Her Telden

Güney Afrika’da ne görülmeli

Güney Afrika'da ne görmek

Biz önceyiz tüm Afrika’daki en şaşırtıcı ve çeşitli ülkelerden biri, büyük şehirler ve keşfedilecek inanılmaz doğal alanlarla. Görecek çok şeyi olan bir ülke ve içinden geçmesi de ekonomik. Güvenli bir ülke ve bizi ilk andan itibaren aşık edecek birçok yeri var, bu yüzden Güney Afrika’da görebileceğimiz tüm temel unsurların bir listesini yapabiliriz.

Güney Afrika’da, sonbahar veya ilkbahar her zaman daha iyi olmasına rağmen, yıl boyunca güzel bir hava buluruz. Ülkede görülecek en önemli noktalardan bazılarından bahsedeceğiz ve neler Güney Afrika gezimizde kaybolmamalıyız.

Kruger ulusal parkı

Kruger Ulusal Parkı'nı ziyaret edin

Bu Milli park, ülkedeki en büyük vahşi yaşam rezervidir ve Güney Afrika’daki temel ihtiyaçlardan biri. Bu büyük milli parkta leopar, gergedan, aslan veya fil gibi inanılmaz hayvanları görebiliriz. Güney Afrika’ya gidenlerin büyük çoğunluğu bu milli parkta safari yapıyor. Kendi arabamızla safariye çıkmak mümkündür ve birkaç gün parkın farklı noktalarını ziyaret ederek geçirilebilir. Bu park Sanpark tarafından yönetiliyor ve özellikle güney bölgesinde birkaç tam donanımlı kamp kurdular. Bazı rehberli turlara katılmak da mümkün.

Masa Dağı

Güney Afrika'daki Masa Dağı

Dır-dir dağ, Cape Town’da bir klasiktirfarklı noktalardan görülen düz tepeli bir dağ. Deneyimin tadını çıkarmak için Masa Dağı’na yürüyerek veya fünikülerle tırmanabilirsiniz. Teleferik Tafelberg Yolu’ndan alınır ve tepeden Cape Town, Robben Adası veya Masa Körfezi manzarası vardır. Yürüyüşe çıkmak, tırmanmak ve ayrıca bazı mağaraları görmek mümkündür.

Cape Town

Cape Town'da ne görülmeli

Bu şehir, yukarıda bahsedilen Masa Dağı gibi görülmesi gereken ilginç yerlerle doludur. Merkezde Bo-Kaap mahallesini görebiliriz, en çarpıcı ve çok kültürlü olanlardan biri, çarpıcı renklerle boyanmış evlerle dolu. Tarihi liman bölgesi, teraslı restoranlar bulabileceğiniz bir yerdir. Eğlenmek için en iyi yerlerden bir diğeri, çoğu Afrika sanatı satan çeşitli restoran ve mekanlarla kaplı bir cadde olan Long Street’tir. Masa Dağı boyunca 9.000 kadar bitki türünün bulunduğu muazzam Kirstenbosch Botanik Bahçesi’ni görebilirsiniz.

ISimangaliso Sulak Alan Parkı

Isimangaliso Sulak Alanları

Bu park Güney Afrika’nın üçüncü büyük parkıdır ve doğu kıyısında, Durban yakınlarında yer almaktadır. Gibi farklı konuşma alanlarına sahiptir. False Bay Parkı, Cape Vidal Eyalet Ormanı, Santa Lucia Parkı veya Kıyı Orman Koruma Alanı. UNESCO Dünya Mirası Sit Alanıdır ve parkta caretta caretta kaplumbağaları, balinalar veya yunuslar gibi hayvanları görebiliriz.

Boulders Plajı

Boulders Plajı'nda ne görmek

Güney Afrika, Cape Town’da bulunan Boulders Plajı gibi inanılmaz plajların tadını çıkarmak için de bir yerdir. Bir kumsaldır Masa Dağı Milli Parkı içinde ve penguenleri görebileceğiniz yerler. Bu penguen kolonisi seksenli yıllarda sahilde kurulduğu için güneşlenmek için tipik bir plaj değil. Günümüzde bulunduğu bölgeye ulaşmak ve doğal alanlarında görmek için yürüyüş yolları bulunmaktadır.

Bahçe Rotası

Güney Afrika'da Bahçe Rotası Yapmak

Ayrıca Garden Route olarak bilinir Güney Afrika’da iyi bilinen bir kıyı-kıyı rotasıdır. Rota, National Highway 2 tarafından yapılıyor ve Cape Town’da başlıyor ve Port Elizabeth’te bitiyor. Güzergah üzerinde Swellendam veya Stellenbosch kasabaları, Hermanus veya Mossel Körfezi gibi gezilebilecek sahil kasabaları gibi yerleri görebilirsiniz.

Güney Afrika’da ne görülmeli
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu