Nasıl Yapılır ?

Küçük odaların duvarlarını boyamak için 6 fikir

gri duvarlar
Mini bir odayı dar gösteren veya göründüğünden küçük gösteren bazı tonlar vardır. Diğerleri, aksine, hoş bir ferahlık hissi yaratır. Yaz, eve olumlu bir değişiklik getiren yeni yenileme projeleri için planlama zamanıdır. İçinde Decorau.Com Mekanı görsel olarak genişleten renklerle duvarları boyamak için size bazı fikirler veriyoruz.

1. Duvarlardan birini farklı bir tonda boyayın

duvarlar-in-mavi-beyaz
Diğerlerinden ayırt etmek için odanın bir alanı nasıl çerçevelenir? Ortamı güzelleştiren çok basit bir öneri var. Duvarlardan birini farklı bir gölgeyle vurgulayın. Bu rengi, odanın ana perspektifini vurgulayan bir odak noktası yapın. Örneğin, yatak odasında özel bir rolü hak ediyor.

2. Açık gri ve mavi: zarif, sade ve modern bir eşleşme

açık gri-mavi duvarlar
Belirtilen amaç ile yabancılaştırılmış bir renk şeması seçin: bir odayı olduğundan daha büyük göstermek. Beyaz, iç mekanı aydınlatmak için herhangi bir evde en çok kullanılan tonlardan biridir.

Ve yine de veren başka gölgeler var açıklık ve dikkate alınması gereken bir alternatif haline gelirler. Açık gri bunun bir örneğidir ve mavi ile mükemmel bir şekilde tamamlanır. İlham kaynağı olarak paylaştığımız örnekte de görebileceğiniz gibi, her ikisi de modern ve davetkar bir evren yaratır.

3. Duvar resmini boş bir tavanla çerçeveleyin

beyaz tavanlı oda
Duvarları boyamak için seçilen ton, bütünde bütünsel olarak algılanır. Koyu tonlar derinlik hissini ortadan kaldırır ve ancak oda, ortama netlik kazandıran beyaz bir tavanla mükemmel bir şekilde aydınlatıldığında farklı bir şekilde algılanır. Ve sırayla, güzel bir kontrastı çerçeveye entegre etmek mümkündür. renkler ahenkli bir ortam giyinmek için yer.

4. Beyaz: mükemmel bir zamansız seçim

boş duvarlar
Beyaz, bu rengin kullanımını eylem planına entegre eden herhangi bir yenileme projesinde sürekli bir ilham kaynağıdır. Kapsamlı bir avantajlar listesi sağlayan bir seçim. Her şeyden önce, birden fazla stile uyan çok yönlü bir fondötendir. Ayrıca, son kullanma tarihi olmayan zamansız bir gölge. Her zaman modadır ve sonuç olarak kalıcı bir başarıdır.

Öte yandan, beyaz netliği artırır ve genlik yerinde. Ayrıca odayı dekore etmek için kullanılan tekstil ve mobilyalar beyaz duvarların fonunda daha da öne çıkıyor. Aynı şey, bir sanat galerisindeymiş gibi görünen tablolar için de geçerlidir.

5. Beyaz lambri: zarafet, estetik ve sadelik

mavi duvar ve beyaz lambri
Birden fazla kompozisyon oluşturma imkanınız olduğu için duvar dekorasyonunda yaratıcılık sonsuzdur. Yaygın bir eğilim, daha önce belirttiğimiz gibi, bir duvarı farklı bir tonda vurgulamaktır.

Benzer şekilde, boya ile birleştirmek de mümkündür. İlham almak için paylaştığımız örnekte de görebileceğiniz gibi, gök mavisi rengiyle mükemmel bir şekilde birleşiyor. Kaplama sadece son derece dekoratif olmakla kalmaz, aynı zamanda duvar yüzeyini olası darbe veya çizilmelere karşı korur.

6. Aynı renkteki duvarlar ve tavan: maksimum tekdüzelik

duvarlar-ve-tavan-aynı-renk
Dekorasyonda devamlılık hissi nasıl arttırılır? Bütünde tekdüzelik yaratmak için tavanı ve duvarları aynı tonda boyayın. Bu, evinizin estetiğinde bir değişiklik yapmak istiyorsanız size ilham verebilecek zamansız önerilerden bir diğeri. görsel süreklilik küçük bir odada çok önemlidir.

Ve küçük bir odanın duvarlarını boyamak için başka hangi fikirleri aşağıda paylaşmak istersiniz?

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu