Her Telden

Koridor için 5 dekorasyon fikri

İçeri girdiğinizde, dışarı çıktığınızda, mutfağa, oturma odasına ulaşmak için geçersiniz … Koridor, dekorasyonu ihmal edilmemesi gereken önemli bir geçiş alanıdır. Yine de çoğu zaman yanından geçeriz. Düzeltmenin tam zamanı! Koridorunuz için dekorasyon fikirlerini burada doldurun.

Duvar kağıdını, boyayı, aynaları çıkarın, koridor trafiği aksatmadıkları sürece tüm fantezileri karşılayabilir. Bir koridor, eğer çok orijinal ve ilginç bir görüntü sergileyebiliyorsa, pratik kalmalıdır. Westwing, dekor ve işlevsellik arasında ilham ve denge bulmanıza yardımcı olur.

Koridor için dekorasyon: alan kısıtlamalarını dikkate alın

Bu koridora hangi odalar hizmet ediyor? Nereye gidiyor? Karanlık mı Biraz mobilya ile donatılmalı mı? Koridorun ayık olmasını ister misin? Bağladığı parçaların evrenleriyle çelişiyor mu? Herhangi bir şeye başlamadan önce, tüm bu soruları cevaplayın. Cevaplarınız olası dekorasyon (lar) ı belirlemenizi sağlayacaktır. Giriş koridoru, kat koridoru ile aynı şekilde dekore edilmeyecektir. İlkinde çeşitli düzenlemeler yapmanız gerekecek: portmantolar, ayakkabı dolapları… ikincisinde gerekli olmayacak.

Ve biz bundan bahsettiğimiz için, burada bir girişi düzenlemek ve dekore etmek için bir sürü fikir bulacaksınız.

Bir tema seç

Koridorda, evdeki herhangi bir odada olduğu gibi, dekorasyonunuza başlamadan önce bir atmosfer belirlemek daha iyidir. Vintage dekor stili ister misiniz? İskandinav tarzını mı tercih edersiniz? Dilerseniz duvara veya tavana bazı pervazları sabitleyerek Haussmann havası verebilirsiniz. Tekrar edelim, koridorda tüm dekorasyonlara izin verilir!

Kullanışlı koridor için bir dekorasyon

Dekorasyon güzel görünmek için oradaysa, belirli dengesizlikleri veya hataları da telafi edebilir. Koridordaki renk, gerginlik hissini, aşırı ihtişamı bulanıklaştırabilir veya çok karanlık olduğunda ona biraz ışık katabilir. Bunun için boyalar veya duvar kağıtları gerçek müttefiklerdir.

Koridorunuzu boya ile büyütün

Bir koridora derinlik vermek ve onu genişletmek için aynı zamanda ön kapıya bakan duvara bir duvar kağıdı uygulayın veya kapıyı ve çevresini koyu bir boya ile kaplayın, ancak açık duvarlar bırakın.

Koridoru genişletmenin başka bir yolu: Tabanda koyu, üst kısmında beyaz olmak üzere nötr, parlak bir renk seçin. Bu alanın genişlemesini en üst düzeye çıkarmak için aynalar ekleyin.

Gerçekten aydınlık bir koridor ister misin? Açık tonları veya beyazı hedefleyin. Zemini de beyaza boyayarak temizlenmiş ve görsel olarak genişletilmiş bir geçit elde ettiğinizden emin olun. Ancak “çok beyaz” a dikkat edin: soğuyabilir ve gerçekten göz kamaştırabilir. Bu durumda, gölgelendirin: örneğin tavanda kirli beyazı tercih edin.

Bir koridoru boya ile daraltma

Çok fazla olduğunu düşündüğünüz koridor parçasını tanımlayın ve koridorun geri kalanında kullanılandan farklı bir duvar kağıdı veya boya ile kaplayın (duvar ve tavan).

Daha dinamik bir koridor

Kontrastlarla oynamak mekana enerji verir. Bir duvara bir duvar resmi yapıştırabilir ve paralel duvara bir boya kullanabilirsiniz. Koridordaki duvar kağıdı çok renkliyse, diğer duvar için beyaz boya için kafa yapın. Aksine, duvar kağıdının renkleri ayık kalırsa, boya tarafında daha cüretkar olun.

Bir koridoru noktalamak için, duvarın geri kalanından kapıları ve / veya çerçevelerini uyumsuz etmeyi düşünün: beyaz / siyah, mavi / beyaz ve hatta her kapıya belirli bir renk vermeye cesaret.

Not etmek : grafik, bitkisel, hayvan, şiirsel… Her tür duvar kağıdı, koridorda bir yeri iddia edebilir.

Şık bir koridor için düzeltilecek nesneler

Koridordaki ayna harika bir fikir çünkü evden çıkmadan önce rujunuzun dökülmediğini veya saç stilinizin kusursuz olup olmadığını kontrol edebileceksiniz ve daha sonra gördüğümüz gibi ‘avantajı var’ daha dekoratif bir dokunuş verirken alanı büyütmek. Bir dizi eski aynalar, koridora karakter katacaktır. Bir dizi çağdaş ayna ona karakter kazandıracak.

Üstelik sayıca aynalar bir koridoru galeriye dönüştürecektir. Ancak bunları arzularınıza göre fotoğraflarla, masalarla değiştirebilirsiniz.

İstediğiniz atmosfere (ve sahip olduğunuz alana) bağlı olarak, bazı duvar dekorasyonlarını düzeltin: retro bir dekorasyon için cam altında bir herbaryum, bohem bir dekorasyon için bir dokuma, yetmişli yılların dekorasyonu için vinil kılıflar …

Ceket kancalarını düşünün! Koridor, tüm ailenin küçük eşyalarını barındırabilir. Herkesin şapkasını “kancasına” koyduğunu hayal edebiliyoruz. Öte yandan, koridorunuz darsa, ayaklarda mobilya ve aksesuarlardan kaçının: bunlar alanı doldurabilir.

Işığı unutma. Ana aydınlatmayı, stili istenen atmosferi vurgulayacak birkaç duvar lambasıyla tamamlayın veya stil uygunsa bir çelenk kullanın.

Alışveriş yapmak

Artık koridorunuzu dekore etmek için neye ihtiyacınız olduğunu daha net görebildiğinize göre, tek yapmanız gereken çevrimiçi mağazamızda bir tur atmak! Bunu yapmak için, Bültenimize abone olun ve şu avantajlardan yararlanın: Özel satışlar günlük ve kırık fiyatlar!

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu