Kendin Yap

Kendi Ellerinizle Yeni Yıl 2024 İçin Bir Ev Nasıl Süslenir?

Kendi Ellerinizle Yeni Yıl 2025 İçin Bir Ev Nasıl SüslenirKendi Ellerinizle Yeni Yıl 2025 İçin Bir Ev Nasıl Süslenir? Beyaz Metal yeni yılın başarılı ve mutlu olması için, evde yeni takvim döngüsünün koruyucu azizinin zevklerine tam olarak karşılık gelecek bir atmosfer yaratmak gerekir. Mevcut malzemeleri kullanarak 2025 yeni yılı için bir evi kendi ellerinizle mümkün olduğunca basit ve güzel bir şekilde nasıl dekore edebilirsiniz?

Modaya Uygun Dekor Ve Malzeme SeçimiKendi Ellerinizle Yeni Yıl 2025 İçin Bir Ev Nasıl Süslenir

Çin geleneğine göre, Doğu takvimine göre önümüzdeki yıl Beyaz Metal Boğa yılı olacak. Evinizi dekore ederken belirli kurallara uymalısınız.

Boğanın kırmızıyı sevmediğine ve bu da onu çileden çıkardığına inanılıyor. Bu güçlü ve asil hayvan, sakin açık tonları ve doğal malzemeleri sever. Bütün bunlar, 2025 Yeni Yılı arifesinde bir evi dekore etme görevini büyük ölçüde basitleştiriyor.

İlk önce ihtiyacınız olan:

 • Yeni Yıl iç mekanı için bir konsept geliştirmek;
 • dekorasyon için yerler seçin;
 • malzeme ve dekor tekniklerini seçin;
 • aile üyeleri arasında çalışma alanlarını dağıtın ve planı uygulamaya başlayın.

Kendi elinizle evin cephesini, pencereleri, duvarları, kapıları, tavanı basit ve güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz. Yılbaşı ağacı, çelenk ve mum kompozisyonu pencere kenarında şık görünecek.

Malzeme olarak evde bulunan her şeyi kullanabilirsiniz:

 • karton;
 • renkli ve beyaz kağıt;
 • boncuklar ve düğmeler;
 • koniler;
 • Ağaç dalları;
 • kumaş ve kürk parçaları;
 • ladin dalları;
 • mumlar;
 • çelenk.

Aletleri ve bir işyerini hazırlamak ve ardından mevcut malzemeleri kullanarak 2025 Yeni Yılı için bir evi kendi ellerinizle nasıl basit ve güzel bir şekilde dekore edeceğinizi anlatan önerilen ustalık sınıflarını incelemek gerekir.

Pencere Açıklıklarının DekorasyonuKendi Ellerinizle Yeni Yıl 2025 İçin Bir Ev Nasıl Süslenir

Evdeki pencereleri orijinal pandantifler, pencere pervazına yerleştirmeler ve çelenklerle süsleyerek canlandırabilirsiniz. Malzeme olarak beyaz kağıt kullanılabilir.

Farklı veya aynı boyuttaki ajur kar taneleri, vytynanka tekniği kullanılarak kesilir. Daha sonra, pencerenin üst açıklığına dikey konumda asılan iplikler üzerindeki dikey kolye ve çelenklerde toplanırlar.

Kartondan kesilmiş, daha sonra ajurlu hafif kumaşlarla yapıştırılan ve fotoğrafta gösterildiği gibi bir ipliğe asılan stilize Noel toplarından yatay bir çelenk yapabilirsiniz. Aralarında, oymalı kar taneleri, pencerenin üstünden dikey olarak inebilir.

Cama kendi ellerinizle oyulmuş beyaz kar taneleri yapıştırabilir ve pencere pervazını Yılbaşı mumları veya küçük Noel ağaçları ile süsleyebilirsiniz.

Kuru bir daldan yapılmış yatay bir çelenk, kumaş süspansiyonların yardımıyla pencereye tutturulmuş orijinal görünecek ve ince saten kurdeleler üzerindeki birkaç özdeş Noel ağacı topları daldan asılacaktır.

Böyle bir kompozisyonun altındaki pencerede, fotoğrafta gösterildiği gibi kuru dallardan ve Noel ağaçlarından bir Yeni Yıl ikebanası koyabilirsiniz.

Pencerenin üst kısmında, kar tanelerinden yapılmış bir aplike yerine, hacimsel bir Noel yıldızı asabilirsiniz.

Pencerenin dibine yapıştırılmış bir kış şehri şeklinde vytynanka tekniğindeki aplikler muhteşem görünecek. Bu durumda, pencere açıklığı yukarıdan dikey olarak inen çelenklerle dekore edilmiştir.

Duvar Ve Tavan DekorasyonuKendi Ellerinizle Yeni Yıl 2025 İçin Bir Ev Nasıl Süslenir

Yılbaşı masasının üstündeki tavanı, kar tanelerinden oluşan hava çelenkleriyle süsleyebilirsiniz. Ağırlıksız kar taneleri farklı uzunluklardaki iplikler üzerinde şenlik masasına indiğinde, evde muhteşem bir atmosfer yaratılacaktır.

Beyaz kağıttan kesilmiş kar taneleri bir ipliğe gerilir ve böyle zarif bir çelenk oturma odasında bir avize ile süslenir.

Odalardaki duvarlar, stilize edilmiş bir Noel ağacının üç boyutlu görüntüsü ile etkili bir şekilde dekore edilebilir. Çizimin şeması basittir: farklı uzunluklarda dekore edilmiş dallar duvara bir piramit şeklinde tutturulur, böylece üçgen şeklinde stilize bir Noel ağacı elde edilir.

Büyük beyaz kar taneleri ve stilize beyaz kartopları, bir köpük parçasından kesilmesi kolay olan böyle bir “ağaç” üzerine asılabilir. Ladin veya çam kozalaklarından yapılan ev yapımı Noel süsleri de güzel ve şık görünecek.

Panel, muhteşem bir arka ışık yaratacak çelenklerle dekore edilebilir.

Noel cicili bicili elektrikli çelenklerle birlikte kullanırsanız, duvarda bir Noel ağacının stilize edilmiş bir görüntüsü kolayca oluşturulur.

Büyük bir beyaz kağıttan kendi ellerinizle yapılmış bir Noel ağacı da duvarda muhteşem görünecek. Böyle bir dekorasyon yapmak kolay ve basittir. Bir çelenkle süslenmiş panel, şık ve güzel görünecek ve evde şenlikli bir atmosfer yaratacaktır.

Duvardaki kuru dallardan, Noel ağacı cicili bicili veya düz beyaz kağıttan yapılmış bir Yılbaşı paneli, evdeki doğal bir Noel ağacının yerini alabilir.

Ev yapımı Yılbaşı KompozisyonuKendi Ellerinizle Yeni Yıl 2025 İçin Bir Ev Nasıl Süslenir

Ev, doğal veya hurda malzemelerden yapılmış muhteşem ev yapımı oyuncaklarla dekore edilebilir. Noel yıldızı şeklindeki duvarlar için bu Yılbaşı kompozisyonları birkaç saat içinde yapılabilir.

İş için ihtiyacınız olacak:

 • kuru ince dallar;
 • bir Noel ağacının dalları;
 • boncuklar;
 • sicim;
 • dantel parçaları;
 • düğmeler;
 • kurutulmuş portakal ve limon dilimleri;
 • Tarçın çubukları.

Usta sınıfı:

 1. Aynı uzunlukta dalları kesin, yıldızları onlardan çıkarın.
 2. Ortaya çıkan yıldızların uçlarını sicim ile sabitleyin.
 3. İçeride Noel ağacı dalları, boncuklar, danteller, kurutulmuş narenciye dilimleri ve tarçın çubuklarından oluşan bir kompozisyon oluşturun.
 4. Üstte, oyuncağın duvara, Noel ağacına veya tavanın altına tutturulduğu bir sicim halkası yapın.

Orijinal Küçük Koni HayvanıKendi Ellerinizle Yeni Yıl 2025 İçin Bir Ev Nasıl Süslenir

Sıradan konilerden, bir Noel ağacında kendi ellerinizle böyle bir Noel sincabı yapabilirsiniz. Doğal, yapay veya stilize bir Noel ağacında basit ve güzel görünecek.

İş için ihtiyacınız olacak:

 • zamk;
 • koniler;
 • boncuklar;
 • yün iplikler;
 • Tel;
 • polimer kil;
 • fırçalamak;
 • Beyaz boya.

Usta sınıfı:

 1. Yün ipliklerden bir ponpon yapın.
 2. Tel ve iplik yardımıyla sincabın kuyruğu olacak kabarık bir fırça yapın.
 3. Koniyi beyaz boya ile boyayın ve kurutun.
 4. Koninin keskin ucuna bir ponpon yapıştırın.
 5. Kuyruğu koninin altına bir fırça şeklinde yapıştırın.
 6. Kafasında, hayvanın gözlerinin ve burnunun yapıldığı boncukların yardımıyla namluyu işaretleyin.
 7. Polimer kilden stilize ön ve arka ayaklar yapın. Öndekileri konilerin ortasına ve arkadakileri alta yapıştırın.
 8. Koninin pullarından hayvanın iki kulağını yapın ve bunları başın kenarlarına tutkalla tutturun.

Orman hayvanları şeklindeki bu Noel oyuncakları, hem bir Yılbaşı ağacını süslemek hem de Yeni Yıl 2025 için bir evi dekore etmek için kendi ellerinizle yapılabilir.

Kapı DekorasyonuKendi Ellerinizle Yeni Yıl 2025 İçin Bir Ev Nasıl Süslenir

Farklı malzemelerden oldukça basit bir şekilde bir araya getirilmiş Noel çelenklerinin yardımıyla şenlikli bir ruh hali yaratabilirsiniz:

 • ladin dalları;
 • Noel topları;
 • koniler;
 • kurutulmuş narenciye parçaları;
 • Tarçın çubukları;
 • saten kurdeleler.

Güzel bir ladin bacak çelengi yardımıyla, hem evi hem de Yeni Yıl 2025 için dekore edebilirsiniz, hem de ön kapıyı.

Böyle bir çelenk için kalın ve güçlü bir tele, küçük ladin bacaklarına ve herhangi bir Yeni Yıl dekoruna ihtiyacınız olacak. Başlamak için, çelenk çerçevesi olacak telden bir çember yapılır.

Daha sonra küçük ladin dallarından telle tutturulmuş aynı şekle sahip buketler toplanır. Buketler, birbirine sıkıca oturacak şekilde metal bir kasnağa bir tel ile tutturulmuştur.

Bitmiş ladin çelengi, uygun herhangi bir dekorla dekore edilmiştir:

 • saten kurdeleler;
 • Noel topları;
 • koniler;
 • kurutulmuş narenciye çemberleri;
 • Tarçın çubukları.

Böyle bir hazır çelenk duvara, girişe veya iç kapılara asılabilir. Ayrıca şenlikli bir masayı ortasına yerleştirerek süsleyebilirler.

İşte 2025 Yeni Yılı için evinizi doğal malzemeler ve doğaçlama küçük şeyler yardımıyla dekore etmenin ne kadar kolay olduğu. Ve hayal gücünüzü de bağlarsanız, uzun zamandır atılacak olan eski şeyleri bir Yeni Yıl dekorasyonuna dönüştürebilirsiniz.

Bir evi en sıradan ve ilk bakışta gösterişsiz malzemelerle kendi başınıza dekore etmek büyüleyici bir yaratıcı sürece dönüşüyor. Böylece, pahalı mağaza dekoru satın almadan evde bir kış peri masalı ve sihir atmosferi yaratmak gerçekten mümkün.

Bazı durumlarda, bir Noel ağacını kendiniz hurda malzemelerden yaparak satın almadan bile yapabilirsiniz. 2025 buluşması için Yeni Yıl süslemeleri yapmak için ne kadar doğal malzemeler kullanılırsa, Öküz’ün ev sahiplerine olan sevgisini göstermesi ve yıl boyunca iyi şanslar ve maddi zenginlik çekmesi o kadar olasıdır. Bütün bunlar fotoğrafa bakarak basit ve güzel bir şekilde yapılabilir.

özetle

 1. Mağazadan Yılbaşı oyuncakları satın almak için para harcamadan, eski ve gereksiz şeylerden evde bir Yılbaşı dekoru oluşturabilirsiniz.
 2. Evinizi dekore etmek için aktif olarak doğal malzemeler kullanmalısınız. Yılbaşı iç mekanına özgün bir tarz veriyorlar.
 3. Beyaz Metal Öküz Yılı, açık ve donuk renklerin olduğu bir ortamda kutlanmalıdır. Bu nedenle, evinizi dekore etmek için, doğal malzemelerin sıcak tonlarıyla uyumlu bir şekilde birleşecek olan sıradan beyaz kağıt ve beyaz boya kullanabilirsiniz.
 4. Yeni Yıl iç mekanlarını kendi başınıza yaratırken, aynı dokuya sahip malzemeleri ve binaları dekore etmek için aynı tonları kullanarak tek bir stile bağlı kalmalısınız.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu