Dekorasyon Örnekleri

Yatağınızı Güzelleştirecek 6 Kadife Yastık Tasarımı

Minderler, evin her yerinde, yatağınızda, kanepede, divanda vb. bulunması gereken harika bir aksesuardır. Şekilleri, renkleri ve tasarımları ile yaratıcı olabilirsiniz ve bu, minderleri evinizin dekoruna eğlenceli dokunuşlar eklemenin mükemmel bir yolu haline getirir. Ayrıca bir odadan diğerine kolayca taşınabilirler, böylece minderlere aktarılabilir, evi güzelleştiren nesneler olarak bakabilirsiniz.

Minderler harika bir aksesuardır

Yatak söz konusu olduğunda, yaratıcılık için çok fazla hareket alanınız olmayabilir. Karyola, şilte, yorgan ve diğer eşyalar kalıcıdır ve genellikle odanın dekorunu tamamlaması gerekir. Minderler ise bu kurala bağlı değildir ve onlar aracılığıyla yaratıcılığınızı özgürce ifade edebilirsiniz.

Bu yazımızda, yatağınızı güzelleştirmek için minderleri, özellikle kadife minderleri nasıl kullanabileceğinizi 6 farklı şekilde ele alıyoruz. Bazı ince tasarımları, bazı gösterişli tasarımları ve aradaki her şeyi ele alıyoruz.

1. Basit, Tamamlayıcı Renkler

Sadece basit bir fikirle başlamak için yaratıcılığınızı serbest bırakmamız ne kadar aptalca. Savunmamızda, kadife yastıkları minimalist bir yaklaşımla kullanmaktan bahsediyoruz. Kadife doğal bir parlaklığa sahiptir (özellikle ışık altında) ve çoğunlukla bu nedenle kullanılır, ancak aynı zamanda yumuşak ve dokunması rahattır ve onu sadece rahat bir baş veya sırtlık olarak kullanabilirsiniz.

Bu tasarım fikri, odanın dekoruna uyan tamamlayıcı renklerin kullanılmasını içerir. Kadife minderler, yatağı odaya bağlar ve çoğunlukla üzerinde dinlenmek için rahat bir nesne olarak kullanılır. Öne çıkmayabilirler ve odanın güzelliğini arttırmada önemli bir role sahip olmayabilirler, ancak harika görünürler ve her yattığınızda rahat olmanızı sağlarlar.

Tamamlayıcı Renkler

2. Öne Çıkan Renkler

Daha önce de söylediğimiz gibi, kadife doğal bir parlaklığa sahiptir ve ışık altında yumuşak mat bir parlaklık yayar. Bu, onu bir odaya renk sıçraması eklemek istediğinizde kullanmak için harika bir malzeme yapar. Kadife, şatafatlı görünmeden güzel bir parlaklık verir ve bu, odanın görünümünü bozmadan güçlü veya parlak renkler kullanmanıza olanak tanır.

Bu tasarım fikri, yatakta parlak (veya güçlü) bir renkte birkaç kadife yastığın atılmasını içerir, aksi takdirde daha hafiftir. Kadife minderler yatağa bir pop katıyor ama çok fazla dikkat çekmiyor. Bu görünüm, daha yumuşak tonlara sahip bir odada bile iyi çalışır.

Öne Çıkan Renkler

3. Soyut Desenler

Kırlent denilince düz renklerden ve desenlerden sıkıldıysanız, soyut desenlerin yer aldığı kadife kırlentleri denemelisiniz. Minder yalnız bir korucu olduğu için her yere sığar – yatakta, sandalyede veya yerde ve bu, farklı tasarım ve desenleri denemenize olanak tanır.

Daha akıcı ve evinizin farklı bölümlerine sığacak desenler ararken soyut tasarımlar işe yarar.

soyut desenler

4. Formda Cesur Olmak

Biraz maceracı olmak istiyorsanız, fiyonk veya fırfır gibi kendi aksesuarları olan kadife kırlentler alabilirsiniz. Bu minderlerin biraz fazla görüneceğini düşünebilirsiniz, ancak dürüst olmak gerekirse, doğru yapıldığında bir oda içinde oldukça ilginç karakterler olabilirler.

Daha gösterişli bir form istediğiniz için, minderin renk gibi diğer özellikleriyle güvenli oynamak isteyebilirsiniz. Odanın renk desenine uygun bir renk seçin ve minderdeki çılgın aksesuarların ön plana çıkmasını sağlayın. Bu minderlerle aşırıya kaçmamaya dikkat edin, aksi takdirde aşırı bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Formda Cesur Olmak

5. Vurgu Minderleri

Genel olarak yatağınızı veya odanızı çeki düzen vermenin harika bir yolu, bazı renkli vurgularla bazı kadife yastıklar (ayrıca yastıklar olarak da adlandırılır) kullanmaktır. Düz renkli bir kadife yastık tek başına çekiciyken, vurgular ona ekstra bir tat verir ve onu daha ilgi çekici kılar. Bu minderler, minimal ve hafif renklere sahip yataklara (veya odalara) gerçekten harika eklemelerdir.

Vurgulu Minderler

6. Fırfırlı Kadife Kırlentler

Yalın ve minimal bir tasarımla başladık ve bu gösterişli kovboy ceketi tarzı tasarımla bitireceğiz – fırfırlı kadife yastıklar. Fırfırlar, kadifenin doğal ferahlığına ekstra bir hafiflik unsuru ekler ve birlikte iyi giderler. Aşırıya kaçmamak için doğru renkleri ve tasarımları seçtiğinizden emin olun.

Fırfırlar herkese göre olmayabilir ama onlardan hoşlanan biriyseniz, bu yastıklar yatağınıza harika bir katkı olacak. Dokunmak ve hissetmek de harikadır, bu da ek bir avantajdır.

Fırfırlı Kadife Kırlentler

Daha Fazla Tasarım İpucu mu arıyorsunuz?

İşte yatağınızı güzelleştirmenize yardımcı olacak 6 farklı kadife yastık tasarımı ve düzenleme fikirleri. Yatak odanız özel olabilir ve sadece birkaç kişi tarafından ziyaret edilebilir, ancak bu, dekor söz konusu olduğunda basit olması gerektiği anlamına gelmez. Yatak odanızda çok zaman geçireceksiniz ve içinde olmaktan mutlu olacağınız bir alan olmalı ve kadife yastıklar, odaya yaratıcılık ve renk katmanın bir yoludur.

Daha Fazla Tasarım İpucu Arıyorum

Hayallerinizdeki evi tasarlamanıza yardımcı olacak daha fazla ev dekorasyonu fikri için tasarım günlüğümüze göz atın ve Kendin Yap ve diğer iç tasarım fikirleri ve konseptlerini bulun.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu