Dekorasyon Örnekleri

Küçük bir yatak odasında daha fazla alana sahip olmak için 6 fikir

küçük yatakodası
Küçük bir yatak odasında daha fazla alana sahip olmak, birkaç metrekarelik evlerde ortak bir amaçtır. Hangi çözümler mini bir odaya yer açar? İçinde Beyaz Yastık size söyleyeceğiz.

1. Küçük başucu masaları

komodinli büyük yatak
Komodin, dinlenme alanını tamamlayan yardımcı bir mobilya parçasıdır. Yatağın yanında bulunur ve bazı şeyleri saklamak için ekstra depolama alanı sağlar. Parçanın belirginlik düzeyi, önemli bir görsel varlığa sahip olduğunda daha fazladır.

Ancak minimalist bir tasarımı tercih etmek de mümkündür. Pratik işlevini yerine getiren ve bir tabloya sahip olmanızı sağlayan bir masa seçin. yüzey bazı ürünleri yerleştirmek için destek.

2. Raflar

yatak odasındaki raflar
Küçük bir yatak odasında daha fazla alana sahip olmak için odanın yüksekliğinden yararlanmanız önerilir. Bu amaca ulaşan bir mobilya türü vardır: raflar. Farklı formatlarda bulacaksınız. Çok raflı bir tasarım, yatak odasında organizasyonu ve düzeni iyileştirmek için bir çözüm sunar.

Düzenli bir ortamın dinlenme üzerinde çok olumlu bir etkisi olduğunu unutmayın. Öte yandan, mobilya parçası, mektuplar, güzel kutular, özenle düzenlenmiş kitaplar, fotoğraf çerçeveleri, kişisel hatıralar ve kişisel hatıralarla süslenebildiği için büyük bir dekoratif potansiyele sahiptir. çarşaflar. Rafın bileşimindeki bir değişiklik, odanın estetiğini basit bir şekilde yenilemenin anahtarıdır.

3. Dolap aç

soyunma odası-açık
Gardırop, yatak odasının en önemli parçalarından biridir. Her mevsimin kıyafetlerini düzenlemek için size gerekli ortamı sağlar. Mobilyaların birden fazla özelliği olabilir. Odaya genç bir hava getiren bir trend var: açık giyinme odası. Modanın dekorasyondaki önemini artıran bir konsept. Renk veya diğer pratik kriterlere göre mükemmel bir şekilde düzenlenmiş giysiler görünür.

Daha büyük bir görsel ağırlığa sahip diğer kreasyonlar geniş ve aydınlık odalara daha iyi uyarlanırken, bu özelliklerin tasarımı aynı zamanda mini odadaki en iyi versiyonunu da geliştirir. Ancak açık bir soyunma odasının her zaman düzenli olması önemlidir, aksi takdirde ortamda görsel bir gürültü oluşturur.

4. Asma mobilyalar

yatak odasında asma mobilya
Asma tasarımlar evin farklı odalarında ön plana çıkıyor. Duvarlardan birinin estetik önemini arttırırlar. Ayrıca bir yüksek bacak mobilya. Örneğin bir şifoniyer zamansız parçalardan biridir.

Birkaç çekmeceden oluşan bir model, farklı ürünleri organize etmek için bir depolama çözümüdür. Başucu masaları, hafiflik hissi veren asma bir tasarıma da sahip olabilir.

5. Alanın düzenini planlayın

yatak odasında çalışma masası
Bu işlem tamamlandıktan sonra bile, gerekli iyileştirmeleri yapmak için ilk komut dosyasını analiz edebilirsiniz. Küçük bir değişiklik, bütünü iyileştiren bir etki yaratır. Örneğin, çalışma alanı gibi pratik bir alan oluşturmak için yatak odasının boş bir köşesinden yararlanın.

6. Az yer kaplayan perdeler

az yer kaplayan perdeler
Yatak odasında tekstiller o kadar önemlidir ki, ilkbahar-yaz ve sonbahar-kış aylarında yatak takımlarında veya perdelerde yapılacak bir değişiklik odanın görünümünü yeniler. Pencere odaya doğal ışık getirir. Fakat perdelik Ayrıca dışarısı ile içerisi arasında bir ayrım oluşturarak ekstra bir mahremiyet sağlar.

Daha soğuk günlerde konforu artırdığı için daha ağır kumaşların kışın büyük rolü vardır. Odada daha fazla yer kazanmak için hizalanmış bir kumaş ve perde tasarımı türü seçin. Güzel ve küçük bir yatak odasında yer açmak için başka hangi fikirleri paylaşmak istersiniz?

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu