu renkli doğa olayını çevreleyen tipik hikayeler olurdu; Çifte gökkuşağının daha çok şans ve mutluluk sunduğunu söyleyenler var, hiç gördünüz mü?

Çift gökkuşağı

Bu tür fenomenler onlar çok nadir, ancak bazen görülebilirler. Su damlacıklarından geçen güneş ışınlarının dahili olarak iki kez sıçramasıyla ortaya çıkarlar.

Bu olduğunda, ışık su damlacıklarından geçer ve dışarı çıkar. ters sırada, gökkuşağı renklerinin sırasının geriye doğru gitmesini sağlar.

ikinci gökkuşağı daha şeffaf görünecek ilkinden daha iyi, ancak üç ribaund varsa üçüncüden daha iyi görünecek.

İşte bu kadar!

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu