Dekorasyon Örnekleri

Kısa sürede oturma odasının dekorasyonu nasıl modernleştirilir?

açık renkli halılı oturma odası

dekor Oturma odasının evde büyük önemi vardır. Kısa sürede yapılan küçük değişikliklerle oda nasıl modernleştirilir? Decorau.Com’da altı adet çok basit öneri sunuyoruz.

1. Tekstil üzerine geometrik baskılar

oturma odasında toprak rengi kanepe

Desenler ev dekorasyonunda trendleri belirliyor. Küçük dozlarda eklendiklerinde odanın çekiciliğini artırırlar. Güzel bir kontrast oluşturan düz tonlarla çok iyi birleşiyorlar. Ancak, modernize etmek istiyorsanız estetik Kısa sürede konaklamanın çeşitli desenlerini birleştirin.

Dikkatin odağını örneğin Kırlent yastık kanepeye entegre edilmiştir. İki farklı yüzey arasındaki uyumu güçlendirmenin anahtarı nedir? İkisi arasında ortak bir öğe var, örneğin bir renk.

2. Duvarları süsleyecek soyut sanat baskıları ve tablolar

Oturma odasının bir duvarını ortama modern bir dokunuş katan sanatsal bir bakış açısıyla nasıl güzelleştiririz? çarşaflar ve soyut sanat tabloları çarpıcı bir görsel etki yaratıyor. Ayrıca evi ziyaret eden aile ve arkadaşların hayran kalacağı yaratıcı bir teklifle odayı kişiselleştirirler.

Görsel bileşen, oturma odasının kompozisyonunda özel bir önem kazanıyor. Sanat, odada farklı formatlarda da mevcut olabilir. Mesela sehpa kitapları moda. Okuma teşvikini teşvik edin oynar Muhteşem bir sunumları var.

3. Yaşam alanını bir veya iki pufla tamamlayın

oturma odasında rahat köşe

Odanın pratik, konforlu ve misafirperver olması önemlidir. Yaşam alanındaki koltuk sayısı nasıl artırılır? Mükemmel formatı bulmak her zaman kolay değildir. Özellikle yüzey küçük olduğunda. Bir veya iki tane kullanabilirsin Puflar çevreyi bir tarafa çerçevelemek. Puf, oturma odasını anında modernleştiren bir üründür.

4. Boş vazolar

Dokunuş katan detaylarla oturma odası nasıl güzelleştirilir? süs odada? Boş vazolar büyük fark yaratır. Odadaki ana mobilyalardan birinde mükemmel bir şekilde çerçevelenebilirler. Örneğin sehpanın üzerinde.

5. Yer lambası: tripod şeklinde bir tasarım

oturma odasında kanepe ve yardımcı lamba

Oturma odasındaki aydınlatma, odanın farklı işlevleri yerine getirmesi nedeniyle daha fazla ilgiyi hak ediyor. Sonuç olarak her ışık türü, o ana bağlı olarak istenilen atmosferi yaratır.

Ancak yardımcı lambalar da mekanın dekorasyonuna entegre olarak mekanı modernleştirir. Şeklinde bir tabana sahip bir tasarım tripod bunun bir örneğidir. Günümüzün trendlerini belirleyen bir format.

6. Asimetri, ortamı güncellemenin anahtarı

Odadaki elementler nasıl dağıtılır? simetri güzelliği, dengeyi ve uyumu arttırmak için kullanılan kriterlerden biridir. Ancak odayı hemen modernleştirmek istiyorsanız, ortama çok modern bir dokunuş katmanın bir yolu olarak asimetriyi arayın. Bu perspektifi resimlerden veya aynalardan oluşan bir kompozisyonla yazdırın. Veya kanepenin her iki yanında farklı bir dekorasyon yaratın.

7. Kanepenin estetiğini rahat detaylarla güncelleyin

kanepe için battaniye

Yeni bir kanepe satın almak önemli bir yatırım gerektiren bir önlemdir. Ancak mobilya iyi durumda ise oldukça çekici bir görsel sonuç ortaya koyan başka dekoratif öneriler de vardır.

Örneğin tasarım bir örtü ile kaplandığında yeni bir görünüm kazanıyor. kılıf. Koltuklara daha fazla sıcaklık katan başka ayrıntılar da var. Minderler veya battaniyeler fikir listesine eklenen öğelerden bazılarıdır.

Kısa sürede oturma odasının dekorasyonu nasıl modernleştirilir? Gördüğünüz gibi, en basit nüanslar odada önemli bir görünürlük kazanıyor.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu