Dekorasyon Örnekleri

İskandinav tarzı, eviniz için dekorasyonda trend

İskandinav tarzı ev haline geldi zorunlu iç tasarım ve ev dekorasyonundaki trendler. Biz buna İskandinav tarzı diyoruz veya İskandinav tarzı. İspanya’da birkaç yıldır kullanıyoruz ve yavaş yavaş güçleniyor.

Bu blog gönderisinde keşfedeceksiniz İskandinav tarzı sana ne getirecek, İskandinav tarzına göre bir ev nasıl dekore edilir ve bunun kökeni iç dekorasyonda trend.

Miroytengo

İskandinav tarzı tanımı

Bu dekoratif stil Kökenleri Kuzey Avrupa’nın İskandinav ülkelerine yani Norveç, İsveç, Finlandiya ve Danimarka’ya dayanmaktadır.

Bu dekoratif akımın iklimle ve bu bölgelerden çıkan özelliklerle doğrudan bir ilişkisi olduğunu düşünmelisiniz.

Bu dekorasyonun amaçlarından biri de pragmatizm ve rahatlık ve keyif veren tasarımlar.

İskandinav tarzı rahat ev

İskandinav evlerinde kullanılan dekoratif unsurlar ve mobilyalar çoğu zaman evde günlük olarak geçirilmeye yardımcı oluyordu – ve hala da öyledir, çünkü bu ülkelerde yılın gündüz saatlerinin az olduğu zamanlar vardır.

Bazı zamanlarda sadece 4 veya 6 saat ışık alırlar.

Dolayısıyla, bunu bildiğimizde, evlerin içindeki ortamı iyileştirme çabasını anlamak bizim için kolaydır.

Bu tarzın en önemli kurallarından birinin şu olduğunu söyleyebiliriz: «en iyisini seçerek evinizde iyi hissedin bulmaca nesnelerin, mobilyaların ve dekorasyonun ».

İç dekorasyonda İskandinav tarzının 5 anahtarı

Böyle bir ortamda yaşasaydınız eviniz için ne isterdiniz? Elbette benzer bir soru, bu dekoratif stili yaratmak için terfi edenler ve ilham alanlar tarafından sorulacaktı.

Bu tarzla yakından ilgili özellikler, estetik yönü gözden kaçırmadan parlaklık, ölçülü olma, doğal malzeme kullanımı ve işlevsellik tercihi.

İskandinav dekorasyonunun kimlik anahtarlarının neler olduğunu biraz daha detaylı görelim:

1 Parlaklık

Güneş ışığının bazen yokluğuyla göze çarptığı bir bölgede, çeşitli stratejiler kullanarak parlak bir ortamın iyileştirilmesi, dikkate alınması gereken önemli bir noktadır.

Işık eksikliğinin üstesinden gelmek için açık renkler kullanılır, doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanılmaya çalışılır veya ek yapay ışık noktaları verilir.

Koyu nesnelerle dolu bir dekorasyon, İskandinav tarzına özgü değildir. Evet, ahşap görünümlü veya beyaz tonlu mobilyalar.

2 Nötr, yumuşak, pastel renkler

Beyaz, İskandinav tarzının kralıdır. Ama o tek değil.

Yumuşak ve nötr renkler veya pastel tonlar, bu tür iç tasarımın en büyük kahramanlarıdır. Hem duvarlarda hem de mobilyalarda kullanılırlar.

Ve aslında, kullanılabilen geniş bir renk yelpazesidir: beyaz, gri, bej… Ortamı aşırı yüklemeden ona özel bir dokunuş verecek renk notasını ekleyen bir veya iki ton seçin.

3 Doğa

Doğa, bu dekoratif stilde, evde hangi nesnelerin olması gerektiğini seçerken kullanılan malzemelerin veya kaplamaların kullanılmasıyla mevcuttur.

Hasır sepetten rafya kilime, mobilyalar için ahşap kaplamalı dekorasyona veya kanepeyi veya battaniye gibi işlevsel nesneleri örtmek için tekstil kullanımına kadar.

Ve tabii ki bitkiler! Doğal yönler içeren bir ortamdan bahsederken onları unutamayız. Bitkiler hoş bir atmosfer yaratmamıza yardımcı olur.

4 Ayıklık

Kalabalık. Bu, İskandinav stilinde aranan tam tersi etkidir.

İskandinav tarzı, genellikle belirli bir kullanımı olmayan nesnelerden vazgeçer. Bu, tüm dekoratif objeleri ortadan kaldırdığı anlamına gelmez.

İskandinav tarzı denge ve uyum arar ve bu konsept, öğelerle dolu bir dekorasyondan uzaklaşır. Rahat bir evin tadını çıkarma amacını düşünürsek, bu dikkate alınması gereken temel bir parçadır.

5 Pragmatizm

NORDIC modern oturma odası PAKETİ Decorau.Com’a bakın

İskandinav ortamındaki nesneler, çoğunlukla işlevsel olmalıdır. Dekoratif objeler kullanılır, ancak her şeyi doldurmadan.

İskandinav tarzı mobilyalara gelince, onları daha da ilginç kılan özelliklere sahip olabilirler. Örneğin bir oturma odası düşünelim. Açılabilen yemek masaları veya yükseltilebilen sehpalar bu çizgiyle uyumludur. Her zaman daha fazla işlevsellik sunarlar.

NÓRDICOS oturma odası mobilyası PAKETİ. Decorau.Com’a bakın

Tüm bunlar, İskandinav tarzı bir eve sahip olmanın size getireceği şeydir. Ya sen? Bu tarzda dekore edilmiş bir eviniz veya mekanınız var mı? Evinize bir değişiklik yapmayı mı düşünüyorsunuz? Bunu bize #beyazyastik hashtag’iyle gösterin, bu güzel ve zarif iç tasarımda birlikte hayret edeceğiz.

İskandinav çocuk dekorasyonu: İpuçları ve ilham
Proje: Üç çocuk odası ile İskandinav tarzı daire
Kuzey konforu: İç mekanda İskandinav tarzını sevmek için 5 neden

İskandinav tarzı, eviniz için dekorasyonda trend konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu