Dekorasyon Örnekleri

Küçük Bir Oturma Odasını Şık Bir Şekilde Dekore Etmek için 6 Ipucu

mavi-renkli-kanepe-in-dikdörtgen-oturma odasında
Küçük bir odayı dekore etmek bazen çok karmaşık görünen bir deneyimdir. Alan sınırlaması ve odanın her köşesine maksimum konfor sağlama arzusu uyumsuz değildir. Decorau.Com içinde Konforu ve stili geliştirmek için altı temel ipucu.

1. Pencere, odadaki kilit nokta

oturma odasındaki pencere
Konaklamanın nihai olarak yerin kompozisyonunu etkileyen farklı noktaları vardır. Pencerenin konumu önemlidir, çünkü aynı zamanda bir ışık kaynağıdır. Mümkün olduğunda, yaşam alanı ile manzara arasındaki bağlantının aranması tavsiye edilir.

2. Simetri, güzel bir perspektif bulmak için ideal

oturma-odası-dekorasyonunda simetri
Bir mekanın dekorasyonu, küçük bir odada simetrik perspektifin kullanılmasıyla daha da zenginleştirilir. Klasik bir dekorasyonun parçası olan bir malzemedir. Mükemmel bir uyum içinde bir kompozisyon yaratmak için kilit noktayı temsil edebilecek farklı unsurlar vardır.

Yani oturma odası dekorasyonuna simetrik bir unsur eklemek istiyorsanız orta noktayı seçin. Ardından güzel bir kompozisyon oluşturmaya başlayın.

3. Çok pratik bir dekorasyon seçin

küçük-ve-rahat-oturma odası
Küçük bir oda dekore etmek istiyorsanız, mekanın dekorasyonunun gerçekten pratik olması esastır. Güzel bir süslemenin verdiği görsel zevkten vazgeçmek zorunda değilsiniz.

Yani bu perspektifi fotoğraflarla, tablolarla veya aynalarla süslemek için dikkati duvarlara yönlendirin. Sınırlı alanı, konforu ön planda tutan (hoş bir estetikle uyum içinde) sıcak bir ortam yaratma sürecini basitleştirmek için bir fırsata dönüştürün. Dekoratif bir merdiven, küçük bir odaya çok şık bir şekilde entegre olan başka bir trend.

Öte yandan, fonksiyonel mobilyalar seçin ve çok yönlü evde ortaya çıkan farklı ihtiyaçlara pratik çözümler sunan ürünler. Örneğin, oturma odası dekorasyonunda bir yan sehpa çok faydalı olabilir. Bütünleştiği açıya göre mekanın konfigürasyonunu tamamen değiştirir.

4. Kişisel dokunuşunuzu alana ekleyin

oturma odasında gri kanepe
Hiç şüphesiz, bir alan kişisel bir dokunuşa sahip olduğunda gerçekten eşsiz hale gelir. Bir aile yeni bir eve taşındığı anda, aileleriyle uyumlu bir çevre şekillendirmeye başlar. Peki, bu dekoratif süreç kademeli ve kademeli. Bir dekorasyon projesinde genellikle yeri tamamlayan son detaylarla ilgili ortaya çıkan telaştan kaçının.

Bir mülkte yaşamak, çevredeki konforu ve estetiği iyileştirmek için nelerin eklenmesi veya çıkarılması gerektiğine dair size doğrudan bir bakış açısı sunar.

5. Hedefin ötesine geçin

oturma odasında sarı kanepe
Beyaz, genellikle küçük bir odanın bileşimine entegre edilen bir renktir. Ancak, diğer birçok gölgeler parlaklıklarıyla öne çıkan ve evin bağlamına daha modern bir dokunuş katan. Doğa imgeleriyle bağlantı kuran tonlar, her zaman olduğu gibi mükemmel bir ilham kaynağı.

6. Aksesuarlara dikkat edin

oturma odasında-yastıklı-kanepe
Konfor arayışı, herhangi bir oturma odasının dekorasyonunda çok önemlidir. Küçük bir odada rahatlık ve sıcaklık sağlayan aksesuarlardan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, sonunda öne çıkan ayrıntıları dikkatlice seçmeniz önerilir.

Kısacası, hayal ettiğiniz görüntüyü gösteren bir odayı hemen dekore etmek için eylem planınızı oluşturun.

Editor

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu