Faydalı Bilgiler

Mevsim dışı kıyafet saklamak için 5 ipucu

Giysi dolabı

İlkbaharda birçok evde gardırop değiştirmek yaygın bir uygulamadır. Mevsim dışı kıyafetleri toplayın, bu durumda yaza yer açmak için kış olanı, yatak odasında küçük bir gardırop veya geniş bir kıyafet koleksiyonu olan birçok evde olmazsa olmazdır.

Bu sizin durumunuzsa ve yaz boyunca ihtiyaç duymayacağınız sıcak giysilerinizi ve diğer giysilerinizi saklamak üzereyseniz, aşağıdaki ipuçlarımızı okumanızı tavsiye ederim. Açık görünebilirler, ancak korumanıza yardımcı olurlar mükemmel durumda giysiler tekrar ihtiyacınız olana kadar.

Giysileri kaldırmadan önce yıkayın

Apaçık görünebilir ama biz her zaman yıkamıyoruz kışlık kıyafetler, elinize almadan önce hırkalar veya kazaklar. Diğerlerinden farklı olarak her kullanımdan sonra çamaşır makinesine düzenli koymadığımız dış giysilerdir. Ancak bu durumda ve en az 4 ay depolanacaklarını dikkate alarak, bunu yapmak önemlidir.

Giysileri yıkayın ve katlayın

Giysiler, özellikle vücudumuzla doğrudan temas halinde olanlar, kremler, uçucu yağlar ve parfümler kullanırız. Bunlar, onları bazı istenmeyen böcekler için gerçekten çekici hale getirebilir ve ayrıca zamanla lekelerin görünümünü iyileştirebilir. Bu nedenle, toplayacağımız giysilerin her birinin yıkanması, doğru şekilde korunması için çok önemlidir.

Giysileri iyice katlayın

Dolapta yeriniz yoksa, elbiseleri sezon dışında saklamanın en iyi yolu katlamaktır. Bunları düzgün bir şekilde katlarsanız, yalnızca saklama kutularındaki alanı maksimize edin, aynı zamanda üzerlerinde daha sonra bu daha narin giysilerde çıkarılması zor olacak izlerden de kaçının.

İdeal olarak, giysileri kategorilere ayırın, her birini Marie Kondo yöntemini kullanarak katlayın. onları dikey olarak saklayın. Bu teknik, giysilerin üst üste yığılmasını ve böylece tabanı ezmesini önlemenin yanı sıra, çekmecelerdeki ve dolayısıyla benzer boyutlardaki kutulardaki alanı optimize etmeye yardımcı olur.

Doğru kutuları kullanın

Piyasada mevsim dışı kıyafetlerinizi saklayabileceğiniz çok sayıda kutu var. Ancak, hepsi kıyafetlerin nefes almasına izin vermiyor. Plastik kutular, özellikle düzgün kapatılmazlarsa ve ışığa veya neme maruz kalırlarsa yoğuşmaya neden olabilirler.

Seçim yapabiliyorsanız, mevsim dışı kıyafetleri saklamanın ideal yolu, keten veya pamuk gibi doğal lifler. Bunlar giysilerin nefes almasına izin vererek uygun bir saklama yeri sağlar.

Mevsimlik kıyafetler nasıl saklanır

Giysileri koruyun

Mevsimlik olmayan kıyafetlerinizi korumaya alacak olsanız bile, kesinlik sağlamak asla zarar vermez. güvelere karşı koruma. Bu amaçla herhangi bir süpermarkette bulacağınız ürünleri kullanabilir veya daha doğal bir şey üzerine bahse girebilirsiniz, örneğin çamaşırları da güzelleştirecek kurutulmuş lavanta torbaları.

Kutuları karanlık ve kuru bir yerde saklayın

Rapa kutularda saklandıktan sonra, onlar için bir yer bulma zamanı gelmiştir. İdeal olan onları karanlık ve kuru bir yerde saklayın problemleri önlemek için. Bunları dolapların üst kısımlarına yerleştirebilir, yatağınızın deposunu kullanabilir ve başka kalmadıysa yatağın altına bile yer açabilirsiniz. Özellikle bodrum gibi nemli yerlerden ve tavan arasında bulunan kabinler gibi ısı ve nemin birleştiği yerlerden kaçının.

Önceden tahmin ettiğimiz gibi, ipuçları açık olabilir, ancak birkaç hafta içinde çoğunuzun bu gardırop değişikliğiyle karşı karşıya kalacağınızın farkında olmalarını hatırlamanın önemli olduğunu düşündük. Tavsiyemize uymak zahmetli görünse de, her şeyi hazırlamanız birkaç günden fazla sürmez! Bunu yaparak, şunları yapabilmenizi sağlarsınız: en sevdiğiniz giysilerin keyfini daha uzun süre çıkarın.

Gardıropu değiştirir misin? Öyleyse, bu ipuçlarını takip edecek misiniz? Gardırobum çok büyük olmasa da yaz ve kış tüm kıyafetlerimi saklamamın yeterli olduğunu itiraf ediyorum, bu Marie Kondo yöntemini benimsemek ve gardırobumu küçültmek her ikisine de katkı sağladı.

Mevsim dışı kıyafet saklamak için 5 ipucu
konusu ilk decorau.com üzerinde yayınlandı.

Umay Karay

Umay Karay, iç mekan tasarımı ve dekorasyon alanındaki yetenekleriyle öne çıkan bir blog yazarıdır. İç mekanların estetiğini ve fonksiyonelliğini bir araya getirme konusundaki tutkusu, onu dekorasyonseverler için ilham kaynağı haline getiriyor. Kendisi, başarılı bir tasarım okulundan mezun olduktan sonra sektörde deneyim kazandı ve bu deneyimini "Decorau.Com - Dekorasyon Fikirleri" adlı blogunda paylaşmaya başladı. Blogu, iç mekan tasarımı konusundaki temel prensiplerden renk ve stil seçimine, DIY projelerden son trendlere kadar geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Umay, okuyucularına mekanlarını güzelleştirmeleri ve kişiselleştirmeleri için pratik öneriler sunarken, binlerce takipçisiyle etkileşimde bulunmayı da unutmuyor. Onun blogu, dekorasyonseverler için vazgeçilmez bir kaynak haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu