Kendin Yap

Koridorunuzun duvarlarını boyamak için 6 renk aralığı


Evlerde koridorlar bazen fark edilmiyor.

Dar, uzun, kare, köşe, karanlık … çeşitlilik sonsuzdur, ancak hepsinin ortak bir yanı vardır: geçiş yerleridir. Bu yüzden evimizi boyarken ve yenilerken bunları akılda tutmak önemlidir. O halde koridorumuz için hangi renkleri seçmeliyiz?

Eh, boyutuna, bulunduğu yere ve her şeyden önce evimizde sahip olduğumuz dekoratif stile bağlıdır.

Ancak, şüphesiz, duvarların rengi hakkımızda çok şey söylüyor: zihin durumumuz, kişiliğimiz ve yaşamı nasıl gördüğümüz. İşte şüphelerinizi gidermenize yardımcı olacak bazı fikirler.

Koridorlarınızı boyamak için 6 renk

Hedef: Kesin isabet

Hedef Kesin vuruldu

Aradığınız şey parlaklık ve boşluksa, açık renkler bir başarıdır. Beyaz, asla modası geçmeyen ve odalara çok yer veren bir renktir. Canlılık ve saflık dolu bir tondur. En saf ve en tertemizden küçük krem ​​karışımı olanlara kadar çok çeşitli beyazlar vardır.

Bu renkte bir koridora baktığınızda, saflık ve temizlik hissi sizi ürkütür. Çok kirli bir ton ve daha sık resim yapmamız gerekecek, ancak sonuç harika.

Beyazlar, herhangi bir tonlama ve dekoratif stille çok iyi birleşiyor. İster aynı renkte, ister ahşap lake kaplamalı kapılar ile koridor aydınlık ve ferahlık kazanacak!

Koyu mavi: Şıklık ve sakinlik

Koyu mavi Şıklık ve sakinlik

Koyu renkler daha cesur. Bir metreden daha geniş veya kare koridorların dekorasyonu için idealdir. Çoğu insana boğucu veya çok cüretkar bir renk gibi görünebilir, ancak tonları birleştirmek ve ona modern bir hava katmak kolaydır. Doğal ışık almıyorlarsa, iyi bir yapay aydınlatma kurduğunuzdan emin olun.

Bize denizi veya gece gökyüzünü hatırlatan mavi, dinginlik ve dinginlik hissi verir. Siz de zarif bir dokunuş elde etmek istiyorsanız bu rengi tercih etmekten çekinmeyin!

Yeşil seni istiyorum yeşil

Yeşil seni istiyorum yeşil

Orada neşeli renkler. Renk psikolojisinde dinginlik getirdiği ve bir evin ortamlarını uyumlu hale getirdiği tasdik edilmektedir.

Yeşil tonlarda bir duvarın önünde durduğumuzda bize doğayı hatırlatıyor, bu bize huzur ve huzur veriyor. Bu yüzden onu sık sık çocuk odalarında buluyoruz.

Ama neden bir koridorda değil? Dekoratif açıdan bakıldığında, elma yeşili ahşap ve beyazlarla mükemmel uyum sağlar. Herhangi bir süslemeye veya gereksiz süslemeye ihtiyaç duymaz. Derinlik veya genişlik veren bir resim veya ayna ile fotoğraftaki gibi basit bir koridor elde edeceksiniz.

Kırmızı: Enerji ve ısı

Kırmızı: Enerji ve ısı

Cesur biriyseniz ve koridorunuz çok dar değilse, çarpıcı bir etki elde edersiniz.

Kırmızı genellikle hareket, enerji ve canlılığı ilettiği için bir evin koridorlarında ve geçitlerinde kullanılır. Sıcaklık hissi veren ve odayı daha misafirperver yapan bir renktir.

Koridorun büyüklüğüne bağlı olarak duvarlarımız için koyu kırmızı kırmızıdan en koyu pişmiş topraklara kadar seçebileceğimiz geniş bir kırmızı paleti var. Fotoğrafta da yansıtıldığı gibi koyu renkli ahşap mobilyalarla çok iyi birleşen bir renktir.

Çizgiler stilize eder

Çizgiler stilize eder

Koridorlar için başka bir dekorasyon klasiğidir. Derin bir görüş sağlarlar ve kullanıldıkları alanı büyütürler.

Birbirimizle kombinleyebileceğimiz farklı renkler bulabiliriz. Dikkate alınması gereken bir diğer nokta, şeridin kalınlığıdır.

Dikey şeritler daha fazla yükseklik hissi verir. Öte yandan, yatay olanları tercih ederseniz, daha fazla genişlik ve perspektif elde edersiniz.

Salonun kararmaması için açık tonları seçmemiz önemlidir. Fotoğrafta kullanılan şeritler ile kapıların ve süpürgeliklerin beyaz rengiyle mükemmel uyum sağlayan daha uzun bir alan hissi veriyor.

Siyah: Kalıbı kırmak

Siyah: Kalıbı kırmak

Siyaha boyanmış uzun bir koridorun kasvetli ve bunalımlı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu fotoğraf, durumun böyle olmadığını gösteriyor.

Trend yaratan ve çok kişiliğe sahip bir renktir. Bu koridorla sonuca bakın! Beyaz renkli kapılar, tavan ve süpürgelikler görsel bir derinlik ve yükseklik yanılsaması yaratır.

Zeminin ahşabı mekana sıcaklık katıyor. En avangart ve modern için bir renk olduğu doğru, ancak neden duvarlar için ana ton olarak siyah seçilmiyor? Diğer bir avantaj da, dekoratif objelerden tasarruf edebilmemizdir çünkü hiçbir şey yerleştirmemize gerek yoktur. Siyah ve beyaz kontrast yeterlidir.

Boyamak için ne bekliyorsun?

Boyayın, yenileyin, süsleyin. Önemli olan koridorlara renk getirmektir. Yenilikçi olmak isteyip istemediğimiz veya daha çok klasik olduğumuz önemli değil.

Belli bir dekorasyonu seversek. Bir evin tüm geçiş yollarında kişiliğimizin fark edilmesi gerekir. Yenilik yapmaktan korkmayın. Belki de kalıbı kırıp eve hiç girmemiş bir renge gitmenin zamanı gelmiştir. Evinizin duvarlarında farklı tonlarda oynayabilirsiniz.

Koridorun sonunda, renk aracılığıyla bir ortamı diğerine bağlar. Çok fazla şüpheniz varsa, açık tonlara veya beyaza bağlı kalın, bunlar her zaman başarılıdır.

Daha sonra bir koridorun duvarlarına asılacağınızı unutmayın: resimler, aynalar, fotoğraflar, raflar veya lambalar. Aksesuarlar da rengin bir parçasıdır.

Koridorunuzun duvarlarını boyamak için 6 renk aralığı konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu