Dekorasyon Örnekleri

İlkbaharda Baskılarla Süslemek için 5 ipucu

kanepedeki minderler
Baskılar, bahar aylarında evin ilgi odağı haline geliyor. Halı, minder ve diğer tekstillerde güzel kompozisyonlar sergileyen yatak odalarına ve oturma odalarına yeni bir hayat veriyorlar. Ancak tasarımlardaki başarı düzeyi, odanın estetiğinde dengeyi sağlamanın anahtarıdır. Decorau.Com’da şekiller, perspektifler ve renklerle oynamak için beş ipucu paylaşıyoruz.

1. Odanın büyüklüğünü analiz edin: bağlamla orantıya bakın

kanepe-kırmızı-renk
Baskılar, kendi başlarına öne çıktıkları için çok renklidir. Teklifi bağlamın renkleriyle uyumlu hale getirmek için tasarımını kromatik bakış açısından dikkatlice gözlemlemek olağandır. Ancak göz ardı edilmemesi gereken bir nokta daha vardır: odanın yüzeyi. Bu sayede seçilen desen ile desen arasında bir orantı vardır. Örneğin büyük tasarımlar, geniş bir oturma odasında veya yatak odasında daha iyi görünür.

2. Odanın ana veya tamamlayıcı tonu ile bağlantılı olarak

oturma odasında desenli sandalye
Bir evin görünümü, nihai sonucu gözle görülür şekilde etkiler. Kullanılan desenlerle bağlantı kurmak için odanın hangi bileşenleri referans olabilir? Örneğin, ikincisi, odanın diğer bölümlerinde bulunan tabanında ana veya tamamlayıcı bir tona sahip olabilir.

3. İlkbaharda ve her zaman ışık veren baskılar

rahat oturma odası
Baharın kendisi çok parlak bir mevsimdir. Ve bu doğrudan evin iç manzarasında algılanır. Ancak bunca saat pencerelerden ışık girmesine rağmen, bu konuyu etkileyen başka dekoratif kaynaklar da vardır.  İç mekanı süsler, estetiğe özen gösterir, konforu artırır ve detayların önemini pekiştirirler.

4. Çiçek ilhamının ötesinde: yeni fikirleri deneyin

vazo-ile-çok-güzel-çiçekler
Muhtemelen, bir odayı dekore etmek için farklı seçenekleri analiz ettiğinizde aklınıza çiçek baskısı gelir. Her baharda güçlenerek yeniden doğan bir kompozisyon. Yani, gerçekten zamansız bir trend olarak konumlandırılmıştır. Eh, evrenin ötesinde başka fikirler de arayabilirsiniz. Örneğin denizcilik tarzındaki baskılarda deniz estetiği çokça mevcuttur.

Aynı şekilde peyzajın farklı perspektiflerinde algılanan geometrik şekillerin de evle bütünleştiğine dikkat edilmelidir. Bir baskıda doğal renklerden de ilham alınabilir. Toprak tonları ise ortama daha zamansız bir dokunuş katıyor. Tabanı her mevsim çekiciliğini koruyor.

5. Önem düzeyi: birkaç model kullanıyorsanız bir farklılaşma oluşturun

evde-oturma odasında-perdeler
Yatak odasını, oturma odasını veya yemek odasını çeşitli desenlerle dekore etmek istiyorsanız, hepsi arasında bir önem derecesi belirleyin. Daha büyük bir değer kazanacak tasarım nedir? Odak noktası görevi gören baskının, ortamın büyük kahramanı olduğunu unutmayın. Bu, mekana ilişkin ilk izlenimin, odanın o açısına odaklanan perspektifle doğrudan ilişkili olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle, desenlerin planda kazandığı önem sırasına karar vermek istiyorsanız, farklı bakış açılarını değerlendirin ve ilkbaharda en beğendiğinizi analiz edin. Kuşkusuz bu dekoratif öneri, yaz aylarında olduğu gibi bu sezonda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Desenler muazzam bir önem kazanıyor!

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu