Dekorasyon Örnekleri

Havuzu Yaz Boyunca Kusursuz Tutmak için 5 Numara

havuz
Bahçenin yılın her günü güzel, temiz ve bakımlı görünmesi için bakımını yapmak kolay bir iş değildir. Evde havuzunuz varsa daha da az. Gün boyunca suya düşen kir, sadece görünümünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda suyu kirleterek bulanık görünmesine ve yıkanmayı güvensiz hale getirmesine neden olabilir.

Bu nedenle evde bir havuz kurmadan önce iki kez düşünmek önemlidir ve sadece gerektiği gibi sürdürmeye gerçekten istekliysen yap. Ek olarak, havuz bakımını çok daha kolay hale getirebilecek bazı unsurlar ve püf noktaları olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Bu yazıda size anlatıyoruz Havuzunuzu yaz boyunca kusursuz tutmanın en etkili püf noktalarından bazıları. Okumaya devam edin ve hiçbirini kaçırmayın!

İyi bir havuz temizleyicisine yatırım yapın

Decorablog’da havuz bakım işinin gerçekten zahmetli olabileceğini biliyoruz. Suyu filtreleyin ve duvarları manuel olarak fırçalayın (diğer görevlerin yanı sıra) biraz zaman ve çaba gerektirir. Ayrıca bu şekilde gerçekten kusursuz bir temizlik elde etmek zordur.

Bu yüzden, bir seçenek havuz temizleyicisi kullanmaktır. Bu temizlik ekipmanları giderek daha gelişmiş. Tamamen robotik olan bazı elektrikli havuz temizleyici modelleri bile vardır, bu nedenle suyu, tabanı ve duvarları otonom olarak temizlemekten sorumludurlar.

Bu yüzden, havuz yılın her günü tertemiz ve zahmetsizce yüzmeye hazır olacaktır. Bu anlamda en rahatı mobil uygulamadan kontrol edilebilen uzaktan kumandalı havuz temizleme robotlarıdır. Ancak, çok daha uygun fiyatlı başka ilginç seçenekler de var.

havuz

Kış ve yaz örtülerini kullanın

Havuzunuzu daha uzun süre temiz ve mükemmel durumda tutmak istiyorsanız, örtü kullanmak da harika bir fikir olabilir. Bu tür battaniyeler sadece kış uykusu aylarında havuzu korumak için tasarlanmamıştır, aynı zamanda yaz boyunca korumak için bazı özel örtüler var.

Özellikle yazlık örtüler havuzun kullanılmadığı zamanlarda kullanılmalıdırlar.. Bu, yaprakların, tozun, böceklerin ve diğer parçacıkların suya düşerek kirlenmesini önler. Diğer taraftan, kapağın ayrıca bir termal işlevi vardır çünkü gece boyunca bile suyu iyi bir sıcaklıkta tutmanıza yardımcı olacaktır.

Mümkün olduğunca kablolardan kurtulun

Havuz bakımı için kullanılan makinelerin çoğu genellikle elektrik şebekesine bağlanacak şekilde kablolanmıştır.

Bir kabloya takılmak veya ıslanarak kısa devreye neden olmak göründüğünden çok daha kolaydır. Bu nedenle, havuz alanında mümkün olduğunca kablo kullanmadan yapmak ilginç olacaktır.

havuz

Suyu düzenli olarak arıtın

Bir havuz temizleyicisi kullansanız bile, bir dizi işlem yapmanız da önemlidir.  Ayrıca bu sayede suyun görünümünü dekorasyon dergilerindeki yüzme havuzları kadar kristal hale getirmiş olursunuz.

Bunu yapmak için bir yandan suyu dezenfekte etmek ve banyonun güvenliğini sağlamak için klor kullanmalısınız.

Kullanılacak her bir ürünün miktarları havuzun büyüklüğüne bağlı olacaktır.. Ayrıca, formüllerinde klor, topaklayıcı ve anti-alg içeren üçlü etkili ürünlerin de pazarlandığını unutmamalısınız.

Kullanılmadığında tüm öğeleri sudan çıkarın

Bu son numara sadece havuzun her zaman net ve güzel görünmesini sağlayın. Paspas, banyo gereçleri, havuz temizleyicileri ve diğer eşyaların kullanılmadıkları zamanlarda suda bırakılması hem suya hem de eşyaların kendisine zarar verebilir.

Havuz suyu sıklıkla farklı kimyasallarla arıtılır.  Bu nedenle kullanımları için gerekli süre kadar suda bırakılmaları önemlidir.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu