Her Telden

Karın çarkı Nasıl doğru kullanılacağını biliyor musunuz?

Karın çarkı Nasıl doğru kullanılacağını biliyor musunuz?

Sizin de bildiğiniz gibi spor aksesuarları, belirli antrenmanların yürütülmesinde bize her zaman yardımcı olacaktır. Bugün kaçıramadığımızı ve bu nedenle sunduğumuz karın çarkı. Mükemmelden öte bir fikir, çünkü adından da anlaşılacağı gibi, karnı, aynı zamanda kolları ve hatta sırtı çalıştıracak.

Gördüğümüzden gücü artırmamıza ve vücudu şekillendirmemize yardımcı olacak. Kulağa hoş geliyor değil mi? Ancak tüm avantajları arasında, onu doğru şekilde kullanmaya çalışmamız gerektiği de doğrudur. Aksi takdirde, hayal edebileceğimizden daha fazla vücuda zarar verebiliriz. En iyi şekilde yararlanalım!

Kademeli olarak karın çarkına uyum sağlamaya çalışın

Her antrenman veya sporda olduğu gibi, her zaman yavaş yavaş gitmeliyiz. Çünkü ancak bununla büyük adımlar atabileceğiz. Dolayısıyla, tekerleğe henüz çok aşina değilseniz, yapabileceğiniz en iyi şey kısa hareketler yapmak ve her zaman çekirdeği kontrol etmektir. Sıklığı ve yoğunluğu kademeli olarak artırmak için. Neden birkaç kez bir bar ve disk denemiyorsunuz? Spor salonundaysanız, direksiyonu seçmeden önce her zaman bu diğer seçenekle pratik yapmayı deneyebilirsiniz. Önemli olan, karın çarkınızla yapacağınızdan çok daha az kayarak kısa bir rota yapmaktır..

Vücudu iyi konumlandırın

Dikkate alınması gereken adımlardan biri ve en önemlilerinden biridir. Vücudu iyi konumlandırmak, yaralanmalar konusunda endişelenmenize gerek kalmadan her zaman iyi yapılan egzersizlerle eş anlamlıdır.. Yavaş yavaş ilerlerken, başlamak en iyisidir, dizleri yere ve ayak parmaklarını dinlendirmek. Tekerleğin iki parçasını ellerimizle tutuyoruz ve ileri gidiyoruz ama düz bir sırtla. Yani, basit görünmesine rağmen, o kadar basit değil. Bu nedenle, daha yavaş hareketler yapmanın, ancak arkayı kamburlaştırmamayı düşünmenin önemi. Bildiğiniz gibi kedi, sırtımızı hafifçe bükmemize izin veren bir duruş. Başlangıç ​​pozisyonuna dönerken lomber kısmı çok fazla yüklemek istemediğimizde bunu yapacağız.

Kollarınızı veya vücudunuzu çok fazla germeyin

Bu birazdan anlayacağımız bir şey, çünkü kollarınızı ve vücudunuzu ne kadar ileri doğru uzatırsanız, konu başlangıç ​​pozisyonuna döndüğünde daha karmaşık hale gelecektir. Bu, birkaç tekrarda zaten sürüklemeye hazırız. Bu nedenle daha kısa ve daha kontrollü hareketler yapmak en iyisidir. Karın üzerindeki baskıya ek olarak sırt da ters gidebilir. eğer bunu birinci dakikadan itibaren yaparsak. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

Kuvvet karın ve kalçaya yapılır

Egzersizin ileriye doğru yürütülmesinde sırtımızı dik tutarsak, her şey yoluna girecek. Ama onu taşıyamayız veya üzerine çok fazla baskı uygulayamayız. Yani, egzersizi ileriye doğru yaptığımızda, onu esnetiyoruz. Fakat başlangıç ​​pozisyonuna döndüğümüzde, kendimizi karnımıza zorlayacağız.sert olması ve aynı zamanda kalçada olması gerekir. Aşırıya kaçmamak için kalçaları da düzeltmeliyiz, çünkü bize yardımcı olabilecek kişi, başlangıç ​​pozisyonuna dönerken kalçaları çok geriye atmayın.

Arada bir yeni zorluklar ekleyin

Tekniğe hakim olduğunuzda, ilerleyebilirsiniz, tüm mesele budur. Biraz daha aşağı inebilir, kollarınızı öne doğru uzatabilir ve tabii ki desteğin dizlerinizin üzerinde olmasına ve artık ayaklarınızda olmamasına izin verebilirsiniz. Ama evet, geri kalanı infaz sırasında hala önceliktir. Yukarı çıktığınızda düzeltmek için karnınızı koymaya çalışın ve böylece egzersizin karın çarkı ile iyi yapıldığını bileceksiniz. Genellikle rutinlerinde kullanıyor musun?

Karın çarkı Nasıl doğru kullanılacağını biliyor musunuz?
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu